Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Samo kanale daj malo popravit oz. napilit, izpuh po meri in pa glavo, en pravi ferg, košaro ojačaj, štrom pravi...pa maš raketo :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
ojo
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 12:56 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ojo »

matic#84 napisal/-a: Če Apr 12, 2018 8:28 pm http://shrani.najdi.si/?39/5q/3fnteGJr/ ... 857975.jpg
fantje eno vprašanje. kupil sem elektriko selettra, montiram na tomos apn in evo rezultat. kupil sem rabljeno monteru sem brez štifta ker drugace itak ni prave pozicije vžiga. se pa tut ne usede lepo na konus. navoja ven je samo ene 3mm. rabim plato za podložit vžig al sploh ni taprava?
Pozdravljen,

Enako selettro uporabljam tudi jaz na tomosu in enako stoji, naredil sem samo namensko matico in ploščo pod statorjem, razlika je samo ta da je baza statorja in rotorja višja.
Ker si kupil rabljeno in ne veš če je konus pravi, itak čutiš ker hitro zagrabi konus na konus, če ne pa uporabi barvo če nisi siguren. Ne moreš zgrešit.

Lp
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a dox »

Je mogoče kdo predelo t12? Sam sem imel sedaj piljene kanale približno na mere slc, bing 17, 90 diza in pa izpuh od slca. Ko je motor prišo do obratov se je drl huje ko motorka. Šel je 70, vendar če si mu spusto gas pa ga potem dodal je rabil skoraj pol minute da je spet prišo do teh obratov da se je zavrtel. Včeraj pa je prijelo bat. svečko sem redno preverjal, bla je temno rjave barve. To verjetno ni normalno da se je v obratih tako zelo drl in trosil? Študiram če bi dal gor Lamo cilinder na njega pa slc izpuh in bing 17 kot imam trenutno. Bom ga spravil pod hlajenje? Bi blo boljše če bi menjo blajerco? Sedaj imam 10 sorno. Hvala
bajc3
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: To Dec 07, 2010 6:59 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a bajc3 »

mogoce kdo ve mere kajle preticnega trna? bi rad izdelal novo preden razkopljem...v arhivu ne najdem nic
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

dox napisal/-a: To Maj 08, 2018 5:20 pm Je mogoče kdo predelo t12? Sam sem imel sedaj piljene kanale približno na mere slc, bing 17, 90 diza in pa izpuh od slca. Ko je motor prišo do obratov se je drl huje ko motorka. Šel je 70, vendar če si mu spusto gas pa ga potem dodal je rabil skoraj pol minute da je spet prišo do teh obratov da se je zavrtel. Včeraj pa je prijelo bat. svečko sem redno preverjal, bla je temno rjave barve. To verjetno ni normalno da se je v obratih tako zelo drl in trosil? Študiram če bi dal gor Lamo cilinder na njega pa slc izpuh in bing 17 kot imam trenutno. Bom ga spravil pod hlajenje? Bi blo boljše če bi menjo blajerco? Sedaj imam 10 sorno. Hvala
To da ti je prijelo bat je lahko napačna toleranca med batom in cilindrom. Če se mašina dere ni nič narobe, bolj kot leti bol se dere, nimaš kaj. 12 sorna ojnica pa itak, da je v vsakem primeru boljša.
bajc3 napisal/-a: To Maj 08, 2018 6:03 pm mogoce kdo ve mere kajle preticnega trna? bi rad izdelal novo preden razkopljem...v arhivu ne najdem nic
Kupi si novega kje v trgovini, ne more biti drag. Potem pa si izdelaj svojega iz hardox jekla, maš tam do 65 hrc trdote.
bajc3
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: To Dec 07, 2010 6:59 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a bajc3 »

65 je že OCR. to je pretrdo. žilavost pada z trdoto. narediu bom iz utopa kaljenega 46-48 hrc, baje da se tudi zelo dobro obnese tulox 44hrc
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

bajc3 napisal/-a: To Maj 08, 2018 7:52 pm 65 je že OCR. to je pretrdo. žilavost pada z trdoto. narediu bom iz utopa kaljenega 46-48 hrc, baje da se tudi zelo dobro obnese tulox 44hrc
Original tomosov pretični trn ima nekje 54 hrc. Tukaj se gre za obrabo, nevem zakaj se toliko ubadaš z žilavostjo. Utop orodna jekla so dobra, ne morejo pa se primerjati s hardoxom. Hardoxi majo najbolša razmerja med trdoto, žilavostjo itd..dobiš pa jih tudi v različnih trdnostih. Zobje na žlicah bagerja v kamnolomih bi počili kot keks na kamnu, če bi bili slabi v žilavosti.
bajc3
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: To Dec 07, 2010 6:59 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a bajc3 »

tukaj se negre za obrabo. tukaj se gre za deformacijo na strig...
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a dox »

Katero gred pa je smiselno dat? cena/kvaliteta?
dmp, top racing? za t12? da bo ojnica 12mm
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a apn4m »

DaNiLo napisal/-a: Po Maj 07, 2018 10:39 pm Samo kanale daj malo popravit oz. napilit, izpuh po meri in pa glavo, en pravi ferg, košaro ojačaj, štrom pravi...pa maš raketo :D
Haha, hvala za odgovor. Zanima me še če bi bil tak bat v redu?

https://www.frcomoto.si/si/tesnila-bati ... 2-123.html

Lp!
Odgovori