VW golf mk2 1.6D

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: VW golf mk2 1.6D

Odgovor Napisal/-a Whbund »

V moji GTI školjki je kakšen mesec lastništva brnel 1.6D motor, prevoženih čez pol miljona kilometrov, spuščale so vse možne dihtnge pa je kar ropotal na odpadno jedilno olje :D Seveda pa sem ga bil po ene mescu konkretno naveličan in je notri pikiral 1.8 8v PB motor in pa 020 menjalnik sedaj pa je raketa 8-)

Ko se naveličaš 1.6D motorja se lahko obrneš name pa lahko porihtamo kakšen močen mlinček za tole zdravo školjko. :)

Lp

Zadnje lampe pa obvezno črne, če boš vzel tiste tuning prozorne ti bo kmalu žal.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: VW golf mk2 1.6D

Odgovor Napisal/-a filius »

Whbund napisal/-a:V moji GTI školjki je kakšen mesec lastništva brnel 1.6D motor, prevoženih čez pol miljona kilometrov, spuščale so vse možne dihtnge pa je kar ropotal na odpadno jedilno olje :D Seveda pa sem ga bil po ene mescu konkretno naveličan in je notri pikiral 1.8 8v PB motor in pa 020 menjalnik sedaj pa je raketa 8-)

Ko se naveličaš 1.6D motorja se lahko obrneš name pa lahko porihtamo kakšen močen mlinček za tole zdravo školjko. :)

Lp

Zadnje lampe pa obvezno črne, če boš vzel tiste tuning prozorne ti bo kmalu žal.
Tako je, motorji so vzdržliji in vsee, sploh če so redno servisirani. Grejo pa nikamor, sem zadnič vozil za šošolcem, tastaro ima nemško dvojko, ter še menjalnik s 4 prestavami. Ravnina 140 in podn gas, več ne gre, pa dimna zavesa za njim :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
kirovets
zariban cilinder
Prispevkov: 104
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 1:51 pm

Re: VW golf mk2 1.6D

Odgovor Napisal/-a kirovets »

@Whbund školjka niti ni tako zdrava :? je pošpricana do višine letvic na vratih, prednja hauba je rjasta ko ..... :|
Golf pa bo zamenjal škodo favorit 90l (frgazer) ki pa žre vse do 13l/100km in ji manjka že polovico pragov :lol:
Tak da je bil ta avto kupljen zaradi svoje varčnosti pri gorivu, pa še cena je bila primerna.
Sem ga pa že enkrat na ravnini pognal do 155km/h po števcu.
Z avtom pa je prejšni lastik v 7 mescih naredil 30.000km - na relaciji cerkvenjak- ljubljana, v garaži pa 200km bencinar.
Ropotanje pa dimna zavesa zadaj me ne moti ;) 6. traktor pri hiši pač :D
(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅­a̲̅я̲̅i̲̅j̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_̅_­̅()ڪے
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: VW golf mk2 1.6D

Odgovor Napisal/-a Whbund »

kirovets napisal/-a:@Whbund školjka niti ni tako zdrava :? je pošpricana do višine letvic na vratih, prednja hauba je rjasta ko ..... :|
Golf pa bo zamenjal škodo favorit 90l (frgazer) ki pa žre vse do 13l/100km in ji manjka že polovico pragov :lol:
Tak da je bil ta avto kupljen zaradi svoje varčnosti pri gorivu, pa še cena je bila primerna.
Sem ga pa že enkrat na ravnini pognal do 155km/h po števcu.
Z avtom pa je prejšni lastik v 7 mescih naredil 30.000km - na relaciji cerkvenjak- ljubljana, v garaži pa 200km bencinar.
Ropotanje pa dimna zavesa zadaj me ne moti ;) 6. traktor pri hiši pač :D
Nevem no, moj je bol rjav (nikjer pregnit) pa sem se ga vseeno lotil rihtat. A je drugače obratomer ali tista stenska ura poleg števca :D ? Če imaš uro vem za en števec od GTDja z obratomerom.
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: VW golf mk2 1.6D

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Pa če ti bo začel olje žret, nalij notri tole:

Slika
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: VW golf mk2 1.6D

Odgovor Napisal/-a filius »

Whbund napisal/-a: poleg števca :D ? Če imaš uro vem za en števec od GTDja z obratomerom.
A ni potrebno potem zamenjat še alternatorja? Frend je dal 1.6D mašino v GTI-ja, obratomer od GTD-ja, in kolikor se spomnim je moral še menjat še alternator z GTD-jovim?
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
kirovets
zariban cilinder
Prispevkov: 104
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 1:51 pm

Re: VW golf mk2 1.6D

Odgovor Napisal/-a kirovets »

Ne nima obratomerja, ima uro. Od alternatorja (ni original od 1.6d) pa so kabli pa še celo speljani v kabino. Tak da me zanima, ja.

Konektorji za kable pa morajo biti čist drobni kot igla.
Slika
(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅­a̲̅я̲̅i̲̅j̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_̅_­̅()ڪے
Odgovori