Tomos apn CTXpower

Predstavite nam svoj projekt
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos apn6 CTXpower

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

hudohudo ej blajerco od jz85 morš preprešat al je ista pa jo sam not postavš :?:
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos apn6 CTXpower

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Polovičke je treba pofrezat, ker je ojnica od yz85 preširoka pri BE ležaju. Normalno da se prepreša, saj ni gred od Yamahe ista kot od Tomosa ;)


Drugače se na projektu mal dogaja, kajti dobil sem kotni biax in se trenutno posvečam malim pretočnim, ker prej nisem prišel zraven, izpušnega sem pa že pozimi porihtal. Tako da se zdaj pričakuje kakšen konj več, kajti tisto prej je bilo bolj za hobi :) Mašine nisem čez zimo nič podiral, tako da še nebo gredi z PROX ojnico, ker je ta še čist OK.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos apn6 CTXpower

Odgovor Napisal/-a macula »

Polovičke lahko poglobiš tudi na stružnici, jaz sem jih za na mojo D6.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
dblaz
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Avg 22, 2011 10:32 am
Kraj: jesenice

Re: Tomos apn6 CTXpower

Odgovor Napisal/-a dblaz »

koko pa se kj pvl štrom obnese ?

LP Blaž
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Tomos apn6 CTXpower

Odgovor Napisal/-a cerar »

Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos apn6 CTXpower

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Da malo osvežim temo.
Pri ctx mašini je počla kletka BE ležaja na dva dela, odtisi od delčka kletke se poznajo na batu in na glavi, tako da se bo zamenjal bat in vložek glave, druge škode k sreči ni bilo. Ležaj pa je bil iz Tinex-a za 8eur, tako da tege ležaja ne priporočam. :)
Sedaj bo prišla noter ctx gred z yz 85 ojnico.

Ta apn6 gištel sem dubu od prjatla in ima krive prednje vilce, nihajke z veliko zračnostjo :) , zavore primejo zelo slabo in še s sprejem je pobarvan. Zato sem se sedaj spravil na apn 4 gištel.

Gištel ko sem ga pripeljal domov

Slika

Kupil sem elektronik platišča in zamenjal obroče (ker so bili prejšnji v slabem stanju) spredaj je zdaj ožji obroč, spoliral bobne ,ter spoliral še špice in jih dal kromat .

Slika

Slika

Slika

Naredile so se bronaste puše pri zadnjih nihajkah.

Slika

Trenutno je v takem stanju, manjka še kar nekaj stvari. Gištela še za enkrat ne bom barval, ker ga je prejšnji lastnik na novo pobarval (ampak barva mi ni preveč všeč), upam pa, da mi ga do poletja rata spravt na cesto in registrirat pod 50ccm. :)

Slika

Lp. Gašper
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Tomos apn6 CTXpower

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Kaj so to zaene pnevmatike gor?
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
puch/tomos
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 11:12 am
Kraj: Brežice

Re: Tomos apn6 CTXpower

Odgovor Napisal/-a puch/tomos »

zelo lepo zgleda...lepo nadaljuj projekt v letu 2014 :p
tak samo informativno me pa zanima kolko si dal za e90 feltne? oz po kakih cenah se dobijo?

LP.
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos apn6 CTXpower

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

sinko.dejan napisal/-a:Kaj so to zaene pnevmatike gor?
Dunlop racing KR149 radial 95/70 R17
gume sem kupil rabljene, s tem gumam je en austrijc pelal 125 supermoto klaso. Gume so brez profila, sprednja je pa pri meni narezana.
puch/tomos napisal/-a:zelo lepo zgleda...lepo nadaljuj projekt v letu 2014 :p
tak samo informativno me pa zanima kolko si dal za e90 feltne? oz po kakih cenah se dobijo?

LP.
Obe komplet feltne, pa prednje vilce sem dobil za 120eur od kolega. Feltne so bile v bolj salabem stanju(obroči in špice), vilice pa odlične. Cene so drugače višje, jaz sem imel srečo. :)
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos apn6 CTXpower

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Moped se je skoz sestavljal za Drag day in ni blo časa da bi naložu kakšno sliko. :)
Glavna gred z yz 85 ojnico.

Slika

Jezičke lamele sklopke je vedno trgal, posledično se je jeziček zataknu in zašteku menjalnik. Zato sem se odloču naredit novo aluminjasto šalo sklopke in nove lamele z 8-mimi jezčki (original jih ima 6) in z bolšega materiala kot so te nove lamele, ki jih zdaj dobiš v velotu.

Slika

Slika

Slika

Lamele so izrezane na vodo iz vzmetnega jekla- C60 in še toplotno obdelane. (leva z 8-imi in desna z 6-imi jezički)

Slika

Slika

Postružen vztrajnik.

Slika

Povarili so se robovi pretokv na cilindru, ker so prej komaj tesnili.

Slika

Sestavla se je tudi nova apn feltna, ker mi je E90 zadne feltne mal škoda.

Slika


Na Drag day-u v Krškem sem prvič sprobal novo sklopko in drug izpuh. Na dragu je težave povzročala sklopka, ki mi jih je ratal do proste vožnje odpravt. Tam smo se imeli zelo luštn in tudi konkurenca je bila zelo močna.

Slika

Slika

Slika

Slika

PS: prosil bi še admina, da spremeni ime teme v : "Tomos apn4 CTXpower"

Lp, Gašper
Odgovori