Avtomatska ali menjalniška mašina?

Vse kar vam pade na pamet

Vam bolj ustreza ročni ali avtomatski menjalnik ?

ročni
74
90%
avtomatski
8
10%
vseeno mi je
0
Brez glasov
 
Skupaj glasov: 82

Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Avtomatska ali menjalniška mašina?

Odgovor Napisal/-a Pich »

automatic_7 napisal/-a:realno gledano je za dosežt tistih 45km/h (kolikor homologacija dopušča) alpinova mašina dovol, in pa 45km/h klasa je skoraj mrtva ker mladi delajo raje izpit za 125ccm ker je samo 1 leto razlike, cena pa tam tam.
Če pogledate trenutno ponudbo so razen alpinota vsi ostali mopedi 25km/h.
Klasa se lahko pobere, samo ponudba mora biti prava, kar pa zdaj težko rečem. Bolj so popularne menjalniške mašine, zato mora biti več ponudbe v tej smeri in ne obratno, kot je bilo to do sedaj.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Avtomatska ali menjalniška mašina?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Pich napisal/-a: Klasa se lahko pobere, samo ponudba mora biti prava, kar pa zdaj težko rečem. Bolj so popularne menjalniške mašine, zato mora biti več ponudbe v tej smeri in ne obratno, kot je bilo to do sedaj.
če nebojo vsaj število ur zmanjšali dvomim da se bo pobrala, se pa strinjam da bi morali nekaj bol konkretnega na menjalniško mašino narediti
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Avtomatska ali menjalniška mašina?

Odgovor Napisal/-a si_me »

automatic_7 napisal/-a:
Pich napisal/-a: Klasa se lahko pobere, samo ponudba mora biti prava, kar pa zdaj težko rečem. Bolj so popularne menjalniške mašine, zato mora biti več ponudbe v tej smeri in ne obratno, kot je bilo to do sedaj.
če nebojo vsaj število ur zmanjšali dvomim da se bo pobrala, se pa strinjam da bi morali nekaj bol konkretnega na menjalniško mašino narediti
In to konkretno zmanjšat število ur, ker vsi raje počakajo 1 leto pa naredijo za 125 ali pa se vozijo s 25 skuterji brez stroškov tehničnih pregledov, zavarovanja in pa opravljenga izpita. Odkar so premaknili izpit za kolo z motorjem na 15let, so cene večjih mopedov strmoglavile, ker prodaja enostavno negre, novih verjetno sploh prodajajo ne več ali pa so samo po naročilu.
Mogoče se klasa pobere, ko bo treba 25ke registrirat pa met izpit...
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Avtomatska ali menjalniška mašina?

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Lahko bi šli pa tut na kakšno 125 ccm varjanto, kar so nedolgo nazaj že proizvajali.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Avtomatska ali menjalniška mašina?

Odgovor Napisal/-a si_me »

zankrzan napisal/-a:Lahko bi šli pa tut na kakšno 125 ccm varjanto, kar so nedolgo nazaj že proizvajali.
Lahko bi kaj podobnega ponovili s kakšno novejšo mašino vendar je za kaj takega potrebno kar nekaj kapitala.. Poleg tega pa je tudi precej močna konkurenca, težko bi se lahko približali s kvaliteto v razmerju s ceno.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Avtomatska ali menjalniška mašina?

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

si_me napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:Lahko bi šli pa tut na kakšno 125 ccm varjanto, kar so nedolgo nazaj že proizvajali.
Lahko bi kaj podobnega ponovili s kakšno novejšo mašino vendar je za kaj takega potrebno kar nekaj kapitala.. Poleg tega pa je tudi precej močna konkurenca, težko bi se lahko približali s kvaliteto v razmerju s ceno.
To je res, samo kot se spomnim je bil tomos sm 125 precej popularen moped in jih je (bilo) veliko videti po cestah.
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Avtomatska ali menjalniška mašina?

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

Menjalniska masina, avtomatikov ne maram in ga tudi nimam.
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Odgovori