rover 114 gti

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
rikson
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe Jan 06, 2012 11:57 pm

rover 114 gti

Odgovor Napisal/-a rikson »

motor ma od honde
Priponke
DSC00257.JPG
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: rover 114 gti

Odgovor Napisal/-a Pich »

1,4 gti, 103 konje. Sem vozil tak avto že pred mnogimi leti, kmalu po tem, ko so prišli ven. gre, gre to kar dobro. najboljše pa je to, da ima Hondino mašino. Roverjeve mašine so milo rečeno zanič.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: rover 114 gti

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

Pich napisal/-a:1,4 gti, 103 konje. Sem vozil tak avto že pred mnogimi leti, kmalu po tem, ko so prišli ven. gre, gre to kar dobro. najboljše pa je to, da ima Hondino mašino. Roverjeve mašine so milo rečeno zanič.
+1(iz izkušenj)
je preskoču jermen ene 20k km pred tistim servisom ko ti ga menjajo (pri nevem 120k km)
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: rover 114 gti

Odgovor Napisal/-a Pich »

smejko1 napisal/-a:
Pich napisal/-a:1,4 gti, 103 konje. Sem vozil tak avto že pred mnogimi leti, kmalu po tem, ko so prišli ven. gre, gre to kar dobro. najboljše pa je to, da ima Hondino mašino. Roverjeve mašine so milo rečeno zanič.
+1(iz izkušenj)
je preskoču jermen ene 20k km pred tistim servisom ko ti ga menjajo (pri nevem 120k km)
Mojemu prijatelju je pri roverjevi mašini pogledala ojnica skozi blok.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
aLjo
vplinjač
Prispevkov: 345
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:13 pm
Kraj: Kamnik

Re: rover 114 gti

Odgovor Napisal/-a aLjo »

Pich napisal/-a:Mojemu prijatelju je pri roverjevi mašini pogledala ojnica skozi blok.
Mam sošolca k mu je šel blok napol. No pa ni važno, zgleda lep, lahko še kakšno sliko narediš.
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: rover 114 gti

Odgovor Napisal/-a sales0 »

No zdaj nevem, če majo tile roverji z hondinimi mašinami isti sistem vpetja glavne gredi in motorne glave, ampak sem mel roverja, sicer novejšega, 214Si, z 105 konji. Blok aluminijast in glava ima tako dolge vijake, da je z temi vijaki še privijačen mostiček na glavni gredi. Prava nočna mora za šraufat.
Moj je imel BMW-jevo mašino, ker je bil rover od nevem kerega pa do nevem kerega leta v lasti BMW-ja(cca 5-10let), pol so ga pa prodali in malo za tem je firma propadla.
No v glavnem je bil avto totalno nor za 1.4mašino. Blokada je sekala na 7400 obratov, in v prvi je avto dosegel 55km/h, v drugi 105km/h, v tretji pa 165km/h.
Na mojem je bila portana glava in kompleten izpuh z izpušnim kolektorjem drug.
V dragu sem puščal za sabo razne fiate 1.6 16V, potem od kolega citroen zx vulcan 2.0, itd
Na teh bmw-jevih motorjih so pokale glave in spuščalo je tesnilo skoraj vsakih 50.000km.
Na koncu sem ga pa razbil da je potrgalo kolesa vstran od avta.

Eden najzanimivejših avtov kar sem jih imel v lasti, aja pa pod 4.000 obrati avto ni šel nikamor, od te meje pa do blokade pa je šlo konkretno, pa v kabini je bil glasen kot traktor.
Sem enkrat šel malo okrog in okrog z očetovim bmw-jem, pa je ta bmw dizel in sem v križišču pri rdeči stal, pa sem za trenutek mislil da je avto crknil, ker ga nisem slišal, ker je v roverju bilo kot v bojnem vozilu.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
kirovets
zariban cilinder
Prispevkov: 104
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 1:51 pm

Re: rover 114 gti

Odgovor Napisal/-a kirovets »

Blok iz aluminija, a nimajo vsi avti bolke iz aluminija :?:
Pri hiši imamo 2 roverja z 1.4 mašino in 104 konji pa imata prav tako blokado tam okoli 7500 obratov.
Motorja pa sta roverjeva, eden ima že sicer 3. motor od kar je pri nas in 9. lastnika (po papirjih).
(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅­a̲̅я̲̅i̲̅j̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_̅_­̅()ڪے
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: rover 114 gti

Odgovor Napisal/-a buhti »

kirovets napisal/-a:Blok iz aluminija, a nimajo vsi avti bolke iz aluminija :?:
Pri hiši imamo 2 roverja z 1.4 mašino in 104 konji pa imata prav tako blokado tam okoli 7500 obratov.
Motorja pa sta roverjeva, eden ima že sicer 3. motor od kar je pri nas in 9. lastnika (po papirjih).
3. motor??? :shock:
Slika
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: rover 114 gti

Odgovor Napisal/-a sales0 »

kirovets napisal/-a:Blok iz aluminija, a nimajo vsi avti bolke iz aluminija :?:
Pri hiši imamo 2 roverja z 1.4 mašino in 104 konji pa imata prav tako blokado tam okoli 7500 obratov.
Motorja pa sta roverjeva, eden ima že sicer 3. motor od kar je pri nas in 9. lastnika (po papirjih).

Ja saj je motor roverjev, ampak so ga dizajnirali v bmw-ju. Tako ima recimo Opel omega 2.5TD dejansko 2.5TDS od bmw-ja motor, in omega ima 131hp, bmw pa 143hp.
Čisto isti motor je.
Ne nimajo vsi avti aluminijastega motorja, ponavadi so vsi z gusa, le nekateri imajo alu bloke. So pa glave povečini z aluminija.
Mene je še zajebavalo centralno daljinsko in kodno varovani vžig.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
rikson
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe Jan 06, 2012 11:57 pm

Re: rover 114 gti

Odgovor Napisal/-a rikson »

aLjo napisal/-a:
Pich napisal/-a:Mojemu prijatelju je pri roverjevi mašini pogledala ojnica skozi blok.
Mam sošolca k mu je šel blok napol. No pa ni važno, zgleda lep, lahko še kakšno sliko narediš.
Evo še nek slik pa hvala usm za komentarje ;)
Priponke
DSC00260.JPG
DSC00261.JPG
tu je zutrej slikanu je še mau zamrznen
tu je zutrej slikanu je še mau zamrznen
Zaklenjeno