Tomos A3 74ccm

Predstavite nam svoj projekt
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

ojo napisal/-a:Ce se bos odlocu za roto disk sesanje mas moznost vziga brez baterije od Sprocatti motor(seletra) stane 120eu.
Link:
http://www.sprocatti-motori.com/Carter_ ... iaggio.htm
Če se kdo kljub temu odloči za roto disk, lahko primeni dobi tole:
Vrteči disk.jpg

Za začetek lahko daš tudi samo sredico od magneta ter platine, na zunanjo vižgalno tuljavo in akumulator, ali pa tri 4.5 v baterije zaporedno, kar je tudi preizkušeno.
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Huh, zelo zanimiva zadeva:) Moram dobit malo več informacij o tem, kako se zadeve sploh lotit...
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Jaz sem sicer na strani magneta navaril, mislim pa, da bi šlo tudi z tekočim metalom.
Osnovna plošča se privije kar na luknje od elektrike. Jaz sem dal semering na ležaj in še na zunanjo ploščo. Pravijo pa, da je dovolj samo na zunanjo ploščo. Prilagam ti skico za pomoč:
vrteči disk.jpeg
Vskočnik mora biti postavljen tako , da ga segmentni moznik prisili, da se vrti skupaj z gredjo, da ne pride do obrabe.
Na tem delu je zelo malo prostora za vse, za to bi bilo res mogoče bolje, da prvi semerig izpustimo.
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tomos A3 74ccm

Odgovor Napisal/-a Jabux »

lojze-si napisal/-a:Jaz sem sicer na strani magneta navaril, mislim pa, da bi šlo tudi z tekočim metalom.
Osnovna plošča se privije kar na luknje od elektrike. Jaz sem dal semering na ležaj in še na zunanjo ploščo. Pravijo pa, da je dovolj samo na zunanjo ploščo. Prilagam ti skico za pomoč:
vrteči disk.jpeg
Vskočnik mora biti postavljen tako , da ga segmentni moznik prisili, da se vrti skupaj z gredjo, da ne pride do obrabe.
Na tem delu je zelo malo prostora za vse, za to bi bilo res mogoče bolje, da prvi semerig izpustimo.
Hvala za tole :)
Odgovori