Opel Kadett C

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Opel Kadett C

Odgovor Napisal/-a Pata »

vem ja saj ih povsot prodajajo ampak so 25€/kos rabm pa 4 pa je 100€ brezveze bom raj kakšno kanto okrou :D
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
kirovets
zariban cilinder
Prispevkov: 104
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 1:51 pm

Re: Opel Kadett C

Odgovor Napisal/-a kirovets »

To maš avtoodpad doma?
(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅­a̲̅я̲̅i̲̅j̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_̅_­̅()ڪے
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Opel Kadett C

Odgovor Napisal/-a Pata »

kirovets napisal/-a:To maš avtoodpad doma?
Ne zakaj? :D 8 avtov še ne pomeni odpad ;)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
umetnik
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: Pe Apr 29, 2011 12:48 pm
Kraj: planina-rakek

Re: Opel Kadett C

Odgovor Napisal/-a umetnik »

pr debati o motorjih ... jest bi dav not GSI 16v motor on kadett E al pa mogoče brutalni 2.4 rekordov motor. prvega se da z mal popravki spravt do 300 konj slednji pa samo z inštalacijo 4 fergov razvije 180 konj in navora tolk da lohk šlepar pošlepaš :lol: . oba motorja gresta na rekordov mantin ali omegin menjalnik. drgač če pa nebi bil kadett tolk skop pod havbo (z placom seveda ) pa bi not lohka vtaknu irmascherjev 4.2 motor.... sam šestaka nimaš kam dat :?

če nucaš karkoli me kontakterej ker mam kr neki robe doma in iz teh oplov sm doktorerov :P
friend bill you out of jail
but a good friend said dam that was fun
Stadler
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Jul 09, 2013 10:55 am

Re: Opel Kadett C

Odgovor Napisal/-a Stadler »

a si to garo že na šrot peljal al je kej bolj zrihtana ? :)
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Opel Kadett C

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

umetnik napisal/-a:pr debati o motorjih ... jest bi dav not GSI 16v motor............................... se da z mal popravki spravt do 300 konj
A si se zatipkal al pa lažeš, kolikor si dolg in širok.
Razen če zate pomeni "mali popravki" , da daš gor turbino, intercooler, druge ojnice, bate,.....

Aja, vidim, da si vejrjetno zamenjal vrstni red......
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Opel Kadett C

Odgovor Napisal/-a Pata »

Da da kadett še štima amapak ne obljavljam nič slik in kar koli ker sem pozabil... Če vas res zanima sem se potrudil sedaj objavit kaj je narjeno :D Motor bo pa 1.2 original ki je že pripravljen in je lepo pokrit in čaka... Setup mašine pa naj ostane skrivnost :lol: Je pa še zmer atmosferski OHV :)

Torej ja... potem ko sem kupil eno malo bolj zdravo karoserijo sem teoretično imel dva kadetta... Torej rdeč kompleten vozen in modra karoserija... Zato sem karoserijo pahnil v pomožno delavnico in razmetal v prafaktorje... Seveda ni šlo brez neumnosti npr... kako odpreti zadnjo kofano z šraufcingrom :D ipd... Potem ko sem z njega odstranil zadni kos in zadni vijak sem ga ruknil na bok da sem očistil poden tiste pizdarije od antirombe in bostika... Naleteli smo tudi na problem z vijakom na volanskem drogu ki je tak da so ga v fabriki odlomili ko se je zadosti zatisnil in seveda je bilo potrebno rezanje :D Torej nekaj slik :D

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

No torej... Nato ko je bil pod očiščeščen se je peljalo karoserijo na temelito pranje z baromatom... Več o tem veliko nižje gremo po vrsnem redu datuma... :D

No nekega dne me je pičilo da kadett v kompletnem stanju dela preveč šare zato sem se ga odločil zmetat v prafaktorje ter pred tem naredil še zadnji fotošuting al kako bi se temu reklo :D

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika


No to je to kar se tiče foto šutinga kadetta :D Nato se ga je pripeljalo na dvigalo in zmetalo v prafaktorje :P

