TOMOS Racing 100ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

prlek napisal/-a:Kaj pa bi blo ce bi te policaji vstavli? Se nic ne bojis?
Bi bilo zanimivo, če bi srečal policijo, nevem kako bi reagiral v tistem trenutku.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

Mislim da se s tem setupom nimaš kaj bati policajev.
Edino česar se lahko bojiš je da ti tisti trenutek gre sklopka :D
Gas pa dovga luč!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

johnny95 napisal/-a:Mislim da se s tem setupom nimaš kaj bati policajev.
Edino česar se lahko bojiš je da ti tisti trenutek gre sklopka :D
Sklopko podrem vsake 3-5 ur vožnje bencina imam skoraj pol tanka, tak da je samo to strah, da sfali bencina al pa kaka zajla poči... :D ne ne, saj drugač se samo tak zapeljem pa direkt v garažo ko pa mi je pa grem v hajdoše, upam da pridem letos do Novega Marofa z Mr.Fergom
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Lep pozdrav vsem, danes smo malo potestiral mopede pri Vidu in tukaj so rezultati. Obvezno moram nabavit roostovo ojnico, ker si nisem mislil da bo to tako močno, pol pa še pride narejen nov izpuh čez zimo in ponovna meritev, z upanjem 20+ konjev, naj Vid kaj več pove.

Malo mi je je ponagajala sklopka drugač pa je ok.

Tule je sklopka zdržala.
Slika

Tukaj je sklopka zdrsnila
Slika

Pa še primerjava z Andraževim motorjem
Slika
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a macula »

Le vtakni nazaj 6 fedrov v sklopko.
Drugače pa lepa krivulja, precej visoko tudi na "nižjih obratih" tam pri 8k.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a prlek »

Lepo vsa čast, si ga že kdaj navil do konca na obratih in hitrosti? Koliko znese?
Fajn, da ima nekdo blizu mene d6, upam, da kdaj prvič vidim eno repliko.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a prlek »

macula napisal/-a:Le vtakni nazaj 6 fedrov v sklopko.
Drugače pa lepa krivulja, precej visoko tudi na "nižjih obratih" tam pri 8k.
Veliko se govori, da 4 fedre lepše razporedijo silo, kaj je zdaj boljše, da še nebom jas kaj zafrknil.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Smo vtaknili pol še 2 dodatni fedri not pa je blo ok. Načeloma mi je deloval tudi z 4-fedri, sem prevozil kar nekaj krogov v hajdošah pa ni zdrsnila nikol, danes pa ni zdržalo vse skup, tako da moram nove fedre nabavit, porihtat par stvari pa bo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a macula »

Razporeditev sile itak pri race izvedbi nima takšne vloge. Kaj je lahko posledica nepravilne raporeditve? Sam pomislim samo na prijemanje sklopke prej na eni strani kot na drugi, kar privede do neenakomerne obrabe lamel. Stem da bi prej rekel, da postrani prime s 4 vzmetmi kot z 6, ker je več uklona (zvijanja) pr 4ih. Sem pa zasledil da so bile v eni sklopki daljše vzmeti kot v drugi in to za kaksne 2mm. Lahko so bile tudi samo pretegnjene (stisnjene) na eni.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a PVL »

Glede sklopke, 4 fedri lepše razporedijo silo in manj krivijo šalčko, to je dejstvo zaradi simetrije in načina vpetja šalčke. Ni pa to zdej neki zelo važno. Če drsi se da 6 not.

Krivulja pa kot je opazno, je narejena za čim več na čim nižjih obratih, tako da je motor zelo vozen. Za to skrbi predvsem izpuh z glavo. Z drugim dizajnom izpuha in prilagoditvijo ostalih komponent da motor brez težav lahko 20Hp.
Odgovori