Barvanje mopeda

Predelave zunanjosti mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
Tilen
zobnik
Prispevkov: 150
Pridružen: Če Jan 12, 2012 1:34 am

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Mal si sposodim tole temo,doma imam APN-ko za spricnit,imam sprickit,barvo in lak,barvo sem ze pobrusu,rabim samo enega da mi spricne,ve kdo za kaksnega,samo da bo v nulo brez NAPAK
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 328
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

kER VIDIM, DA SE TUKAJ KAR NEKAJ UKVARJA Z ličarijo


Zanima me, katere končne lake uporabljate? Tist zaščitne prozorne mislim?


Sprašujem pa zato, ker mi je nekdo rekel, da kar z nitro lakom barva cez koncno barvo.

Ali ni tako, da se nitro lak nekako čudno krči in pri tem vleče spodno barvo za sabo?
Slika
blackygego
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: To Maj 17, 2011 3:05 pm

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a blackygego »

hy ;)
mene pa zanima na kako barvo naj pobarvam apn6 gestl, felten crne.( prva je od frcota zadna pa od btja, rad bi da bi ble crne in z rdeco obrobo (:) am to je to za hitr opis kaj bi rad naredil ;) no nasvasal sem se ojacevalno palico (:, ki sem jo za foro pobarval takole ((glej sliko) bolj natancno barvanje se pride).
zanima me kako naj gestel pobarvam da se bi to nekak vjemalo ;)
hvala vam za use odgovore ;)
tole je to (:)
tole je to (:)
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Barva je čist tvoja odločitev in ti ni treba nikogar spraševat... S tisto ki se ti dopade pobarvaj tako da boš ti zadovoln. ;)
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a filius »

PogachnyK napisal/-a:kER VIDIM, DA SE TUKAJ KAR NEKAJ UKVARJA Z ličarijo


Zanima me, katere končne lake uporabljate? Tist zaščitne prozorne mislim?


Sprašujem pa zato, ker mi je nekdo rekel, da kar z nitro lakom barva cez koncno barvo.

Ali ni tako, da se nitro lak nekako čudno krči in pri tem vleče spodno barvo za sabo?
Sam uporabljam od mislim da color-ja nek lak, 1L laka je caa 20€ pa se mi zdi da je kar dobr. Edina stvar je da se pozna vsaka praska, medtem ko se dobi nek antiskrech lak, ki je dsoti dražji in kvalitetnijši. Samo mislim da za tomosa ni potrebe po takem laku.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 328
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

Ja evo hvala za odgovor

Ubistvu nisem rabil za tomosa, vendar obnvaljam neko staro pohištvo, pa sem zadeve prebarval,(s komopresorjem), pa je bila barva zelo mat.

No nato sem vzel neko staro dilo, jo za poskušino pobarval, in polakeru, postavil na dež, pa na sonce, pa mal po njej drgnu, in bil zelo presenčen, kako zadeva lepo zgleda, in kako obstojna je, tako da sm nato kr z nitro lakom polakeru vse(ker sem ga mel slučajno doma 2 litra).
Slika
wilson
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Jul 30, 2013 9:11 pm

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a wilson »

Rad bi pobarval apn 6s. pa me zanima kaj je najboljše narediti. A je dobro, če samo zbrusim rjo do kovine, ter nato pobarvam? katero vrsto barve priporočate?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

wilson napisal/-a:Rad bi pobarval apn 6s. pa me zanima kaj je najboljše narediti. A je dobro, če samo zbrusim rjo do kovine, ter nato pobarvam? katero vrsto barve priporočate?
rjo zbrusiš do golega ja oz najbolje peskanje ... potem pa temelna-šprickit, barva in na koncu lak ;)
wilson
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Jul 30, 2013 9:11 pm

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a wilson »

kako se pa kaj gibljejo cene za šprickit, barvo in lak? Po šprickitu še moram kaj brusit?
Kakšno količino vse pa moram vzeti?
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a tomosak »

ja, ko naneseš 1-2 sloja šprickita, ga je potrebno obrusiti, da dobiš ravne površine, ter odstraniti pomarančen sloj, da je barva gladka, ob tem pa paziš da robove ne prebrusiš, če jih prebrusiš jih moraš popraviti z šprickitom pa lahko tudi v spreju.. Da obrusiš špric kit kar se da kvalitetno, uporabi kontrolni prah ličarji ga poimenujejo saje... Njegova funkcija je da zadela vse luknjice in jamice in potem obrusiš celo površino toliko da odstraniš ves kontrolni prah in na ta način zravnaš vse linije.. Lahko tudi uporabiš navadno nitro črno barvo in jo zelo na tanko naneseš, ne pobarvaš ampak samo naneseš "meglico"... Potem pa prebrusiš vse na blok, in tako boš najbolje odstranil vse neravnine in pomarančno barvo. Za obrušenje špric kita uporabi brusilni papir granulacije 280- 320. :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Odgovori