VW tiguan

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: VW tiguan

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ima se može se ... kaj zdaj pride ?
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: VW tiguan

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

aljo69 napisal/-a:ima se može se ... kaj zdaj pride ?
sedaj pride nekaj povsem novega :D

VW AMAROK,
v sloveniji jih je dobrih 5.. vsaj v mb sta 2.. evo tule je slikica kako izgleda (nekateri detajli so malo drugačni in bolši)...

bom pa objavil novo temo pod moj avto pa ga predstavil podrobneje ko ga poslikam in povem kako in kaj o autu, oprema in poraba ter razlogi za nakup. :)



Slika
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: VW tiguan

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Kolega ima 160 konjskega. Hvali prenose, udobnost, občutek med vožnjo. Poraba je nizka, tam okrog 8-9 l/100.

Navora je zaradi dveh turbin že spodaj, res čisto spodaj, veliko. Vleče od 1500 rpm pa do rdečega polja.
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: VW tiguan

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

vrjamem, tudi sam oni tam prodajalec je pvoedal enakoo.. in vrjemi da komaj čakam da sprobam stvarcoo :D sploh ker ima možnost preklopa med zadnjim dvokolesnim pogonom in 4 kolesnim pogonom, kot nalašč :P :D počakajmo na novo temo pa se bom o tam menli :P
Uporabniški avatar
Tilen
zobnik
Prispevkov: 150
Pridružen: Če Jan 12, 2012 1:34 am

Re: VW tiguan

Odgovor Napisal/-a Tilen »

V sluzbi imamo Amaroka,bil je 2 v Sloveniji,morem rect da avto je ql,ampak premalo konju..... Ima jih 160 pa ni to to
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: VW tiguan

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

ja mi bomo meli totega biturbo 180 hp..pa še čipan bo prišel, najvrjetneje bomo ko bo končan z "ajnfaranjem" peljali strokovno čipirat na kakih 220-230 hp oz kolikor pač še tovarniško dopušča, l.p
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: VW tiguan

Odgovor Napisal/-a folc »

zanek46 napisal/-a:ja mi bomo meli totega biturbo 180 hp..pa še čipan bo prišel, najvrjetneje bomo ko bo končan z "ajnfaranjem" peljali strokovno čipirat na kakih 220-230 hp oz kolikor pač še tovarniško dopušča, l.p
210-220KM je max. za ta motor.
dizel sploh ne! :)
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: VW tiguan

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Biturbo je tudi z 160km.
Pri tem motorju nista dve turbini zaradi max. moči, ampak zaradi navora spodaj. Prvo zagrabi ena mini turbina skoraj iz prostega teka, potem se pri določenih vrtljajih vklopi še druga, večja. Ta poskrbi za navor zgoraj (in moč posledično).
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: VW tiguan

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

ro-bi napisal/-a:Biturbo je tudi z 160km.
Pri tem motorju nista dve turbini zaradi max. moči, ampak zaradi navora spodaj. Prvo zagrabi ena mini turbina skoraj iz prostega teka, potem se pri določenih vrtljajih vklopi še druga, večja. Ta poskrbi za navor zgoraj (in moč posledično).
hvala za obrazložitev,samo vem kako deluje to vse, svoj cajt (še kaki pol leta nazaj) smo za celotno slovenijo(predvsem pogodba z porsche slovenija-maribor) delali in obnavlali turbote.. od klio 1.2 dci pa vse do 3.0 bitrubo.. pa še kaka kamionska se je našlaa :D

drugače pa tako kot si povedal.. tudi 160 maš :) no folc hvala da si me popravil,sej vem da veš da sem to mislil :P
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: VW tiguan

Odgovor Napisal/-a macula »

jaz sem z novim testnim prevozil kakih 500km, po ovinkih in po avtocesti. Poraba je bila nekje 8-10, kot rečeno cukne kot kak transporter, potem je malo mrtev nato ga pa spet potegne, kar vredu zadeva.
Nevem če jih je sam 5, že sam vem za 3 pa še kaka dva sem videl drugje kot v naši okolici..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori