Prašno barvanje

Predelave zunanjosti mopeda
Odgovori
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Prašno barvanje

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Živjo zanima me ali imate kaj iskusenj z prasnim barvanjem. Rad bi prebarval stirko in sem gledal za jo prazno pobarvat. baje da je ful poceni in se kr zdrzi. Aja in zanima me ce ste že kdaj barvali z crom barvo in ce je usaj kej podobna cromu

Hvala
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Prašno barvanje

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Pri prašnemu barvanju je zelo pomembna priprava površine, saj večino krat se začne barva luščiti zato, ker začne rjaveti pod barvo.
Za najboljši rezultat je najprej treba dati tisti kos pocinkat in nato prašno barvat.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Prašno barvanje

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Hvala, kaj pa za bloke od motorja. Ker je stirka obnovljena skoraj vsa sem se lotil pulirat bloke in pokrove motorja.in res sem jih spolirau v nulo ress ampak ker je en blok bil slab odlitek se poznajo neke lise na njem in so ful vidne zato sem mislil ce bi jih prasno pobarvali v crom barvo. Zdej pa me zanima če bi bla usaj nekaj podobna cromu?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Prašno barvanje

Odgovor Napisal/-a prlek »

čendi123 napisal/-a:Hvala, kaj pa za bloke od motorja. Ker je stirka obnovljena skoraj vsa sem se lotil pulirat bloke in pokrove motorja.in res sem jih spolirau v nulo ress ampak ker je en blok bil slab odlitek se poznajo neke lise na njem in so ful vidne zato sem mislil ce bi jih prasno pobarvali v crom barvo. Zdej pa me zanima če bi bla usaj nekaj podobna cromu?
Pozabi, tega ni. Bloke speskaj, potem pa daj polirat, če hočeš met sijaj al pa pobarvaj z neko drugo barvo.
Odgovori