Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

stasgoubar napisal/-a: Pe Dec 04, 2020 9:22 am Trenutno imam stock avtomatik s dizo 51 in delorto frgazer. Tam pa tam sem malo prebrau da lahko das malenkost vecjo dizo gor in bo nasplosno bolje sel, tako kot da so jim malo omejili moc pri fabriki. Mene pa zanima ali je mogoce to res? Imam original fi38 bat pa dal bi 55 dizo not. LP!
Motor dopušča velikost dize takšno, dokler še je idealno razmerje goriva in zraka. To se ugotovi po rjavi barvi svečke in primernem teku mašine med vožnjo pri polnem plinu. Lahko iščeš max številko dize ampak dvomim, da bo kaj bolje, če so trenutni pogoji idealni, lahko bo kvečjemu slabše.
stasgoubar
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Avg 22, 2018 12:33 pm
Kraj: Zgornja Savinjska

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a stasgoubar »

Bom probal ce bo kaj boljse. Hvala!
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Če z 51 dizo dobro dela, bo s 54 slabše...
zigaraus
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jul 07, 2020 3:36 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a zigaraus »

Živjo! Mam še jaz eno vprašanje.

Imam registriranega avtomatika letnik 87. Zanimam pa se da bi ga malce “navil”. Hočem menjati fergazer za boljšega in pa tudi 70 cc cilinder bi še dodal. Edino me skrbi kako je z policijo. Če me ustavijo bodo veliki problemi? (Recimo da pazim in se v mestu peljem samo 50 da ne bo sumljivo). Slišal sem kar nekaj zgodb da policija odvzame moped in dobiš veliko denarno kazen itd...

Hvala!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ob nehomologiranih predelavah (kar si naštel, cilinder, vplinjač,...) pride do zaplembe vozila in kazen 400 eur (menda...)
APN4M 83'
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a matijag »

Če nisi ravno najstnik in ne pretiravaš s hitrostjo, pa da je motor kot iz tovarne po izgledu, tehnično izpraven, ni preglasen in očitno prehiter, imaš manjše možnosti da se ti to zgodi...
zigaraus
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jul 07, 2020 3:36 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a zigaraus »

Pa recimo da me ustavijo.. Vse bi bilo po izgledu tovarniško, še original auspuh bi pustil da nebi bil preglasen. Bi policija lahko kako izmerila obrate? Dvomim da bi se policija zapeljala z njim en krog ali pač?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

zigaraus napisal/-a: Sr Dec 23, 2020 10:36 am Pa recimo da me ustavijo.. Vse bi bilo po izgledu tovarniško, še original auspuh bi pustil da nebi bil preglasen. Bi policija lahko kako izmerila obrate? Dvomim da bi se policija zapeljala z njim en krog ali pač?
Tako kot vsako vozilo pri kateri obstaja sum na neskladnost v homologaciji bi tudi tebe takoj odpeljali na izredni tehnični pregled. Tam pa ti takoj ugotovili preveliko hitrost. Še kaj?
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a matijag »

Tako je. Policija se ne ukvarja več s tem, kaj je in kaj ni predelano, kot je bilo včasih. Odredijo izredni tehnični...
nejc ožbolt
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: So Apr 11, 2020 1:21 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a nejc ožbolt »

Živjo,
zanima me ali je kje na forumu opisan postopek predelave APN ali od trobrzinca glave ki bi jo namontiral na cilinder lamo in zanima me še koliko ima max velikost bata lamo cilinder ter še za opremo dellorto 19 in po meri izpuh bi kaj pilil kanale ali bi pustil pri miru.

Lp
Nejc
Odgovori