Naši začetki šraufanja

Vse kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
silvo_xd
auspuh
Prispevkov: 875
Pridružen: Sr Jan 27, 2010 5:42 pm
Kraj: poljčane

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a silvo_xd »

no pa da še jas moje začetke opišem začel sem v 4 razredu.
začel sem na tomos colibri a35 no ker sem se naveličal kolibrija sem ga prodal tistokrat za 6 tisoč tolarjev (še zdaj mi je žau) potem smo od starega očeta domov pripeljali tomos 14 m
IMGP0199.JPG
(ta slika je slikana 6 let nazaj OMG kaki sn biu)
no ker mi hitrost 14-ke ni zadoščala mi je oče spilil kanale in namestil sem uplinjač tiltson
zravem 14-ke sem še sestavil 15 slcja z junior ciindrom
lepo.jpg
čez poletje sem sestavil juniorja (apn mašina)
junior.jpg
(slika je že slikana pri drugem lastnik)
potem sta še bla a35 in pa mini moto tomos
Slika0398.jpg
Slika0524.jpg
ker sem za dober denar dobil atx sem ga pripeljaj domov
atx.jpg
kasneje sem ga obnovil in namestil drug agregat
IMGP0755.JPG
no to so bila vsa moja uradna vozila in opisani začetki :D
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

vidim da so ti tatuji všeč :D
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
silvo_xd
auspuh
Prispevkov: 875
Pridružen: Sr Jan 27, 2010 5:42 pm
Kraj: poljčane

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a silvo_xd »

smejko1 napisal/-a:vidim da so ti tatuji všeč :D
nena me spominjaj na tote čase ko smo bli pokjeni na tote tatuje pa tekmovali smo keri jih je več mel :lol: :lol: :lol:
kr to je 6 let nazaj :P
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a tomosak »

js sm začeu hmmm......
pred 3-emi leti ko sva z dalnim sosedom obnovla ctx-a kasneje tudi e90 mašinco :)
pokazu mi je stvari čemu služijo kaj delujejo in sm se lpo počas učil.Nekega poletja sva neki z očom delala u sodražici u ribnici kjer je usak drugi mulc meu apn-ko frčake ki so se neprenehno vozil. In seveda sm tut jes mogu met pol motor! Fotru m težiu de bi ga rad pa mi ni dost govoru. Kasnej me je pa zanimal kaj ma oč u garaž zravn svoje štirke . In biu je frčak a3 bele barve pa še papirje ma :D hotu sm se prvič pelat a ne vžge :(
pol sva ga naložla na prkolco pelala sosedu od nejc-a 124
"platarju ". Moped je zrihtu u nulo nakar sm se doug vozu dokler nism začeu zajl trgat. enkrat sva ga pelala spet tja ,drugič pa sm mau experimentiru pa mi je sosed pokazu kak se zajle štela. pol naročim zajlo doma zmontiram pa pokažem fotru.
enkrat do zdej sm mu na mašini delu generalno drgač pa ne dost. kmal so tut frendi mogl dobt motorje. prvič en frend drugič spet en pa spet in to je zdj nastala velika motoristična vas kjer se usi kdaj pa kdaj k ni polcaju itak vozmo :D
kasnej obnovim prodam pol pa šestko kupm pa vozm 8-)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Taadej
zažgan bat
Prispevkov: 95
Pridružen: To Sep 22, 2009 7:32 pm

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a Taadej »

jaz sem začel kakih 5 let nazaj,ko sem fotru za brezveze razdrl cilinder,ker me je pač zanimalo kaj je noter :D No,ko pa je blo to treba nazaj sestavit pa sem bil v temi :D 4 obročke sem strl,ker pač nisem vedel,kako morejo sploh vstavljeni biti. Kakšna 2 meseca zatem pa sem začel s svojo razjebano apn 6s,ki sem jo kupil za 40 €. Tisto sem začel prenavljati v wnb cross,tako da sem 3 dni šraufal,pa se 2 uri vozil :D hehe. Ko sem z radovednosti razstavil apn mašino,je bil velik hudič,ker so se mi zobniki pa podložke samo vsipale ven :? sedaj bi jo že skoraj z zaprtimi očmi skup sestavil. Trenutno pa se ukvarjam z oldtimerom Colibri t12 letnik 1968 in automatikom 1979 na pedala.Pa popravljam in delam generalke kolegom,ki tega ne znajo :)
POLIRANJE ALUMINIJA: viewtopic.php?f=53&t=13207
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Jaz sem začel 13. aprila 2008 z avtomatikom (viewtopic.php?f=8&t=1603). Takrat je imel prazne gume in jst brez pumpe :( . Pač sm razdrl kar se je dalo.
Nato sem dobil a3 letnik 73 (viewtopic.php?f=9&t=1590) in naredil generalko. Temu sem prvič komplet razdrl mašino.
Naslednji je atx (nimam ga predstavljenga), ki sem ga kupil 2. 11. lani. Nato sem popravljal nekaj apnk, ponijev, piaggiotov,...
Trenutno na obdelavo čaka mz etz 125, ki smo ga kupili s prjatli. Danes se pa končal sestavljanje silver bulleta.

To je to zaenkrat ;)

Aja, pa velika zahvala gre forumom, brez katerih bi še vedno taval v temi :P
Lp, Maks
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Jaz sem pa zacel leta 1998 in to mojega prvega automatica a3. Pol sem nadaljeval z apnkami pa btji in tako naprej, danes pa sraufam avtomobile motorje 4t in 2t. Trenutno si.rihtam svoj avto in apnko v delavnici pa imam trenutno enega aeroxa in pa eno hondo cr 125.
Sedaj si se zelim nabavir rezkalni stroj in tig varilni aparat, pol pa drugega skoraj vec nerabim. Sraufat in predelovat motorje sem se naucil predvsem sam. Tako da ce gdo rabi karkoli za storit me naj samo kontaktira. :-D



L.p!



Ales!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
PizduNN2
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 2:57 pm
Kraj: Poljčane

Re: Naši začetki

Odgovor Napisal/-a PizduNN2 »

PiZdeK6_ napisal/-a:jas sn začeu pred 3 letami na frčeku ki sem ga najdel na podstrešju pri babici :)
hahah unega belega :)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a Pata »

začeu sm... približno leto nazaj to je projekt k še zdajle laufa pač moja apnka tiskrat nisem meu še tok znanja pa sm nek naredu na šus skupi.. prpelu sm jo za 10€ domou... pol pa je nastau projekt najprej uču sm se kar sam mal proviru in gledu kako je use sestavljeno.. noben mi ni pomagu pol pa sm zasledu ta zlati forum.. pa sm se v enem letu kr velk tle nauču drgač sm pa prebral tudi knjigo gosopoda G.Bell-a - 2 stroke tuning (celotno) in pa F.Bizjan - 2t motorji (celotno) od tukaj sm se navadu.. čeprav mam kr velik teorije iz te knjige.. priznam da pa nimam prakse.. :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
aljoško
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: So Jan 30, 2010 12:14 pm
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a aljoško »

no jas pa sem začel šravfat okoli leta 2004 ko je sosed reku da se mu ni več za šravfat da morm enkrat prit gledat kak se naredi mašina skup itd. in od takrat naprej on šravfa res zelo redko ker do zdaj sem že tud končal strojno smer avtoserviser. je pa blo od začetka zelo zanimivo z menjalniki ki niso hoteli delat :)
Lp,Aljoša
Odgovori