Računalniški problemi

Vse kar vam pade na pamet
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 330
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Računalniški problemi

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

Ker na temu forumi, še ni take teme, jo je potrebno odpreti :D :D

Skratka naj mi nekdo pomaga:

Imam naročen t2 internet, in kot veste, lahko spremljaš iptv preko računalnika. no že kake pol leta sem odlašal, da si bom zadevo napeljal na laptop, in danes sem si vzel cajt. Grem na internet, vtipkam "navodila za gledanje t2 iptc preko wirelesa" in gleh ga zlomka... neurasdni t2 forum se je "sesul" zgleda da ga je t2 začel blokirat, in ni več nikjer vodičev.

Če slučajno kdo ve, kje na netu se nahaja ta vodič, bi se res priporočal za link.

Najprej moram seveda vidit, če mi ruter sploh podpira dd-wrt in s tem tudi multicasting... ker potem mso že na pol poti :D

Če slučajno kdo ne ve, da lahko spremlja t2 iptv preko računalnika: t2 playlista

PS: na t2 forumu, to objavo takoj brišejo, na slotchu, pa ni nč pamtnga, pa so ljudje to že spraševal, pa so dodani samo linki, ki nedelajo

PS2: Je pa dandanes res luštn, ko je toliko vodičev na internetu, nekdo, ki ima le malo volje, na računalniku zrihta vse sam, in s tem tudi prihrani lepe $$$$$ :twisted:
Slika
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Računalniški problemi

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

Drugače če nimaš naročene televizije nebo nič iz tega, v zadnjem letu se je spremenilo kr dosti glede tega gledanja na črno.


Drugače pa če boš hotel gledat tv preko wirelessa boš mel cel kup problemov... Multicast ti preplavi mrežo, tako da je skoraj obvezna namestitev udpxy (pretvarja multicast na unicast), pa še to ni lih najbolša rešitev. Če imaš linksysa wrt54gl, ti bolj priporočam tomato, ker je preprostejši, funkcije so pa enake.

EDIT: forum je pa res izgleda da propadel jst sm ga imel vrjetno še v spominu zdele sm pa neki novga hotu pogledat pa ne odpira več :S
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 330
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: Računalniški problemi

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

mam tv naročen seveda, sej bratu, ki ima direkt na modem od t2 priklopljen deluje.

ne nimam wrt54g, ker takrat nnisem vedu, da ga je fino met. (seveda bi bil najboljši rockus, sam 150 evrov pač nebom dajal)

Drgač je tud varjatna, da si umislim switch, pa port 4 ali 3 vklipim notr, naprej pa potem, do wirelesa in aminota, in do ostalih računalnikov, bojda najbolje dela... sam kolnem, ker ne najdem vodiča :evil: :evil:
Slika
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 330
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: Računalniški problemi

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

ja evo router mi ne podpira multicasta (za linksys-a pa trenutno ne dam 50 ojvrov)

Slika

pomoje da si bom do laptopa splejal utp, pa bo najceneje, pa najboljše, jbg, že tko je lepa gesta da t2 tkole dovoli, da se gleda,

ma mogoče kdo tako narejeno?, Sedaj sen nekaj bral na forumih, da ti potem lahko z lahkoto vdirajo v mrežo, računalni... pa tu mnenja se krešejo, eni pravjo, da to ni varno, drugi, da je to 100 procento varno,, mogoče ve kdo kaj več
Slika
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Računalniški problemi

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

mam enako, da dela super.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 330
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: Računalniški problemi

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

hehe, vem da to deluj,e sem ravnokar sprobal, dela brez problema, edini problem, da v tej vezavi nimaš firewalla, (ne me sprševat zakaj, ker se tok nespoznam),
Zdej bom probal kupit neki switch , pa da vidim, če deluje če iz vood-a povežem v switch, in nato naprej po utp-ju do računalnika( bom pač vlekel kabel do računalnika)
Slika
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Računalniški problemi

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

firewall mora bit, samo odpret je treba 1234 in pa 5000 port.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 330
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: Računalniški problemi

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

evp zirhtano, samo preko switcha sem se priklopil, pa pač kabel potegnu v sobo, deluje :D
Slika
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Računalniški problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

no evo jst imam tudi en problem in sicer rad bi prikolpu (logitech x530) 5.1 zvočnike na laptop zdej pa ne vem katera je najboljša opcija da priključim tiste 3 kable, prenosni kolikor sem gledal nima 5.1 zvočne kartice tako da to more bit potrebno za delovanje 5.1 zvočnikov, zdej pa povejte katera možnost je najboljša in najcenejša, lahko je tudi ena trejta varjanta
ne mislim pa dajat ze eno zunanjo zvočnokartico več kot 20€

1. kupim zunajo 5.1 zvočno kartico
Slika

2. kupim usb zunanjo kartico+ 2x jack splitter/ali 2x splitter kabel
Slika
Slika
Slika
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Računalniški problemi

Odgovor Napisal/-a tomosak »

če bo razdelilec, pa boš hotel vključiti vse 3 vklopne kablje (zelen, črn,roza..) ne bo delovalo..
js sm to zrihtu na kompu z drugo zvočno kartico koštala pa je okol 20€ ker sem kupil od nekoga ceneje.. (imam iste zvočnike..) ;)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Odgovori