Tomos A3 74ccm

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Pozdravljeni!

Nekaj časa je minilo odkar sem dokončal Atxa in nekako ne zdržim, da se nebi lotil nečesa novega. Zato sem kaj kmalu po tistem začel skupaj spravljati dele za Avtomatika.

In sicer okvir je ATM ojačan s sredinsko štango z odrezanim zadnjim blatnikom, ATM lite feltne, vilce bodo vrjetno od BT-ja, enojni sedež, namen je izdelati tudi custom nihajke in pa disk spredaj.

Kar se tiče agregata so želje zelo velike ampak dvomim, da mi bo ratalo to kar sem si zamislil, saj je zadeva kar precej komplicirana. Glavni namen pa je, da mašina ne bo za vsakdanjo vožnjo. In sicer doma mi že dolgo stoji cilinderkit Gilardoni 74ccm za Piaggio agregat (hod bata 39,3), katerega bi rad "upasal" v A3 bloke. Poleg tega bi bilo potrebno narediti tudi sesanje iz karterja preko lamelnega ventila kar mi predstavlja poleg predelave blokov za cilinder največji problem. To bi bila nekako tudi osnova v najboljšem primeru iz katere bi izhajal dalje, kar se tiče gredi, izpuha, elektrike, vplinjača,... V kolikor mi to ne rata bom verjetno kupil nek drug cilinder kit za katerega bo potrebno manj predelav.

O vsem ostalem bom pisal sproti, ker je trenutno še veliko stvari pod vprašajem. Se mi pa s projektom ne mudi, ker je vse odvisno od finančnih sposobnosti:)

Predlogi in nasveti so zelo dobrodošli.

In pa še nekaj slik:
Priponke
rsz_img_8728.jpg
IMAG0729.jpg
IMAG0720.jpg
IMAG0724.jpg
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Imam nekaj vprašanj glede cilindra in tega, ki me zelo begajo pa me zanima če je kdo tako dober, da bi mi dal nekaj nasvetov oz. odgovorov nanj? Pa bi prosil, če se mi javi v ZS ali pa naj pove pa ga bom kontaktiral.

Najlepša hvala že v naprej:)
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Po dolgem premisleku je padla odločitev, da čez zimo naročim nek drug kit, ki bo bolj primeren za začetek, saj imam za trenutni kit premalo izkušenj, da bi speljal zadevo tako kot se zagre.
Je pa plan tak, da prvo uštimam motor kot celoto brez pogonskega dela, kateri se bo dodal na koncu. ;)
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Jaz pa ti predlagam, da se najprej lotiš motorja ( najprej teoretično , maš na forumu dovolj materiala, nato pa še praktično.) A si mislu na avtomatik narest prisilno hlajenje? Mogoče sploh nebi bilo potrebno, bi ti pa predlagal, da za razliko od drugih narediš sesanje v karter z vrtečim diskom.
lp
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a Jabux »

lojze-si napisal/-a:Jaz pa ti predlagam, da se najprej lotiš motorja ( najprej teoretično , maš na forumu dovolj materiala, nato pa še praktično.) A si mislu na avtomatik narest prisilno hlajenje? Mogoče sploh nebi bilo potrebno, bi ti pa predlagal, da za razliko od drugih narediš sesanje v karter z vrtečim diskom.
lp
Sepravi, da se prvo lotim agregata? Teoretično so mi same osnove jasne. Le ta se pojavi pri sami izvedbi in sicer glede na to, da nisem iz strojniškega "foha" bi potreboval nekoga, ki bi mi opravil delo na strojih in to kar bi bilo potrebno pa nebi mogel narediti sam, seveda za ustrezno plačilo ;) V glavi nisem imel prisilnega hlajenja, naredil bi ga po potrebi. je mogoče to sesanje z vrtečim diskom kje bolj točno razloženo ali? Vsekakor bi rad naredil nekaj, kar nima vsak 2 (max. zadovoljen bi bil že z sesanjem preko lamel v karter,...)
Mislim pa, da moram začeti z nekim osnovnim cilinder kitom iz katerega bom potem izhajal...
Ta gilardoni kit, ki ga imam mislim, da bi zelo težko šel na a3 bloke, saj ima poleg precej širokega vratu, večjega razmaka med stojnimi vijaki tudi dodatni pretočni kanal za katerega nisem prepričan, da bi se ga lahko speljalo v karter... Če se motim me naj kdo popravi... Lahko pa naredim obris zgornjega dela blokov (kjer cilinder naseda na bloke) in obris cyl spodaj pa poveste svoje mnenje kako in kaj?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Na palec ocenjeno imaš za lamelo in vrteči disk približno enako dela. Zagotovo pa nima tega niti vasak 1. kaj šele 2. Je pa pomembna razlika pri vžigu, magnet odpade za napajanje pa skrbi baterija.
Lp
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Pozdravljeni!

V tem tednu sem dobil feltne iz peskanja in prašnega barvanja. Zdaj pa bo na vrsti izdelava nihajk:)
Priponke
Feltna.jpg
ojo
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 12:56 pm

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a ojo »

Ce se bos odlocu za roto disk sesanje mas moznost vziga brez baterije od Sprocatti motor(seletra) stane 120eu.
Link:
http://www.sprocatti-motori.com/Carter_ ... iaggio.htm
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a Jabux »

ojo napisal/-a:Ce se bos odlocu za roto disk sesanje mas moznost vziga brez baterije od Sprocatti motor(seletra) stane 120eu.
Link:
http://www.sprocatti-motori.com/Carter_ ... iaggio.htm
Hvala za info :) Mislim, da je trenutno moje znanje za kaj takega prešibko, mogoče v prihodnosti probam kaj takšnega ;)

Obenem me zanima, če mi zna kdo povedat eno stvar... In sicer če bi naredil sesanje preko lamel v karter in bi imel nek kit z sesalnim kanalom bi moral kanal popolnoma zaliti ali bi bilo dovolj, da bi ga zgoraj zaprl z neko tako prirobnico in tesnilom oz. na tak način?
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

ojo napisal/-a:Ce se bos odlocu za roto disk sesanje mas moznost vziga brez baterije od Sprocatti motor(seletra) stane 120eu.
Link:
http://www.sprocatti-motori.com/Carter_ ... iaggio.htm
Takle vžig ma tudi ktm sx 50
Odgovori