Nakup cross motorja.

Predstavite nam vašo kobilo (125cc +)
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Nakup cross motorja.

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

ŠVAS napisal/-a:Aha no sej gotov bom su po kawasakija:) mi poves ziga prosim kok si ti star,da vem ker fotr neki teži da je 85 čist dost,pa neki da je 125 prmočno.... :cry:
Za začetek si kupi 85, da se naučiš voziti, tehnika ipd. Potem pojdi na večji motor. Po ravnini zna vsak tišat, drugo je po ovinkih in krivinah. Jaz bi ti za začetek priporočil 80 ali 85 ccm. Ko motor res osvojš, greš pa na več. Morš vedet da TI voziš motor in NE motor tebe ;) Postopno po korakih, napaka je če si takoj kupiš nvm kakšen motor in ga potem sploh ne izkoristiš...
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Nakup cross motorja.

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Jaz ti svetujem, da si takoj kupiš 250cc.
Dosti lažje ga je vozit, ker vleče skoraj iz nule, ven te potegne iz težkih situacij. 85 in 125cc pa tako cukne, ko prime, da je to težko obvladat po kaki gozdni poti. 250 je kot dizel v primerjavi z manjšima dvema. Po moči pa niti ni tako dosti močnejši, okrog 55km
Žiga
zažgan bat
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2009 5:21 pm

Re: Nakup cross motorja.

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Če že 250cc, potem kupi 4t. Ker 250 2t pa je malo premočno za začetnika, je pa res da se boš tut s tem nauču vozt, ker tut moči mu v hrib ne zmanjka, in ga ni treba tiščat. Ko pa rukne, pa rukne konkretno :D

Je opcija kot sm reku 250 4t, sam se morš sam odločt če ti je 4t všeč - stroški pravijo da so konec koncev isti, odvisno kolko časa maš namen imet motor. Ker če ti 4t zariba ti 1000eur ne uide. + tega, da za jurja 4t neboš dobil.

Še vedno ti predlagam 125cc 2t, je zabavna in dost lahka stvarca :)
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Nakup cross motorja.

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Hah 250 zagotovo na začetku se nebi,bom probal se za 125 zmenit... Samo tko informativno kako glasno je to kej? ker foter pravi da če me pru dan prjavjo da bova prodala pa kupila kolo hehe :D
Žiga
zažgan bat
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2009 5:21 pm

Re: Nakup cross motorja.

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Nič bolj kot pa 85cc, pa precej bolj od tomosa.
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Nakup cross motorja.

Odgovor Napisal/-a maatej »

ja no, prov tihi te motorji lih niso :P

z 250 se bo fant prvi dan ubiv, glede na to da še nikol ni vozu krosa ;) že 125 ko cukne težko obdržiš če nimaš filinga, to je pa še hujše...edino 4t, ampak tist ma pa iz štarta tok več moči da se ga bo ustrašu :P
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Nakup cross motorja.

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Okej potem bom gotou šou na 85 za začetek.. mi poveste samo se prosim kolk je visina sedeza pri 85ccm in 125ccm od tal do sedeza?

hvala in lp
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Nakup cross motorja.

Odgovor Napisal/-a alenson »

ŠVAS napisal/-a:Okej potem bom gotou šou na 85 za začetek.. mi poveste samo se prosim kolk je visina sedeza pri 85ccm in 125ccm od tal do sedeza?

hvala in lp
če si velik 170 cm komot furaš motorje 19/21 col torej 125 dalje. Kot so že omenili, če osvojiš nagajivost 85ke al pa 125ke ti kasneje 250 4t nebo delal problemov. Pri nakupu probaj motor (govorim o 125 al pa 85) tiščat nekje v klanec da vidiš moč,ker zavrti se itak vsak ,tudi z slabim batom ,drugo je pa dejanska moč. solidno 85ko dobis za okol 1300 eu, 125ko tam nekje 1800eu, vse kar se pa 4takterjev tiče pa ne priporočam nakupa raznih starejših letnikov kot so 2002 itd,ker so sami problemi z vžiganjem,ventili,nasploh predihane mašine, itd. za soliden 4t 250 je treba raskirat cca 2300 eu. moje mnenje, Lp (imel sem pa v lasti hondo cr80, kx80, rm 85 k5,yz 85 06.)
RUNNER
zobnik
Prispevkov: 165
Pridružen: Po Nov 19, 2012 8:41 pm

Re: Nakup cross motorja.

Odgovor Napisal/-a RUNNER »

izogibaj se husqvarne 4t XD usaj taksne ce vidis da ni nevem kaj vzdrzevana,ker pol stroski hitro presegajo vrednost motorja..
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Nakup cross motorja.

Odgovor Napisal/-a franc »

Izogibaj se vseh slabo vzdrževanih motorjev (2T ali 4T) . Ker stroški popravil dejansko lahko presežejo nekajkratnik nabavne cene (logično je da nekdo ne bo prodajal brezhiben motor za malo drobiža) .
lp
Odgovori