blokada

Predelave pogonske sile mopeda
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: blokada

Odgovor Napisal/-a Berty »

prlek napisal/-a: Berty a si v tvoji debeli knjigi Bertypediji pri tem upošteval hitrost iskre, hitrost deflagracije oziroma ekspanzije, hitrost samega gibanja bata itd? Samo vprašam.
Da. Je napisano da je upoštevana hitrost bata pri nižjih in višjih obratih, hitrost deflagracije pa je predvidena s tistimi osnovnimi stopinjami katere izdelovalci CDI enot nastavijo.
Še to, danes sem še malo brskal za grafi predvžigov in opazil, da imajo dejansko nekatere firme izhodiščno točko ZML bata, o tem se je treba prepričati od proizvajalca odvisno. :?

Glede same zadeve, prijatelj bo izdelal SMD analogno verzijo vezja, ki preklopi stopnjo predvžiga iz nizkega v višjega glede na nižje in višje obrate.
https://transmic.net/index.php/2016/07/24/analog/ Iz tu naj bi izhajali. 8-)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: blokada

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Berty poglej še zadnji dve objavi v tej temi: viewtopic.php?f=14&t=17139&start=10
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: blokada

Odgovor Napisal/-a Berty »

automatic_7 napisal/-a:Berty poglej še zadnji dve objavi v tej temi: viewtopic.php?f=14&t=17139&start=10
Najlepša zahvala za obuditev spomina kje je ta tema. Spomnim se da sem bral ravno te članke že par let nazaj ko sem bil še na Vegovi in sanjal o nečem takem za svojega Tomosa, vendar je šlo počasi v zaton. Bo prišlo prav ;)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: blokada

Odgovor Napisal/-a filius »

Vegovc pravš. Pol sva se mogla pa večkrat srecat :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: blokada

Odgovor Napisal/-a Berty »

Dada, 2010/11-2014/15. Mogoče, ali pa tudi ne? :?: :lol:

Kakorkoli že, poskušal sem programirati spremenljivo krivuljo kot na AC-CDI s PIC16F88a, ki naj bi bil kompatibilen z onim na linku, vendar mi nekako ne rata nalagati EEPROM nanj, lahko da imam jaz kaj narobe nastavljeno ali pa pač koda ni kompatibilna.
Kakorkoli že, se mi zdi nesmiselno izdelati nekaj za kar bom potreboval montirati še akumulator na moped, bi rad poizkusil samo s tem dvo stopenjskim in ga potem mogoče nadgradil na več stopenjskega z nastavljanjem preko potenciometrov brez kakšnih čipov.

Mislim da bo problem v tem da dobimo na napajalni strani 6VAC (merjeno na mojemu 5,6V do nekje 9,5V v visokih obratih) namesto visokonapetostne tuljave kot je v shemi za tega 2 stopenjskega. Verjetno se bo priredilo za tomosovo navitje po podobnih postopkih kot na linkih iz teme ki jo je predlagal automatic_7. :) Upam, da se bo dalo kaj solidnega narediti.
APN4M 83'
Odgovori