Vožnja v naravnem okolju - nič več

Vse kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Vožnja v naravnem okolju - nič več

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Vsak, ki se vozi po terenu, naj si tole prebere :
http://www.uradni-list.si/1/content?id=117961

Kazni za posameznike so od 40€ do 1000€. Za kolesarje pa od 40€ do 300€.

Poleg tega je še...:

»153.a člen
(zaseg vozila na motorni pogon)
(1) Policist, naravovarstveni nadzornik ali inšpektor iz drugega odstavka 151. člena tega zakona, ki je pristojen za nadzor vožnje z vozili na motorni pogon v naravnem okolju, zaseže vozniku vozilo na motorni pogon, s katerim je bil zaloten pri storitvi prekrška iz 5. točke prvega odstavka 161. člena tega zakona, če je:
1. vozilo na motorni pogon vozil v naravnem okolju nad zgornjo gozdno mejo ali na zavarovanem območju, na katerem je vožnja prepovedana z aktom o ustanovitvi zavarovanega območja;
2. bil kot voznik vozila na motorni pogon v naravnem okolju v zadnjih dveh letih najmanj trikrat pravnomočno kaznovan za prekršek iz 5. točke prvega odstavka 161. člena tega zakona.
(2) Zaseženo vozilo na motorni pogon je treba takoj oddati sodišču, ki je pristojno za postopek o prekršku.
(3) Ob zasegu registriranega vozila na motorni pogon se odvzamejo registrske tablice vozila na motorni pogon, ki se pošljejo upravni enoti, kjer ima lastnik vozila na motorni pogon prebivališče ali sedež. Upravna enota podatek o zasegu vozila na motorni pogon vnese v evidenco vozil na motorni pogon, ob vrnitvi vozila na motorni pogon lastniku pa ta vpis izbriše.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Vožnja v naravnem okolju - nič več

Odgovor Napisal/-a golnar »

catch me if you can
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Vožnja v naravnem okolju - nič več

Odgovor Napisal/-a brrm »

se ne vozim z motorjem po gozdu...včasih sem se z kolesom tako da bi jim vtekel in tudi ne verjamem da bodo policaji stali ob gozdu ter čakali :)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
mfpowerca
zobnik
Prispevkov: 161
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 6:28 am
Kraj: šentilj blizo mb

Re: Vožnja v naravnem okolju - nič več

Odgovor Napisal/-a mfpowerca »

v gozdi tak brezveze čakajo ker tak dobenga ne dobijo ;)
JAS SEM NAJHITREJŠI
TER NAJGLASNEJŠI
Z TOMOSOM NA VASI :)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Vožnja v naravnem okolju - nič več

Odgovor Napisal/-a Pich »

golnar napisal/-a:catch me if you can
Se ne morem bolj strinjati, nikogar ne bodo ujeli, a bo šel z avtom za tabo v gozd?
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Vožnja v naravnem okolju - nič več

Odgovor Napisal/-a alenson »

Pich napisal/-a:
golnar napisal/-a:catch me if you can
Se ne morem bolj strinjati, nikogar ne bodo ujeli, a bo šel z avtom za tabo v gozd?
ne vem kako je pri vas ,ampak
naśi murji majo zdaj kr endurce. neke bmwje al aprilije. :/
torej ce prav razumem se niti po svojem travniku/ gozdu nesmes it z stirko pelat?:0
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Vožnja v naravnem okolju - nič več

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

alenson napisal/-a:
Pich napisal/-a:
golnar napisal/-a:catch me if you can
Se ne morem bolj strinjati, nikogar ne bodo ujeli, a bo šel z avtom za tabo v gozd?
ne vem kako je pri vas ,ampak
naśi murji majo zdaj kr endurce. neke bmwje al aprilije. :/
torej ce prav razumem se niti po svojem travniku/ gozdu nesmes it z stirko pelat?:0
policijske endurce so konkretno nadevane z kovčki in podoobno in tistih 150kil ni tako lahko manevrirat tam kjer z 4ko ki ma 50kg v izi ...
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Vožnja v naravnem okolju - nič več

Odgovor Napisal/-a Pich »

Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
RUNNER
zobnik
Prispevkov: 165
Pridružen: Po Nov 19, 2012 8:41 pm

Re: Vožnja v naravnem okolju - nič več

Odgovor Napisal/-a RUNNER »

Ne si mislit da si neupajo...Sem mel priloko probat 10 metrov sem sel po glavni cesti in evo ga kdo pride kontra puffo na rtju,nic zavijem u trte si recem ja nebo sel za mano,maja tip pici odzadaj,cez skarpe kanale trte,hvalabogu je bla pol ena blatna cesta tako da je tam padel js pa se skril 10 m naprej in ga poslusal kako kovne in pomoje ce bi me dobil bi me se tsepu,ker ko sem pol videl je ogledalo zlomil en kovcek mu je visel in bil je cel blaten,js bis s scuterjem...tako da paste se nekateri nimajo prevec v glavi pa bi radi na vsak nacin nekaj dosegli pol se pa opecejo..Lovil me je cc pol ure,samo na travo ga spravite pa vas ne bo vec dohiteval..
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Vožnja v naravnem okolju - nič več

Odgovor Napisal/-a si_me »

Js mislim, da to predstavlja bolj problem za registrirane hard enduro motorje z registrsko številko zadaj...
Tablco dol! :twisted:
Odgovori