Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
nickypelko
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 16, 2018 8:21 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a nickypelko »

Uredu, hvala. :D
Tomos DMP
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: To Mar 15, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Tomos DMP »

Žiujo :)

Mogoče kdo ve dolžino špic, za sestavo prednjega bobna e90 na 16" feltno. Takšno feltno naj bi imel Tomos SL ?

Lp
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a dox »

kaj se zgodi če npr preveč znižaš kapo? moped ne gre več ali kaj ? se bat zaleti ?
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

16 col obroš napire pa za 15 cola nisem pa fix da sem si prau zapomno če je narobe naj me gdo popravi
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

dox napisal/-a:kaj se zgodi če npr preveč znižaš kapo? moped ne gre več ali kaj ? se bat zaleti ?
Nastane previsoka kompresija v zgorevalnem prostoru:
-sploh neboš mogel zavrteti kurbla zaradi kompresije
-bat se začne zaletavati v glavo, vendar za to bi moral že podrejati glavo tako da se vsede v cilinder
-motor bo deloval vendar bo zaradi tolikšne kompresije klenkal (začne se oglašati ping ping ping) in se pregrel ter zariba bat/navoj svečke utrga in jo porine ven/...
Zgornjo in spodnjo zadevo sem probal že v živo, s sredinsko pa se je že srečal kdo pri izdelavi squish pasu v kapi. :?
APN4M 83'
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a dox »

vsi tisti ki ste sami izdelali stransko koleno za uplinjac.. ce je npr priklopni fi fi24 je potem notranji fi cevi npr20 oz podobno , uplinjac pa je fi18. kako potem resujete pri cilindru? pri cilindru je potem fi18 , cev pa je potem vecja kot na cilindru.. a imate zob tukaj? ali imate drugace reseno? npr notranji fi18 pa potem na koncu reducir iz 18 na 24? ce me razumete..
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

dox napisal/-a:vsi tisti ki ste sami izdelali stransko koleno za uplinjac.. ce je npr priklopni fi fi24 je potem notranji fi cevi npr20 oz podobno , uplinjac pa je fi18. kako potem resujete pri cilindru? pri cilindru je potem fi18 , cev pa je potem vecja kot na cilindru.. a imate zob tukaj? ali imate drugace reseno? npr notranji fi18 pa potem na koncu reducir iz 18 na 24? ce me razumete..
Velikost vplinjača, kolena in sesalne luknje je imeti priporočeno isto. Lahko je koleno večje od vplinjača max 2mm. Vsekakor pa je dobro, da imaš fi sesalne luknje in kolena isto, če ne pa sesalno luknjo zbrusiš. Govorim vse za notranji fi
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

Videl sem reducir oz na strani cilindra podrejano na široko 18mm s tem da je bil vplinjač 16mm in je bilo koleno v obliki stožca. Samo to je spet tako, metanje potenciala setupa mašine stran. Če res ni druge možnosti probaj narediti tako? Poročaj če boš :D
APN4M 83'
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a dox »

Evo sem naredo koleno. Cev sem našel fi17 notranjo, tako da mi lepo paše na binga. Zunanji fi je 20mm, tako da sem naredo prstan na fi23 zgoraj ko pride ferg gor. dolžina je 6cm. zdaj samo dam pocinkat še in pol montiram. Sem pa dal brusit tudi cilinder na približno slc mere. izpuh bo od slc. moped pa je t12.
SlikaSlika
Dking
zariban cilinder
Prispevkov: 127
Pridružen: To Okt 27, 2015 7:54 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Dking »

Tomos DMP napisal/-a:Žiujo :)

Mogoče kdo ve dolžino špic, za sestavo prednjega bobna e90 na 16" feltno. Takšno feltno naj bi imel Tomos SL ?

Lp

Odvisno od feltne,kolega je dao za avtomatik na Simson alu obruč...163, lahko ga uprašaš za detalje...
Na FB Nebojša Rajak, maš tudi sliko!


Ps...molim mom lektora da slobodno popravi tekst!
Odgovori