VW Golf 4

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
tomos12345
zobnik
Prispevkov: 229
Pridružen: Pe Mar 30, 2012 4:15 pm

VW Golf 4

Odgovor Napisal/-a tomos12345 »

evo dobo sem moj prvi avto in sicer golf 4.
v planu je bil golf 3 ampak sem se kasneje odločil za 4-ko
avto je biv uvožen iz nemčije leta 2003 in ima 251.000 prevoženih km. drugač je 98letnik.
je bil redno servisiran na pooblaščenih servisih in dela kot nov.
je 1.9 dizel in ima 90km. pač za prvi avto je super na slikah se pa bol slabo vidi ker je biv prot večero slikan :)
pridejo pa u kratkem nove slike gor :)
Priponke
.jpg
photo8.JPG
photo.JPG
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: VW Golf 4

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

supr prvi avto :) če boš imel možnost odstrani sesalni kolektor in egr ventil ter vse očisti boš videl kaka razlika bo v moči 8-)
tomos12345
zobnik
Prispevkov: 229
Pridružen: Pe Mar 30, 2012 4:15 pm

Re: VW Golf 4

Odgovor Napisal/-a tomos12345 »

heh ja vredo avto je sam gre pa že zdaj več ko od fotra mercedes c200 karavan.
evo slike ko je spucan. sam mi je čudno da ma gretje sedežev nima pa el. odpiranje oken...
Priponke
photo (2).JPG
photo.JPG
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: VW Golf 4

Odgovor Napisal/-a filius »

tomos12345 napisal/-a:evo dobo sem moj prvi avto in sicer golf 4.
v planu je bil golf 3 ampak sem se kasneje odločil za 4-ko
avto je biv uvožen iz nemčije leta 2003 in ima 251.000 prevoženih km. drugač je 98letnik.
je bil redno servisiran na pooblaščenih servisih in dela kot nov.
je 1.9 dizel in ima 90km. pač za prvi avto je super na slikah se pa bol slabo vidi ker je biv prot večero slikan :)
pridejo pa u kratkem nove slike gor :)
Pravilno je da si se odločil za 4, saj je bila 3 najbol porazen Golf vseh časev, kar se tiče izdelave itd, pa še vsee so gnile ko...Drugače pa mašina je super, če ti bo prešvoh ga čiperaš pa je, edino kar mi "smrdi" so kilometri, ker jih ma glede na to da je nemški avto "premalo"...
pusta93 napisal/-a:supr prvi avto :) če boš imel možnost odstrani sesalni kolektor in egr ventil ter vse očisti boš videl kaka razlika bo v moči 8-)
Si pa povedal kot da bi pol dobil 10 km gor... Načeloma ni velike razlike, pa tut pucat se splača samo ko bo začel, cukat oz. jebat, drugače je pa kar nekaj dela...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
tomos12345
zobnik
Prispevkov: 229
Pridružen: Pe Mar 30, 2012 4:15 pm

Re: VW Golf 4

Odgovor Napisal/-a tomos12345 »

filius napisal/-a:
tomos12345 napisal/-a:evo dobo sem moj prvi avto in sicer golf 4.
v planu je bil golf 3 ampak sem se kasneje odločil za 4-ko
avto je biv uvožen iz nemčije leta 2003 in ima 251.000 prevoženih km. drugač je 98letnik.
je bil redno servisiran na pooblaščenih servisih in dela kot nov.
je 1.9 dizel in ima 90km. pač za prvi avto je super na slikah se pa bol slabo vidi ker je biv prot večero slikan :)
pridejo pa u kratkem nove slike gor :)
Pravilno je da si se odločil za 4, saj je bila 3 najbol porazen Golf vseh časev, kar se tiče izdelave itd, pa še vsee so gnile ko...Drugače pa mašina je super, če ti bo prešvoh ga čiperaš pa je, edino kar mi "smrdi" so kilometri, ker jih ma glede na to da je nemški avto "premalo"...
pusta93 napisal/-a:supr prvi avto :) če boš imel možnost odstrani sesalni kolektor in egr ventil ter vse očisti boš videl kaka razlika bo v moči 8-)
Si pa povedal kot da bi pol dobil 10 km gor... Načeloma ni velike razlike, pa tut pucat se splača samo ko bo začel, cukat oz. jebat, drugače je pa kar nekaj dela...
avto je bil samo 3lete v nemčiji nato pa je biv uvožen v slovenijo in ga je vozla neka ženska uglavnem samo za v službo in do trgovine itd... drgač pa včeraj sem ga pelu do mehanika ki je biv tud zraven ko sm avto kupovo in sma pač use kable in elektriko zaščitla in mašino uprala z paro da bi se vidlo če ke kaj puša in do zdaj še ni nič niti malo mastno...
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: VW Golf 4

Odgovor Napisal/-a akasa »

Da ni razlike če spucaš egr ventil pa sesalni kolektor ni res ;) oz. pr men je blo velik razlike ( pošteno zabit egr in kolektor :D ) ko sm pohodo ni blo prave moči... v 5. prestavi k sm pohodo u podn je blo pa samo 180 na šteucu :?

Evo še skikce :P

Slika

Slika

Slika


Zdej k je spucan avto lepše teče, tut kak deci se na porabi pozna in seveda k pohodiš je očitna razlika

Mašina je drgač tdi (ahf) z prevoženimi 330 k km
tomos12345
zobnik
Prispevkov: 229
Pridružen: Pe Mar 30, 2012 4:15 pm

Re: VW Golf 4

Odgovor Napisal/-a tomos12345 »

to pa je blo zadevan ja :) moj zaenkrat še ima moč bom pa vrjetno kr pri velikem servisu dal to zraven spucat :)
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: VW Golf 4

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

ja pr men je bil enak problem razlika je več kot opazna po čiščenju ...res pa je ker sem mel glavo sneto da sem enostavno snel vse skupaj
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: VW Golf 4

Odgovor Napisal/-a akasa »

Pa ni to prblem dol dobit... jst sm 1. avto šraufo pa sm brez problema razstavo (sam treba vedet kaj se dela) :D
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: VW Golf 4

Odgovor Napisal/-a filius »

tomos12345 napisal/-a:avto je bil samo 3lete v nemčiji nato pa je biv uvožen v slovenijo in ga je vozla neka ženska uglavnem samo za v službo in do trgovine itd... drgač pa včeraj sem ga pelu do mehanika ki je biv tud zraven ko sm avto kupovo in sma pač use kable in elektriko zaščitla in mašino uprala z paro da bi se vidlo če ke kaj puša in do zdaj še ni nič niti malo mastno...
Lj moj je bil kupljen začetek 2004 in prodan v slovenijo začetek 2007, torej ravno 3 leta, in je bil zadni redni servis na pooblaščencu v nemčiji pri 192T. Sedajle jih pa imam okoli 300T, pa verjamem da jih ima vsaj še 30T več. Tako da glede kilometrov nemoreš biti nikoli 100%, ker se lahko spremenijo v pol minute...Če mi ne verjameš ti naredim video...
Je pa tudi pri meni mašina, lepa čiste, praktično nič zameščena itd..


Glede EGR-ventila pa tako, sam sem imel malo manj zabitega kakor na zgornjih slikah, pa nisem občutil nobene razlike, prej in potem... Možno da zato ker je drug tip mašine itd.. (1.9TDI tip BKC)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Zaklenjeno