Tomos dirkalnik 75ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Tako naredi, kot ti je Cerar napisal. Na koliko pa imaš squis nastavljen ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

DaNiLo napisal/-a:Tako naredi, kot ti je Cerar napisal. Na koliko pa imaš squis nastavljen ?
ja bom naredil tako saj nimam druge izbire. Uh na to pa nisem pomislil je lahko da bi imel premalo nastavljenega pa da bi to bilo krivo ? samo bat ni udarjal v glavo ker sem gledal
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a care »

glede na to da ti razbija gred, si morda pomislil da mogoče bloki niso porezkani vzporedno z gredjo, ali kaka podobna napaka? Če boš rabil močnejšo ojnico z ležaji imam doma novo prox nsr50.
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

care napisal/-a:glede na to da ti razbija gred, si morda pomislil da mogoče bloki niso porezkani vzporedno z gredjo, ali kaka podobna napaka? Če boš rabil močnejšo ojnico z ležaji imam doma novo prox nsr50.
razmišlam tudi o tem, da so lahko bloki krivi imam pa namen dat nove delat pa k soforomašu kvasotu jih dat varit.
Samo koliko sem videl ko smo rezkali smo jih naravnali da je bla plošča vzporedno.

Lahko na zs glede ojnice
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

rokozimic napisal/-a:
care napisal/-a:glede na to da ti razbija gred, si morda pomislil da mogoče bloki niso porezkani vzporedno z gredjo, ali kaka podobna napaka? Če boš rabil močnejšo ojnico z ležaji imam doma novo prox nsr50.
razmišlam tudi o tem, da so lahko bloki krivi imam pa namen dat nove delat pa k soforomašu kvasotu jih dat varit.
Samo koliko sem videl ko smo rezkali smo jih naravnali da je bla plošča vzporedno.

Lahko na zs glede ojnice
Zdaj če nisi dobro poravnal plošče na rezkalnem, pol bi ti verjetno bat tudi obrabljalo na kateri strani ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

DaNiLo napisal/-a:
rokozimic napisal/-a:
care napisal/-a:glede na to da ti razbija gred, si morda pomislil da mogoče bloki niso porezkani vzporedno z gredjo, ali kaka podobna napaka? Če boš rabil močnejšo ojnico z ležaji imam doma novo prox nsr50.
razmišlam tudi o tem, da so lahko bloki krivi imam pa namen dat nove delat pa k soforomašu kvasotu jih dat varit.
Samo koliko sem videl ko smo rezkali smo jih naravnali da je bla plošča vzporedno.

Lahko na zs glede ojnice
Zdaj če nisi dobro poravnal plošče na rezkalnem, pol bi ti verjetno bat tudi obrabljalo na kateri strani ?
Ne bat je drugace cel tak da mislim da ni v tem problem
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Skoraj preprican sem da mi je do tega prislo ker sem imel premalo razdaljo med batom in glavo ter da mi ie bat vdarjal v glavo ko se je zagrel. Je mozno to da je posledicno šel glavni lezaj
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

rokozimic napisal/-a:Skoraj preprican sem da mi je do tega prislo ker sem imel premalo razdaljo med batom in glavo ter da mi ie bat vdarjal v glavo ko se je zagrel. Je mozno to da je posledicno šel glavni lezaj
Jap, če nisi dobro nastavil squisa je bat udarjal v glavo, sploh ko se material segreje posledično pa pol trpi spodnji ležaj.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Pozdravljeni, motor je spet v delovanju, nastavil sem tudi razdaljo med batom in glavo da je zdaj 0.7 da bat ne udarja v glavo kot se je prej dogajalo.
V izdelavi je tudi novi izpuh izracunan po knjigi.
Lp
Priponke
DSC_0203.JPG
DSC_0202.JPG
DSC_0210.JPG
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a prlek »

Jas bi nastavil na vsaj 0.8
Odgovori