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

No pa še nekaj... Kot zanimivost prej ko sem motor podrl ven sem zmeri kompresijo in ja... Tisti dan sem padel na rit...SlikaSlika Torej ja khm... kaj naj rečem... Bencinar 1.2, 1976 letnik... Če se malo spoznate boste vedli da tile cifre so malo čudne :O :D Danes se je kompresija avtov zvišala ampak kljub temu ni takih števil so vsaj bar ali dva manj... :D Tako da sem kar metal oči ven + sem šel testirat na twingota enga z malo kilometri mi je pokazalo 7-8bar :D haha svašta majka rodi :D

No tisti večer ko je prijatel rikvercal kadetta v delavnico smo doživeli še en film :D Pač prvo smo meli probleme ker on je na šus speljeval, nosilci motorja so zjebani zato je tako zacingalo motor da je snelo kabel z vžigalne tuljave... Nato smo tole rešili da je lahko kadett prišel v delavnico ampak kako so rikverc luči pregorele ko je štartal je pa res svetovno... Vživo hmalu oslepiš enako kakor da bi zašvasal :D Vzrok pa je bil da se baterija zvrnila in je plus padel na karoserijo (maso) in smo pač doživeli vse varovalke pregorete in luči :lol:

Na 2:24 je ta zanimivost :lol: http://www.youtube.com/watch?v=BUrvx8Ac ... e=youtu.be

No torej rdeč kadett je bil razkopan dele sem si spravil in karoserijo peljal malo proč kjer je čakala na odpad... Seveda sem prej še cifre ven zrezal ker le za tega imam papirje :D

No dnevi so tekli... Ko me kliče prijatelj da ima za prodat kadetta c... Kompleten... + za mali dnar :lol: Seveda pata ne bi bil pata če ne bi čez 1 uro mel že kadetta doma v lasti in na dvigalu ter ga uporabil za rezervne dele (razkopal) in karoserijo zavrgel ker je bila pregnila :D

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Seveda da ne bo pomote kadeta sem prvo proval upalit :D Ja no... Nato sem ga tudi upalil kot je treba... :roll: Ja sledila je vožna... RWD zanimivost in je bilo pali po materjali... Žal slik nimam...

Ubistvu z tega kadetta sem odrezal krake in vezno steno ki sem rabil za tadobro karoserijo ki jo štimam...Ker pri meni je nabit odspredu uredu :D Slika

In seveda ker me je firbc martral sem moral podreti en motor...( od taplavga kadetta za pokešolde) Ker me je pač ful zanimalo kako je narjen :D Slika Torej malo zanimivosti ki jih lahko delim z vami... 3× uležajena motorna gred, glava motorja iz sive litine! (primerno za prisilno polnjenje manjša možnost da poči pač :D ) in pa glava ima 2 sesalna kanala... 1,2 in 3,4 cilinder skupaj... In tri izpušne kanale 1 svoj 2,3 skupaj 4 svoj :D drugih posebnosti ni...

No še mal slik vse šare ki sem jo imel od 3 kadettov na delih :D
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Najbolje da preidemo na bolj resne zadeve... Se pravi ko se je šara spravila in vse popucalo je na vrsto prišla karoserija katero se štima... Seveda je prvo bilo potrebno zadevo pobrusit,očetkat uglaunem use možno pripravit... In ja tudi ščetko za pormašino je bilo treba predelat :lol:

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

In prve dva kosa ki sta bila gnila se je razrezalo :D SlikaSlika

Nato sem naredil 16 pokrovčkov ki sem jih zavaril po podnu kjer pridejo original luknje z gumjastimi čepi... Ampak problem je ker guma prepari in nato se loti vhajat in zadrževat voda,sol itd... Zato sem stvar zavaril z obeh strani :D

