Tomos dirkalnik 75ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

prlek napisal/-a:Jas bi nastavil na vsaj 0.8
tam 0,75 bi bilo dobro ali pa vsaj 0,8 tudi
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

DaNiLo napisal/-a:
prlek napisal/-a:Jas bi nastavil na vsaj 0.8
tam 0,75 bi bilo dobro ali pa vsaj 0,8 tudi
Sem vzel glavo dol pa malo prevero in se ni nic za videt da bi bilo vdarjalo. Namrec sem poiskal navodila ki so bila poleg cilinder kita in pise da mora biti razdalja 0.60 +- 0.10
Bom pa se tako vzel narazen da preverim vse
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

rokozimic napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:
prlek napisal/-a:Jas bi nastavil na vsaj 0.8
tam 0,75 bi bilo dobro ali pa vsaj 0,8 tudi
Sem vzel glavo dol pa malo prevero in se ni nic za videt da bi bilo vdarjalo. Namrec sem poiskal navodila ki so bila poleg cilinder kita in pise da mora biti razdalja 0.60 +- 0.10
Bom pa se tako vzel narazen da preverim vse
No super, ti samo nastavi to tako kot mora bit pa more tudi it :D Bom prišel 1x pogledat ;)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Ja mislim da bi zdaj moglo bit to to vsaj upam. Uplinjac dellorto 28 je tudi nastavljen da lepo dela v pounih obratih moram dat samo se manso dizo za prosti tek nazaj pa mislim da bo vredu :-) potem pa da gremo na dirkalisce sprobat. Ce se pa bos nahajal v mojih krajih se pa le kaj oglasi :)
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Pozdravljeni, no do konca sem izdelal izpuh po izracunih iz knjige, ki se dosti bolje odnese kot prejsen:) dusilec sem pobarval ja crno ampak nimam slikano :)
Priponke
Screenshot_20170605-213857.png
Screenshot_20170605-213839.png
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Zdravo zanima me ce je normalno da je ta krogec okol na batu ceprav je zracnosti med glavo in batom 0.7 mm. Ali se naj vseeno podlozim poleg?
Po navodilih je zracnost 0.6 +-0.1 mm
Priponke
DSC_0253.JPG
DSC_0255.JPG
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a macula »

Kadar meriš zračnost npr. s cin žico, pomeri na koncu in na začetku stiska žice, ker lahko bat in squish nista vzporedna. Tudi če pomeriš žico da je po celi debelini enaka, ti je lahko pri merjenju bat skipalo in narobe stisnilo žico, zato je dobro meriti na več točkah hkrati. Pa si siguren da ti bat ne vdarja več v glavo?
Ugibam.. lahko je tam samo hitrost zmesi višja kot drugje in bat sproti čisti..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

macula napisal/-a:Kadar meriš zračnost npr. s cin žico, pomeri na koncu in na začetku stiska žice, ker lahko bat in squish nista vzporedna. Tudi če pomeriš žico da je po celi debelini enaka, ti je lahko pri merjenju bat skipalo in narobe stisnilo žico, zato je dobro meriti na več točkah hkrati. Pa si siguren da ti bat ne vdarja več v glavo?
Ugibam.. lahko je tam samo hitrost zmesi višja kot drugje in bat sproti čisti..
Motor dela drugace lepo. Bom se poskusil pomerit na vec tockah tako kot si rekel pa da vidim. Glede na podlaganje nebi smel vdarjat. Hvala za razlago :)
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Merodajna meritev je nad sornikom na obeh straneh, očitno pa bat in glava nimata istega kota, torej popravi glavo!
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

lojze-si napisal/-a:Merodajna meritev je nad sornikom na obeh straneh, očitno pa bat in glava nimata istega kota, torej popravi glavo!
Hvala bom zamenjal glavo, ter poskusil z glavo ki mi jo ie popravil soforumas kvas nima tako izrazitega roba.
Odgovori