Izdelava testne mize

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Butinar
auspuh lager
Kraj: Ilirska Bistrica

Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a Butinar »

Zdravo, sem dijak 4.letnika strojne šole, za maturitetno nalogo bom izdelal testno mizo (inertia dyno). Rotor, ki ga bom uporabljal je od elektromotorja in ima vztrajnostni moment 0,64kg, vztrajnost je dokaj majhna ma msilim da za 20-25km bo. Uporabljal bom program Simpledyno. Ima kdo s tem izkušnje, vsak predlog je dobrodošel.
Berty
glava cilindra

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a Berty »

Eno priročno branje, če si vešč v angleščini. To je mene odvrnilo od izdelave svoje zaradi same komplikacije in kolikor drugega dela sem imel tedaj, pa upam da tebi uspe. :D
http://dtec.net.au/Downloads/Inertia%20 ... 0Guide.pdf

Če boš gnal rotor direkt, je veliko igranja z izrezom ohišja elektromotorja. Lahko vpneš na osovino gnano kolo, tu se ti bo vztrajnostni moment malo povečal, je pa veliko lažje. Drugače imam izkušnje z izdelavo ohišja za dyno mizo (švasanje, namestitev nosilcev in ležajev na ohišje), s samim programom ali vezanjem ADC pretvornikov pa nažalost ne (čeprav sem štromar, zastopim že samo nisem nikdar delal s tem).
APN4M 83'
Butinar
auspuh lager
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a Butinar »

Berty napisal/-a: Ne Nov 22, 2020 5:58 pm Eno priročno branje, če si vešč v angleščini. To je mene odvrnilo od izdelave svoje zaradi same komplikacije in kolikor drugega dela sem imel tedaj, pa upam da tebi uspe. :D
http://dtec.net.au/Downloads/Inertia%20 ... 0Guide.pdf

Če boš gnal rotor direkt, je veliko igranja z izrezom ohišja elektromotorja. Lahko vpneš na osovino gnano kolo, tu se ti bo vztrajnostni moment malo povečal, je pa veliko lažje. Drugače imam izkušnje z izdelavo ohišja za dyno mizo (švasanje, namestitev nosilcev in ležajev na ohišje), s samim programom ali vezanjem ADC pretvornikov pa nažalost ne (čeprav sem štromar, zastopim že samo nisem nikdar delal s tem).
Hvala. To stran sm že videl, je zelo koristna. No rezanje elektromotorja se mi ne zdi problem, tako da bom rotor gnal direkt. Če bo pa vztrajnost premajhna bom pa dodal še maso na mesto jermenice. Iščem pa še senzor (motorne gredi) za vrtljaje valja. Vstopna napetost za v arduino je od 0-5V, potem bi bil vsak senzor, ki ustreza temu kriteriju dober?
Odgovori