APN4 - gilardoni 74

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

Nekaj malega napredka, glavo sem postružil tako da se vsede v cilinder, z podložkami pa se bo prilagajalo razdaljo do bata, šalca sklopke je ojačana in povarjena z obeh strani, na sklopko pride 6 fedrov, na piramidi smo z erozijo podaljšali utor, moznik pa pride iz močnejšega materiala

Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Ko boš moznik naredil iz močnejšega materiala bo naslednja točka to, da bo odletel zobnik. Posledice so pa lahko kar hude. Če pa samo odtrga moznik, ni nobenih posledic, edino zanič moznik...
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Edino kar ti svetujem, nabavi različne debeline alu podložk, za glavo podkladat(kompresija u božjo mater)
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

no takih sil spet ne pričakujem bo zobnike trgalo :mrgreen: drugače raje prvič naredim močnejše kot da mi kje kaljo obrne
podložke imam 3 že izdelane, po potrebi se bo še kakšno izdelalo tako da se ujame primeren squish, z spodnjimi podložkami pa bom prilagajal kote cilindra
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

zankrzan napisal/-a:Ko boš moznik naredil iz močnejšega materiala bo naslednja točka to, da bo odletel zobnik. Posledice so pa lahko kar hude. Če pa samo odtrga moznik, ni nobenih posledic, edino zanič moznik...
Odvisno od tega koliko močnejši mateial je mislil. Če vzame svetlo vlečeni štiri rob iz Ck45 ne bo problem. Dobiš ga pri Krokarju, Merkueju, Kamu, pa še kje.
lp
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Drugač kakor mam v glavi je C45 dandanes standardna izbira materiala za moznike...
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

zankrzan napisal/-a:Drugač kakor mam v glavi je C45 dandanes standardna izbira materiala za moznike...
Sam tisti v tomosu ne.
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

no glede materiala za moznik, nevem točno kak material je ker sem doma našel kos 5x5 in ga odrezal na primerno dolžino, je pa trši od c45 :mrgreen:
danes me je presenetil en paket iz galme
Slika
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

Da malo posodobim temo, da ne boste rekli da se nič ne dogaja :D Naredilo se je koleno za uplinjač in izpuh iz prejšnjega setupa sem prilagodil da paše gor, tega se bo potem prilagajalo mogoče pride v prihodnosti tudi nov. Agregat ni še končan, čakam še gred potem pa sestavljanje.
Slika
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a PVL »

Kul predelava :)
Odgovori