Naši začetki šraufanja

Vse kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
green_ripper
vplinjač
Prispevkov: 326
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 7:44 pm

Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a green_ripper »

Evo..to temo sem odprl da vidimo kako je kdo začel, s čem, in kdaj....jaz sem začel z enmu frčaku od soseda k nism znau razdret mašine... :lol: pol mi je pa ate pomagu, pol sm pa kr naenkrat sam šraufu :D mam pa orodja dost zato ker je stari ata strojnik, oče je pa strojni mizar...tako da mamo tega dosti...začeu sem pa pred dvema letoma ;)
TO-to MO-more S-sekat

Tomos<3
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Naši začetki

Odgovor Napisal/-a dolinar »

no js sm pa začeu s totalno zjebano apn6-ko. (žal nimam nobene slike kk je zgledala :( ) res je bla u totalnmu razsulu pa je oče reku, da se z negovmu motorjom nebom več vozu, pa sm reku pol pa tisto apnko uštimiva. pa je reku bova enkat. pa sva jo uštimala.
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: Naši začetki

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

jas sn začeu pred 3 letami na frčeku ki sem ga najdel na podstrešju pri babici :)
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Naši začetki

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

jest pa pred 4 leti, na enem frčaku k sm ga kupu prek salomonovega oglasnika za takratnih 12000 SIT :D
samo me je skos nekej jebal, ni mi blu ušeč, zdej pa apnka pa ctx.. rajš šravfam, pa še umes edn al dva frčaka :)
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jst sm začeu proti koncu leta 2008 ko so mi kupli atx-a
in nism vedu da so vilce zvite in sm šele pol opazu in jih menjal
še prej sm pa dal gor obratomer in kontaktno ključavnico
pol sm pa razne stvari(na atx-u) razdjru(brez pomena :lol: )
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

začel sem z šraufanjem avtomatika...

ki je šel zavidljivih 23km/h :D to pa zato ker sem totalno razštelal štrom pa še prevrtal dizo ker sem pač slišal da je tako bolje :lol:
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a golnar »

hm, z šraufarijo sm začel nekje 02/03. prva zadeva je bla menjava original cilindra in bata na apn6s na 39L bat in cilindr (se mi je zdel da sem mel raketo :lol: )
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
pristavc
glava cilindra
Prispevkov: 519
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 11:17 pm
Kraj: Črnuče

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a pristavc »

js sm pa začeu tm ene 2-3 leta nazaj,k je stric prpelu dam enga črnga avtomatika,in nism meu pojma sploh o motorjih pa tko...Pol sm pa začeu mau šraufat pa tko in sm se čist ufuru:D
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a buhti »

Moji dejanski začetki šraufanja so se začel okoli leta 2004. Ko sem sosedu menjal cilinder in bat. Ko mi takrat ni bilo jasno zakaj negre cilinder čez bat, (pač obročke nism pravilno v tiste utore nastavil) in sem pač polomu ubadva obročka :D. Drgač pa že prej, kot recimo čiščenje uplinjača, menjavanje zračnic, svečk, itd. ampak to jest neštejem pod šraufanje ;)
Slika
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a filius »

Amm... Blo je spomladi lansko leto. Mel sem avtomatika z generalko, katero je "naredil" stric. Tistega avtomatika sem prodal in si želu kupt atxa. Ker pa ni blo nobenga pametnega, sam pa brez motorja, sem si iz garaže pruleku neke stare jajca. Motor je bil APN 4, z vilcami od 6-ke, Rezeroarjem od t12, športna balanca. na motorju sva s fotrom naredila generalko no šravfal je on, js sm bolj ko ne gledal. No potem sm pa dobil ATX in začel sam mal bl šravfat... Prvo je sledila generalka na mašini, gor sm dal SLC cilinder, bt lipnika... Ga zrihtal in tako sm se nauču šravfat... Sledilo je vmesno obdobje z 2 atx-i, 2 bt-jema, caa 10 frčki, 3 APN-kami, CTX-om sedajle na koncu Projektom odpadkom...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori