TOMOS Racing 100ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Kot sem rekel, to je zaenkrat testna, so pa še dve v izdelavi, z 6-timi in 8-mimi fedri. Ampak mislim, da ni potrebe po 8 fedrah, no mogoče v novem projektu :)

Zatič sem zato podaljšal, ker mi je vedno upognilo tisti utor pa še lepše sede zdaj vse skup.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
ojo
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 12:56 pm

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a ojo »

Nikakor ni potrebe po osmih fedrih. Z šestimi z lahkoto drži 30+hp.
Pri večji moči se pričnejo drugi problemi z zvijanjem komponent sklopke zaradi temperature ki nastaja pri speljevanju.

Lp, Matej
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

ojo napisal/-a:Nikakor ni potrebe po osmih fedrih. Z šestimi z lahkoto drži 30+hp.
Pri večji moči se pričnejo drugi problemi z zvijanjem komponent sklopke zaradi temperature ki nastaja pri speljevanju.

Lp, Matej
Košara sklopke bi morala imet zvezdasto vpetje, to bi bila ena od rešitev težav, ker tale segmentni moznik je meni že zdaj čist požrlo, kaj se šele dogaja pri tebi.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

DaNiLo napisal/-a:
ojo napisal/-a:Nikakor ni potrebe po osmih fedrih. Z šestimi z lahkoto drži 30+hp.
Pri večji moči se pričnejo drugi problemi z zvijanjem komponent sklopke zaradi temperature ki nastaja pri speljevanju.

Lp, Matej
Košara sklopke bi morala imet zvezdasto vpetje, to bi bila ena od rešitev težav, ker tale segmentni moznik je meni že zdaj čist požrlo, kaj se šele dogaja pri tebi.
Rešitev je nova gred, 20 ležaji na gredi in večji pesto na košari sklopke, seveda nova košara sklopke z 8 utori in lamelami na 8 zob. Je pa res, da sklopko najbolj uniči speljevanje, sploh na dragu.
LP
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

A ti imaš v mislih 6004 ležaje. Ja to bi se komot dalo naredit, jaz bi še naredil boljše vpetje košare na gred, to sva se že s @pichem pogovarjala.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
ojo
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 12:56 pm

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a ojo »

Ni tezav s kosaro ce se jo malenkost spremeni. V sami sklopki je problem ker se pojavijo visoke temperature in zacne zvijat vse, se dobra je glede na fi, se moremo sprijaznit. Predvsem je tukaj problem ce gre za drag race kjer je dosti speljevanja, pri sami voznji ni problemov.
Ce bo vse prav bo motor bil sproban na grobniku pa bomo videli ko se vse pregreje.
Iscem d6 ce bi kdo rental za test

Lp, Matej
aljaž
kriva felna
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Apr 01, 2011 10:33 pm
Kraj: Maribor

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a aljaž »

ojo napisal/-a:Ni tezav s kosaro ce se jo malenkost spremeni. V sami sklopki je problem ker se pojavijo visoke temperature in zacne zvijat vse, se dobra je glede na fi, se moremo sprijaznit. Predvsem je tukaj problem ce gre za drag race kjer je dosti speljevanja, pri sami voznji ni problemov.
Ce bo vse prav bo motor bil sproban na grobniku pa bomo videli ko se vse pregreje.
Iscem d6 ce bi kdo rental za test

Lp, Matej
Tegale kontaktiraj :D ... :

viewtopic.php?f=18&t=19651

LP
Burn rubber, not your soul!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Nekaj se premika... :)

Tile NJ ležaji so mi malo čudni, so C4, ampak imajo tako toleranco, da imajo direkt zračnost, sem prvo mislil, da so ležišča kriva, pa niso, sicer je to malenkost.
Priponke
DSC_6626.JPG
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

DaNiLo napisal/-a:Nekaj se premika... :)

Tile NJ ležaji so mi malo čudni, so C4, ampak imajo tako toleranco, da imajo direkt zračnost, sem prvo mislil, da so ležišča kriva, pa niso, sicer je to malenkost.
Kaj imaš prestavne vilice počene, ali samo tako zgleda na sliki?
Atila88
zobnik
Prispevkov: 201
Pridružen: To Maj 17, 2011 9:22 am

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a Atila88 »

Vidi vidi,bice to masina :D :D
Odgovori