TOMOS Racing 100ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Pozdravljeni,

evo, da vam predstavim moj projekt, katerega že spravljam skup skoraj leto dni, malo me čas priganja drugače pa bo.

Torej idejo za ta motor sem dobil, ko sem gledal, kako eni pridno sestavljajo te specjalke, pa sem si rekel, zakaj pa še nebi jaz probal in tako je začel nastajat motor.

Okvir motorja je APN4, predelan podobno kot so te replike D6, bodo tudi vse plastike od D6, kolesa sem dal speskat in plastificirat v črno, mogoče celo navbavim ALU obroče, ampak zato je še čas. Prednje vilice imam trenutno marzocijeve, skrajšane zgoraj in spremenjen hod spodaj, paiolijeve še imam povite :)
Zadaj moram še navarit gor ene nosilce za amortizerje, da bom imel še eno višino za nastavit,te bom zaenkrat pustil

Pol pa je tu mašina, najprej sem mislim nataknit gor enega SL-a, ampak ko sem videl štirko od uporabnika @PVL, se nisem mogel upret želji po 100cmm. Torej, cilinder je od E90 z pušo, brušen na fi 50, gokart bat, pravilno narejena glava, ojnica je orginal le big-end je močnejši, sklopka je štirilamelna na 4 fedre dodatno podložena, šalčka je povarjena zadaj gor pa je narejena puša, da ne razmeče uhic od lamel po mašini v primeru, če jih potrga, kar ne dvomim, da jih nebo :D .
Menjalnik je orginal APN-nov, tudi prenosi so orginalni iz sklopke na vztrajnik, zunanji prenosi bodo za prvo probo 14-34, moram nekje dobit zadnji zobnik 35, pol bom menda še spredaj dal 13,po prvi vožnji bom videl kako se bo stvar obnašala. Aja, veriga je od REGINE, tako da bi mogla zdržat.
Gor je tudi PVL vžig in pa MIKUNI 28 uplinjač.
Izpuh je tudi narejen po izračunih.

Težava je v tem, ker nimam neke velike izbire orodja doma, tako, da si večina naredim pri kolegu, če ima on čas mi še pomaga, tak da projekt poteka počasi, v glavnem bo pa :D


Za predelavo cilindra,glave ter bat gre velika zahvala uporabniku @ PVL, za odlično narejen izpuh in še par stvari se moram zahvalit @maculi, za dobro narejene clipone in nosilce @cerarju. Pol so še tukaj kanoni, rookie in polno drugih, brez katerih nebi nabral vseh delov skup.

Manjka še par stvari oz. malenkosti, ki jih moram nabavit še in pa naredti, kak nosilec za sprednjo bremzo bi bilo dobro naredit, da se ustavim, če ne drugo :D
Čakam še tudi na stopalke oz. prestavno in zavorno ročico, pa tudi armaturo sem dal vrezat na laser iz nerjavečega pleha 1.5mm mislim da je. Pol še morem nabavit kak števec, v glavnem te malenkosti, katere pa se takoj naberejo.

Na slikah je motor sestavljen skup, nič barvano ali kaj, da še vidim, kaj moram naredit kje, pol kasneje pa gre v barvo oz. okvir bom dal plastificirat menda v oranžno, nevem še glede barv nič prav. Sprednji blatnik bo v carbon look-u, to sem 100%.

Še par slik, za zvok pa bo še potrebno počakat malo
Aja, kaj mislite na spodnji sliki ko imam tuljavo čist blizu cly, bi bilo boljše prestavit tuljavo višje, da se ne greje od cly ?
dsc0470.jpg
dsc0433.jpg
dsc0546.jpg
dsc0551.jpg
dsc0553.jpg
dsc0595.jpg
dsc0597.jpg
dsc0598.jpg
dsc0599.jpg
dsc0600.jpg
dsc0602.jpg
dsc0603.jpg
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a marko443 »

super projekt :) .. a mašina je že komplet sestauljena ?
janim8 počivaj v miru !
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a tomosak »

uff to pa bo mašina :D
samo pri zobniku na mašini ti priporočam da dodaš podložko ker drugače se takoj odšraufa pa če še tako pritegneš.. :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Mašina že laufa, ampak še moram naredit bremze, ker prej se ne peljem.

Pri zobniku zadaj sem prevrtal luknje tam ko so mišljene za matice M7, da sem not sklačil glavo vijaka od imbus M8 na drugi strani pa imam varovalne matice gor, upam, da se nebodo odvile, pe še zlepljene so.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a macula »

Evo koncno predstavil projekt. Kr konkretno tole. Dej namazi avspuh s kaknim wd40 da nebo rjavel.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

macula napisal/-a:Evo koncno predstavil projekt. Kr konkretno tole. Dej namazi avspuh s kaknim wd40 da nebo rjavel.
Bom namazal izpuh, do sedaj je bil povit še v tistem tvojem paketu, danes mi je še bratranec zavaril nosilec gor z tigom.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Fakircek
zariban cilinder
Prispevkov: 129
Pridružen: So Maj 05, 2012 10:18 am
Kraj: Idrija

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a Fakircek »

Smem vprašati kdo ti je izdelal pušo za v cilinder.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Fakircek napisal/-a:Smem vprašati kdo ti je izdelal pušo za v cilinder.
Pušo je dal delat prejšni lastnik cilindra, tako da nevem kje so jo delali je pa kar dobro narejena, malenkost je bolj debela, ampak upam, da se nebo grel preveč zaradi tega.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a golnar »

gretje sploh nebo problem ;)

drgače pa imam ze ene 2 leti eno podobno zadevo sprojektirano, ki pa bo tudi letos v jesen zalaufala. bo mal konkurence na kaksnem dragu kje :)
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
KoGo
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: To Dec 04, 2012 6:09 pm

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a KoGo »

odlični projekt...kadi ste klip nabavili in ka je cena?... :)
Odgovori