kawasaki el-252

Predstavite nam vašo kobilo (125cc +)
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: kawasaki el-252

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

čene pa daljše puše (spacerji) med vzmetjo za vrhom teleskopa, je pa mal krajši hod potem
tomos 4 life
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: kawasaki el-252

Odgovor Napisal/-a Pich »

Po mojem mnenju so oslabele vzmeti. Težko bi rekel, da se vilice posedajo zaradi česa drugega. Če je dovolj predpisanega olja in če vse tesni, tako kot je treba, potem ne vidim veliko drugih možnosti.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: kawasaki el-252

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Pich napisal/-a:Po mojem mnenju so oslabele vzmeti. Težko bi rekel, da se vilice posedajo zaradi česa drugega. Če je dovolj predpisanega olja in če vse tesni, tako kot je treba, potem ne vidim veliko drugih možnosti.
Veliko vlogo igra teža voznika. Nekje sem zasledil da so japonski motocikli oz. njigova amortizacija prilagojena za osebo težko okrog 70kg...
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: kawasaki el-252

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Jaz jih imam malo več, 85
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: kawasaki el-252

Odgovor Napisal/-a franc »

To se še nebi smelo poznati. Bolj se verjetno pozna letnik motorja. Servis vzmetenja naj bi delal nekje na 4 leta (oz, ko začutiš spremembo) . Običajno zadostuje menjava olja in semeringov (in ko imaš že vse razkopano se splača zamenjati še vzmeti (če so mogoče prešibke/pretrde) malo "poGOOGLAJ" za tvoj model, če je kaj pripomb na netu) .
lp
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: kawasaki el-252

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pred 20 leti sem imel enak motor, tedaj kupil novega in se je enako posedal.
Na tem so bili menjani semeringi in olje.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: kawasaki el-252

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Potem boš moral res razmisliti o trših vzmeteh...
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: kawasaki el-252

Odgovor Napisal/-a Pich »

zankrzan napisal/-a:
Pich napisal/-a:Po mojem mnenju so oslabele vzmeti. Težko bi rekel, da se vilice posedajo zaradi česa drugega. Če je dovolj predpisanega olja in če vse tesni, tako kot je treba, potem ne vidim veliko drugih možnosti.
Veliko vlogo igra teža voznika. Nekje sem zasledil da so japonski motocikli oz. njigova amortizacija prilagojena za osebo težko okrog 70kg...
Jaz tudi imam, čez 70 kg, pa se mi na fazerju ne posedajo vzmeti, tudi, ko je motor obložen s kufri in ženo na zadnjem sedežu. To se enostavno ne bi smelo dogajati, dokler skupna teža ne presega dovoljene omejitve.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori