paperji ?

Vse kar vam pade na pamet
sammo
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 1:14 pm

Re: paperji ?

Odgovor Napisal/-a sammo »

Mene nekej zanima...po ene dobrih petih letih me je zamikal da bi se z mopedom spet mal furou, k se mi ne da it delat izpita za motor :P k nebi dal nekej velik dal za moped, ga raj sam uštimam...vidm pa da so ti bl v slabem stanju skor usi brez papirjou...
Se pravi, če hočm kupit in registrirat moped k nima papirjeu, preverim na policiji (al pa na njihovi strani), da ni ukraden, ga kupm, pol pa grem na uno varianto da kao leži doma že 10 let pa ni papirjev in dve priči pa tko naprej... je to prava pot?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: paperji ?

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

sammo napisal/-a:Mene nekej zanima...po ene dobrih petih letih me je zamikal da bi se z mopedom spet mal furou, k se mi ne da it delat izpita za motor :P k nebi dal nekej velik dal za moped, ga raj sam uštimam...vidm pa da so ti bl v slabem stanju skor usi brez papirjou...
Se pravi, če hočm kupit in registrirat moped k nima papirjeu, preverim na policiji (al pa na njihovi strani), da ni ukraden, ga kupm, pol pa grem na uno varianto da kao leži doma že 10 let pa ni papirjev in dve priči pa tko naprej... je to prava pot?
menda samo do 1. še ta varjanta ... dobiš pa tut papirje z ploščico za 20e odvisno ker moped :D
Uporabniški avatar
pibi
cilinder
Prispevkov: 1063
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 7:18 am
Kraj: Bled

Re: paperji ?

Odgovor Napisal/-a pibi »

Sprememba zakona o kateri je Mark govoril: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=5475

Še se bo dalo reg. brez dokumentov, vendar bo potrebno delati homologacijo. Če je moped originalen (lahko je prebarvan, zamenjan sedež itd.; ne sme pa imeti drugega avspuha...)
Predelave in spremembe na vozilu, ki pomenijo poslabšanje njegovih varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti, niso dovoljene.




Pa tudi o starodobnikih so spremenili:
Starodobnik je vozilo, ki je bilo izdelano pred 30 ali več leti, ohranjeno in tehnično vzdrževano tako, da je skladno z originalno konstrukcijsko sestavo in obliko in se zaradi svojega zgodovinskega in tehničnega pomena ne uporablja za vsakodnevne prevoze.
R1 3 5
└┼┼┤
2 4 6
[size=50]če to vidiš prebrati gledaš preblizu!!![/size]
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: paperji ?

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

aljo69 napisal/-a:
sammo napisal/-a:Mene nekej zanima...po ene dobrih petih letih me je zamikal da bi se z mopedom spet mal furou, k se mi ne da it delat izpita za motor :P k nebi dal nekej velik dal za moped, ga raj sam uštimam...vidm pa da so ti bl v slabem stanju skor usi brez papirjou...
Se pravi, če hočm kupit in registrirat moped k nima papirjeu, preverim na policiji (al pa na njihovi strani), da ni ukraden, ga kupm, pol pa grem na uno varianto da kao leži doma že 10 let pa ni papirjev in dve priči pa tko naprej... je to prava pot?
menda samo do 1. še ta varjanta ... dobiš pa tut papirje z ploščico za 20e odvisno ker moped :D

ploščica ti ne korist ker je ubistvu ne rabiš, ti rabiš da ti iz grušta izžaga cifre, pol pa sam prpikaš pa pokitaš pa se ne vid.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: paperji ?

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

klemenm2 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
sammo napisal/-a:Mene nekej zanima...po ene dobrih petih letih me je zamikal da bi se z mopedom spet mal furou, k se mi ne da it delat izpita za motor :P k nebi dal nekej velik dal za moped, ga raj sam uštimam...vidm pa da so ti bl v slabem stanju skor usi brez papirjou...
Se pravi, če hočm kupit in registrirat moped k nima papirjeu, preverim na policiji (al pa na njihovi strani), da ni ukraden, ga kupm, pol pa grem na uno varianto da kao leži doma že 10 let pa ni papirjev in dve priči pa tko naprej... je to prava pot?
menda samo do 1. še ta varjanta ... dobiš pa tut papirje z ploščico za 20e odvisno ker moped :D

ploščica ti ne korist ker je ubistvu ne rabiš, ti rabiš da ti iz grušta izžaga cifre, pol pa sam prpikaš pa pokitaš pa se ne vid.
komplicirat pa znaš :D pol se cel štel menja
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: paperji ?

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

al pa to sam spet odvisno od ohranjenosti...
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
sammo
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 1:14 pm

Re: paperji ?

Odgovor Napisal/-a sammo »

Drugače iščem poceni APN-ko...
pibi napisal/-a: Še se bo dalo reg. brez dokumentov, vendar bo potrebno delati homologacijo. Če je moped originalen (lahko je prebarvan, zamenjan sedež itd.; ne sme pa imeti drugega avspuha...)
Predelave in spremembe na vozilu, ki pomenijo poslabšanje njegovih varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti, niso dovoljene.
Iz tega se ne da sklepat, da ne sme imeti drugega avspuha. Resonančni izpuh izboljša izkoristek motorju, torej je bolj okoljevarstven, poleg tega pa se dobro spomnim, da je na tisti homologaciji od MF power (nekje doma bi še morala bit) pisalo, da ima manj dB od original izpuha :D
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: paperji ?

Odgovor Napisal/-a Tadi »

O, sranje...Homologacija je pa draga, ane?
sammo
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 1:14 pm

Re: paperji ?

Odgovor Napisal/-a sammo »

Sm klicou na upravno enoto, res je, samo do 1.7. se še da dobit papirje za mopede (izjava in dve priči), potem se pa več ne bo dalo. To je spet nek idiotizem slovenske birokracije....se grem stavit da to v mal bl razvitih državah gre vse naredit...
Odgovori