A3 Racing

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

A3 Racing

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Zdravo!

Kot sm že v prejšni temi omenu sm se končno lotu projekta, ki nebo še ena izpeljanka mojga BT-ja pač pa bom sestavu vse komplet na novo. Namen projekta je predvsem nardit moped, ki bo primeren za kakšen track day, drag day ali kakšen moto slalom(v glavnem lahek gištel z jezno mašino :twisted: ).
Osnova gištela bo od avtomatika A3, ki bo ustrezno predelan. Kar sm do zdej naredu je to, da sm ojaču fajfo, med zic in balanco zašvasu štango ki bo služila ojačitvi in nošenju amortizerja. Vse kar mi je na zadnem koncu viška hodilo sm odžagu, praznino pa zapru s plehom in blatnikom ki sem ga tudi mal požagu in fiksno zavaril na rušt. Zadni konec oziroma podpora zica bo narejena podobno kot pri kros motorjih, torej samostonja konstrukcija iz aluminija ki bo prišraufana na gištel in bo služila le sedežni podpori.
Sedež bo iz poliestra in steklenih vlaken, verjetno ga bom naredu sam. Amortizer pride vpet podobno kot ga imajo vpete Yamahe TZ, torej med štango in kestlom(več je vidno na slikah). Nihajko bom naredu sam iz aluminija, prav tako tudi nove nosilce mašine, ki bojo verjetno iz 3mm navadne jeklene pločevine. Do sedaj sm nabral tudi spredne vilice, ki so 30mm Paioli od Malaguti Fifty(pridejo skrajšane).
Zadni amortizer je prav tako Paioli in je plinski. Zdi se mi malo močan, če ne bo v redu ga bom zamenju. Včeraj sem nabavil tudi pnevmatike in sicer Mitas M06 2.25x16. Pri feltnah bi rabil malo pomoči. Zdaj sem že odločen da bojo feltne od avtomatika in sicer bi potreboval tako zadno feltno, da bo pasala k spredni, ki je na sliki(če ma kdo prosim ZS). Slikal sem tudi feltno, ki jo imam doma in nevem od česa je. Kot se na sliki vidi se zobnik prišraufa s petimi vijaki, je pa dosti močnejša od Grimecove feltne. Je enake širine kot avtomatikova(imam tudi sprednjo če koga zanima).
Mašina bo zaenkrat tista z lamelnim sesanjem v karter in dodelanim Alpino cilindrom, čez zimo se bo pa verjetno sestavilo kaj vodno hlajenega.

To je zenkrat to, več naj povejo slikce.
dscn5780.jpg
dscn5781.jpg
dscn5782.jpg
dscn5783.jpg
dscn5784.jpg
dscn5785.jpg
dscn5786.jpg
dscn5787.jpg
dscn5788.jpg
dscn5789.jpg
Lp, Simon
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: A3 Racing

Odgovor Napisal/-a akasa »

Zadnja feltna je od puch turbo sport.. mam 2 kompleta(spedna+ zadna) novih če ti kaj prou pride.. in zadnje zobnike nove caa. 7kom mislim da okol 33 zobov.. če te kej zanima mi napiš na zs :D pa še kej bi se najdl od teh feltn...
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: A3 Racing

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

vsaj en se je opogumu da predstavi nekaj konkretnega ...
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: A3 Racing

Odgovor Napisal/-a brrm »

lepo delaš :)
je že kaj napredka? :)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Racing

Odgovor Napisal/-a KVAS »

brrm napisal/-a:lepo delaš :)
je že kaj napredka? :)
Projekt že dolgo stoji zaradi odprtega evropskega prvenstva 50cc na Grobniku (22. in 23. september). Sm se odloču da bom to še odpelu z BT-jem ker je ziher bolj stabilen in trden kot bo ta gištel. Zato se te dni dela na pouno na BT-ju, bom dau v tisto temo kakšno slikco.
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: A3 Racing

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Čeprav je tema že stara, me samo zanima tale sredinski blažilec oz. amortizer. Kako si ga dokončal? oz. če si ga sploh ter kako je bilo mišljeno? Kako bi bil privijačen drugi del amortizerja?
Važn da gre!
Odgovori