skuterji

Vse kar vam pade na pamet
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 328
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

skuterji

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

živ

Ker verjamem, da marsikateremu na forumu v garaži tomosu dela družbo skuter, me zanimam katere skutterje priporočate za nakup, nekje v rangu do 1000€ čim novejši pa obvezno 2t, lepo bi bilo seveda, če bi imel tudi vodno hlajenje,

če kod ve za kak dober skuter bi prosil za kakšen link ali pa telefon

hvala za odgovore
Slika
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: skuterji

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Če se odločaš za nakup skuterja kupi obvezno Italjana oz Japonca. To so Aprilia, Gilera, Piaggio, Yamaha, Malaguti...

Hlajenje bi ti priporočal vodno, ampak tudi zračno ni slabo, ker je prisilno hlajenje katera že poznaš z APN
Glede kateri skuter bi ti priporočal je odvisno od tvoje višine.. Yamaha aerox je za ljudi, ki niso preveliki, ker če si velik boš znal met kolena v balanci, ima Minarelli motor, ki ni slab, potem Gilera Runner ja sama po sebi dober motor ampak je malo večja in težja, Pigaggio nrg to je motor zelo podoben Gilleri Runner, poganja ga isti motor (piaggio) z to razliko da je lažji od prejšnje gospodične. Imaš še potem aprilia SR 50 poganja jo Minarelli motor (do letkika 99)od 00 pa do 04 pa Morini motor katerega ti odsvetujem iz preprostega razloga, ker so deli (tunning) za njega omejeni, od 04 naprej ima pa SR50 piaggio motor ampak za 1000€ tako nwm če boš dobil kakšno tanovo SR. pri SR pazi tudi da bo imela vbrizg na fergazer, ker obstajajo Ditech, ki imajo elektronski vbrizg govriva, pri katerem pri nepredelanem motorju res nekaj pridobiš na hitrosti in poraba je manša ampak sam veš da elektronskega ne moreš sam nastavljat, predelovat oz dobijo se neki dodatki ampak so zelo dragi... takšen vbrizg imajo tudi Gilere Runner Purejet

Za več informacij in svetovanje pa bi te še prosil da še napišeš tvojo višino, težo (čeprav ta ne vpliva dosti), ter namen če boš meu za vsakdanjo vožnjo, po kakšni cesti , kakšne predelave bi želel met itd.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: skuterji

Odgovor Napisal/-a si_me »

huh to si pa napisal celo znanost xD :D
zdej odvisno kako boš ti imel skuterja u stock stanju al se boš spustil v tuning vode to je pa tvoja odločitev ;)
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 328
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: skuterji

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

original seveda

mam okoli 184cm pa 83 kg, z motorjem se prevozim kar dosti, saj jih imam za vsakdanjo uporabo, sploh poleti

kateri je pa najlepše vodljiv?
Slika
Uporabniški avatar
frizo
zobnik
Prispevkov: 166
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:17 pm

Re: skuterji

Odgovor Napisal/-a frizo »

jst mam aprilio sr letnik 99 minareli mašina ista ko pr aeroxu lepo vodljiv težak je lih prov motor za uživancijo mam ga pa za vsak dan samo za polet
ToMoS 4EVA
bt50
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:05 am
Kraj: Mengeš

Re: skuterji

Odgovor Napisal/-a bt50 »

Jst ti bi priporoču nrgja al pa aerox, tud aprilia z minareli motorjem ni slaba. Gilera je pa veča pa tud kr dost drži ceno. Motor pa itak kupuješ zase in se moraš sam odločt kaj boš meu. Jst sm meu piaggio nrg mc2 z kitom pa sem biu kr se tiče mašine full zadovolen, pol sm ga pa prodau k sm rabu dnar pa še use plastike so ble sfukane, sam mi je še dons žou. Zdej mam pa aprilio sr50 09 letnik pa lih ni nwm kva, vendar je pa mašina zelo zanesljiva, naredu 6kkm v 3 mesecih pa sm počaku ker je šla svečka drgač pa nč kr se tiče kej druzga. Odločt se moraš pa sam, osebno priporočam piaggio motor
blazh
zobnik
Prispevkov: 221
Pridružen: Po Avg 10, 2009 10:28 pm

Re: skuterji

Odgovor Napisal/-a blazh »

moja izbira bi bla: yamaha aerox ali gilera runner. hlajenje obvezno vzemi vodno. če ne drugega, če boš odstranil blokade bo večja hitrost kot pri ac (preverjeno). med boljše skuterje spadata še piaggio nrg in piaggio zip sp, samo ta je bolj za manjše ljudi. zip sp pa je itak zelo dobra izbira (skoraj po vseh prvenstvih se vozi z njimi, najbolj vodljiv skuter kaj so jih kdaj naredli).

razlika med piaggio in minarelli motorjem (aerox, starejša aprilia sr) pa se pozna komaj na predelavah :) pa še to niti ne, če se stvar dobro nastavi
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: skuterji

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ma tanove aprilie SR imajo minarelli motor?

pa piaggio motorje imajo samo gillera in piaggio skuterji
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: skuterji

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

automatic_7 napisal/-a:ma tanove aprilie SR imajo minarelli motor?
NE! tanove aprilie imajo piaggio motor...
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 328
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: skuterji

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

no lepo lepo ste se razpisal,

mogoče kaki linki od skuterjev, kaj se po vše splača kupit?

drugače pa bom jaz najverjetneje ostal na originalu, drug izpuh in to je to, da je končna tam okoli 55, pa seveda ekonomičnost,

imel sem sfero 50, ,dost predelano, samo motor je bil žejen kokr če bi vozu en 1.6. bencinski avto
Slika
Odgovori