SlikaSlikaSlika

Nato je pa sledilo varjenje :D
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Ko se je spodnji del avta znotraj končal smo se preselili štuk višje :D Ja pri bateriji ni bilo kaj reševat... Le šajba je pela... Kocke na straneh kjer pride ojačitev čez krak na A stebričk so bile že popravljane ampako so totalno segnile... Na slikah jih ni ker sem jih odrezal dol da sem videl kaj je v notranjosti..., Tunel sem pa zamenjal z tunelom od rdeče karoserije ker ta moj je bil prebit like 100mm fi luknja :D
SlikaSlikaSlikaSlika

Naslednji dan sem izdelal kocke in jih zavaril :P
SlikaSlika

Nato sem pa nekaj naredil kar nisem še nikoli v življenju... sploh nisem mislil da bom... :roll: Ja potrebno je bilo obdelat poden odspodaj... varjenje brušenje barvanje... Zato je pala ideja za eno neumnost :D Verjetno je zadosti vidno z slik :D
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Seveda če tisti dan pata ne bi bil pata si tudi ščetke ne bi zabil v nogo... Hvala bogu da sem mel dolge hlače ampak še zmer me je poiskala šajba :lol: Slika

No nato je kadett spet odpotoval v bivšo delavnico :D Kjer se je pobarvalo notraj z temelno... Ja številke so bile prevarjene je razvidno z slik ampak bo kit pokril... Tega sicer ni glih pametno pisat na internetu ampak okej :D
SlikaSlika

Nato je bilo potrebno na avto spet zložit vrata,blatnike,kofano da sem naštelal fuge... In ja za tako star in zjeban avto sploh ni tako slabo ratalo al kaj pravite? :D SlikaSlikaSlika

No nato... Je sledilo uplajbanje gor druge vezne... ker prejšno sem zvrtal dol ker je bila totalno zjebana... Ampak ker je original točkovno varjena sem se odločil narediti na vijake za privit zato sem naredil nosilčke izvrtal luknje ter jo privijačil... Seveda jebeno je bilo jo vzskladit z linijami in fugami... sploh ker je use razbito in karambolirano :D Aja vezno sem speskal si ... SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Ja zadnje slike so boge ker sem slikal z telefonom... :(

Torej to je to... zaenkrat... Sedaj je potrebno zbrusit dokončno motorni prostor,poden zunaj in notraj in ruknit v body+antiromba+barva, nato bo znotraj in podvozje z motornim prostorom končano... Nato zapnem še zunanjost in je fertik :D Ampak po mojih ocenah je na karoseriji narjeno 50% dela... vsaj. Sam tevi stari avtomobili pa kar palijo denarce z tokvina... Ugalunem ja kar doug post in svaka čast vsem ki se ga prečekirali celega do konca :) lep pozdrav sem ! ;)

P.s : pozabil sem povedat kaj se je dogajalo z karoserijama ki sta mi bile odveč... Ja lepo pridno so čakale na prevoznika za odpad... Slika Ja tisto zeleno je berlingo ja :D

In ja so tudi ga dočakale :D Slika http://www.youtube.com/watch?v=nBf5Snyh7QE Na posnetku je razvidno kakovost nemškega pleha! k dvigne tero namesto da zvije streho :D

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Torej ja... Še lep primerek dveh kadetov c kabrijo :lol:

Zdaj pa res se moram ustavit pisat da ne podrem rekorda o najdaljši objavi :D Lp usem šenkrat ;)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Stadler
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Jul 09, 2013 10:55 am

Re: Opel Kadett C

Odgovor Napisal/-a Stadler »

ja dobr delaš sem mislu da si to že na šrot peljal pohvaljen kar tako naprej...
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Opel Kadett C

Odgovor Napisal/-a Pata »

Stadler napisal/-a:ja dobr delaš sem mislu da si to že na šrot peljal pohvaljen kar tako naprej...
Ja ja hvala... Bomo zrihtali itak... Ampak sem omejn z financami in časom... Tako da ja je pač kakor je... ;)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
tisti...
zariban cilinder
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 6:28 pm

Re: Opel Kadett C

Odgovor Napisal/-a tisti... »

Ej lepo!!!

Prebral in pogledal sem vse, pa se mi zdi super delo. Jaz si tud enkrat želim obnovit enega kadeta c ampak ni financ.
Odgovori