VW Golf mk4 1.4 16v

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
seba1994
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: So Jun 19, 2010 8:21 pm
Kraj: Dovje

Re: VW Golf mk4 1.4 16v

Odgovor Napisal/-a seba1994 »

evo malo up-a
bli so zamenjani prvi diski in ploščice prav tako olje in filtri vse skupaj je prišlo malo čez 240€ z urami dela in potrošnim materialom
Priponke
2012-04-20 14.29.22.jpg
2012-04-20 14.29.09.jpg
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: VW Golf mk4 1.4 16v

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

avto je lep, samo nažalost v teh časih precej neekonomičen(ne gre na kurilca oz dizel).
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: VW Golf mk4 1.4 16v

Odgovor Napisal/-a filius »

klemenm2 napisal/-a:avto je lep, samo nažalost v teh časih precej neekonomičen(ne gre na kurilca oz dizel).
Tako nekako, recimo sam grem tankat, in spravim v avto caa 50L dizla, plačam 67€ pa še ene par centov, če grem pa preračunat bi dal pa za enako velik poln rezervoar bencina 77€ torej 10€ večji začetni strošek + da ne govorimo da potem bencinarji itak še vleiko več pijejo. Tako da v teh časih dizel pride kar prav :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
seba1994
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: So Jun 19, 2010 8:21 pm
Kraj: Dovje

Re: VW Golf mk4 1.4 16v

Odgovor Napisal/-a seba1994 »

mene to ne moti koliko pokuri važno da se da pelat plus to da je dober dizel vsaj 1000€ dražji
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: VW Golf mk4 1.4 16v

Odgovor Napisal/-a Whbund »

seba1994 napisal/-a:mene to ne moti koliko pokuri važno da se da pelat plus to da je dober dizel vsaj 1000€ dražji
Ko nakoncu potegneš črto je ponavadi dizel bil precej dražji od bencinarja. Poglaviten strošek, ki ga imaš pri atmosferskem bencinarju je ponavadi le bencin, ker je motor tako nezakompliciran, da se redko kaj okvari pa tudi če se, je popravilo izredno poceni. Z dizlom prišparaš pri nafti ampak so inženirji razvili izredno kompleksen motor, ki ima kar nekaj zelo dragih komponent in se nasplošno kvarijo (turbine, šobe, dročniki ipd.) in je v parih letih lastništva precej dražja stvar kot bencinar, vsaj po mojih izkušnjah. Če hočeš pa šparati pa namontiraš LPG pa je zadeva rešena. Prej ko ga imaš vgrajenega, prej začneš šparati.

Lp
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: VW Golf mk4 1.4 16v

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

Whbund napisal/-a:
seba1994 napisal/-a:mene to ne moti koliko pokuri važno da se da pelat plus to da je dober dizel vsaj 1000€ dražji
Ko nakoncu potegneš črto je ponavadi dizel bil precej dražji od bencinarja. Poglaviten strošek, ki ga imaš pri atmosferskem bencinarju je ponavadi le bencin, ker je motor tako nezakompliciran, da se redko kaj okvari pa tudi če se, je popravilo izredno poceni. Z dizlom prišparaš pri nafti ampak so inženirji razvili izredno kompleksen motor, ki ima kar nekaj zelo dragih komponent in se nasplošno kvarijo (turbine, šobe, dročniki ipd.) in je v parih letih lastništva precej dražja stvar kot bencinar, vsaj po mojih izkušnjah. Če hočeš pa šparati pa namontiraš LPG pa je zadeva rešena. Prej ko ga imaš vgrajenega, prej začneš šparati.

Lp
x2 :D :D
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: VW Golf mk4 1.4 16v

Odgovor Napisal/-a golnar »

tudi sam bom šel na bencin+plin, takoj ko bo usahnil vir kateri mi polni tank.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: VW Golf mk4 1.4 16v

Odgovor Napisal/-a brrm »

golnar napisal/-a:tudi sam bom šel na bencin+plin, takoj ko bo usahnil vir kateri mi polni tank.
z bencinom zalaufaš avto in nato prekopiš na plin. ko ti plina zmanjka preklopiš na bencin tako da brez bencina ne gre ;)
p.s.: na plin se ti splača predelati samo če veš da boš imel avto več let, ne samo eno naprimer.
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
seba1994
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: So Jun 19, 2010 8:21 pm
Kraj: Dovje

Re: VW Golf mk4 1.4 16v

Odgovor Napisal/-a seba1994 »

plin se najbolje splača samo je pa kar draga vgradnja je pa res da je cena okoli 80c/l
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: VW Golf mk4 1.4 16v

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

seba1994 napisal/-a:plin se najbolje splača samo je pa kar draga vgradnja je pa res da je cena okoli 80c/l
pa uprašanje koliko časa bo ta cena ... takoj ko bo država vidla da je dovolj avtov na plin bo dvignala trošarino za plin pa bo cena plina se približala ostalim gorivom ... bencin nebi biu 1.5e + če nebi država imela približno polovico trošerin, ki se stekajo v državni proračun...
Zaklenjeno