Tomos apn 6 60ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
Alenjazbec
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 8:16 am
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Re: Tomos apn 6 60ccm

Odgovor Napisal/-a Alenjazbec »

Nekaj malega je napredka na 6ki:
Montirano zadnje kolo od btja, zavorne čeljusti so obnovljene,
Mašina je bila ulaufana ampak ni bila še nastavljena. Zdaj menjam bloke in sklopka pride ojačana.
20160418_185914.jpg
20160418_190251.jpg
Mihaarh
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 8:52 am

Re: Tomos apn 6 60ccm

Odgovor Napisal/-a Mihaarh »

Živjo,

kako si rešil problem zamika od sredine zadnje AL-feltne ? Mislim da je cca 11 mm zamika v levo (proti zobniku). Zobnik je na pravem mestu platišče pa ne.

Lp
Uporabniški avatar
Alenjazbec
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 8:16 am
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Re: Tomos apn 6 60ccm

Odgovor Napisal/-a Alenjazbec »

Živijo
Sem kar odrezal del pokrova zavornih čeljusti.
Uporabniški avatar
Alenjazbec
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 8:16 am
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Re: Tomos apn 6 60ccm

Odgovor Napisal/-a Alenjazbec »

Ko je bila mašina spet sestavljena se je po pou ure vožnje pa to zgodilo
20160528_115345.jpg
Uničilo ni na srečo nič razen ležaja.
Je pa v tem času vožnje moped končno lepo šel.

Po koncu šole pa bojo boljši projekti.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos apn 6 60ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Alenjazbec napisal/-a:Ko je bila mašina spet sestavljena se je po pou ure vožnje pa to zgodilo
20160528_115345.jpg
Uničilo ni na srečo nič razen ležaja.
Je pa v tem času vožnje moped končno lepo šel.

Po koncu šole pa bojo boljši projekti.
Večkrat je bila na tem forumu že debata o nastavitvi zračnosti ležajev na glavni gredi. Moja razlaga je bila, da se motor sestavi tako, da brez tasnila glavna gred nima aksialna zračnosti, ko pa vstaviš tesnilo je zračnost ravno prava. Sem pa sedaj ugotovil, da za tiste, ki kupujete dele pri frčomoto to ne drži. Tesnilo je debelejše, L ležaji pa niso pravi in se jim aksialne zračnosti sploh ne da nastaviti, ker takoj nastane občutno prevelika radialna zračnost. V bistvu so taki da bi morali biti vgrajni brez aksialne zračnosti, kar pa pri glavni gredi ne gre. KO sem malo pozorneje pogledal ležaje sem ugotovil, da so ti ležaji ramenski in je njihov oprijem diagonalen, se pravi radialno aksialen, v nasprotju z pravimi deljivimi ležaji kjer je oprijem pred vsem radialen, lahko tudi delno aksialen. So pa neprimerno cenejši od pravih deljivih, samo okoli 7€
lp
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos apn 6 60ccm

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

FAG L17 je meni lepo delal, jih ima tudi soforumaš @cerar v d6. Je pa cena teh ležajev kar visoka, okrog 30 evrov z ddv.
https://www.tinex.si/proizvod/2680/lezaj-fag-l17tvp
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos apn 6 60ccm

Odgovor Napisal/-a Berty »

Lepo napreduje, zgleda brutalno :D Glede fi42 bi sam imel pomisleke sploh z večanimi kanali glede pregrevanja ampak tudi to je že večim delalo tako da zakaj pa ne :)
Glede ležajev, jaz imam FAGove deljive za okrog 24€ naročene pri PAN in na mojemu delajo brezhibno že 3 leta ~> priporočam
APN4M 83'
Uporabniški avatar
Alenjazbec
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 8:16 am
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Re: Tomos apn 6 60ccm

Odgovor Napisal/-a Alenjazbec »

Ja bom kupil zdaj te ležaje da bo mir

S prevrevanjem nebi smelo biti večjih težav.
Čez cas pride nižja balanca, ročka sprednje zavore bo nova in cev bo daljša in še drug setup bo bil počasi. (Rezervni)

Me je pa presenetilo da dela platinski vžig normalno tudi na višjih obratih. Sem pričakoval težave.
Ko bo sestavljeno pride tudi posnetek
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Tomos apn 6 60ccm

Odgovor Napisal/-a smrekca »

Alenjazbec napisal/-a:
Me je pa presenetilo da dela platinski vžig normalno tudi na višjih obratih. Sem pričakoval težave.
Če se prav spomnim je dolgo časa nazaj @PVL v eni temi napisal da platinski vžig dohaja 14000 obr/min brez problema ;)
TOMOS
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos apn 6 60ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

smrekca napisal/-a:
Alenjazbec napisal/-a:
Me je pa presenetilo da dela platinski vžig normalno tudi na višjih obratih. Sem pričakoval težave.
Če se prav spomnim je dolgo časa nazaj @PVL v eni temi napisal da platinski vžig dohaja 14000 obr/min brez problema ;)
No načeloma dohajanje ni problem, pod platine podložiš konček gume, ki je progresivna, (ko se stiska je vedno trša in duši nihanja), vendar ti zelo hitro skuri tuljavo zaradi previsoke napetosi. Rešitev je, da tuljavo, kar se da odmakneš od magneta, mi smo celo pobrusili kotvo, da je bila zračna reža med magnetom in kotvo še večja.
LP
Odgovori