Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
vidko
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Feb 12, 2021 8:24 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a vidko »

prlek napisal/-a: Pe Feb 12, 2021 8:59 pm
vidko napisal/-a: Pe Feb 12, 2021 8:19 pm Gor bi dal biturbo izpuh, in pa dellorto 15/15 ferg..v obeh primerih.
Bi bil ta uplinjac presvoh za kit?
Ne. Primerna diza, sesalno koleno 15mm in primerna glava pa si zmagal.
Ok, super, hvala za odgovor✌
vidko
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Feb 12, 2021 8:24 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a vidko »

Lep pozdrav, imam spet eno vprasanje... Youngster 25 mi trenutno leti 45 zamenjan izpuh odtranjena blukada iz kolena pa menjan zobnik... Vceraj sem gor na orginal ferg dal sportni filter sedaj pa dobi prevec zraka in premalo goriva, zelim zamenjati dizo v frgazerju.. Lahko to naredim pa bo vse ok? Glede na to da je 25 verzija mopeda in aluminjasti cilinder. Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

vidko napisal/-a: Po Mar 01, 2021 7:41 am Lep pozdrav, imam spet eno vprasanje... Youngster 25 mi trenutno leti 45 zamenjan izpuh odtranjena blukada iz kolena pa menjan zobnik... Vceraj sem gor na orginal ferg dal sportni filter sedaj pa dobi prevec zraka in premalo goriva, zelim zamenjati dizo v frgazerju.. Lahko to naredim pa bo vse ok? Glede na to da je 25 verzija mopeda in aluminjasti cilinder. Hvala za odgovore
Dizo moraš zamenjat ko daš športni filter da bo ok.
Ko boš dal nazaj original filter pa daš nazaj original dizo.
vidko
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Feb 12, 2021 8:24 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a vidko »

Ok, hvala za odgovor
vidko
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Feb 12, 2021 8:24 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a vidko »

Lep pozdrav, imam eno uprasanje glede tomos jungsterja 25... Navadni cilinder in bat ki sta bla gor v orginalu sem zamenjal za lamelni cilinder in bat ...po moje bi moped z tem cilindrom mogel leteti bolj vendar je pocasnejsi kot z orginalnim cilindrom in mi vec ni jasno prej je sel 55 sedaj pa 40 moralo bi biti ravno obratno ce se vsaj malo prav spoznam .. Je mozno da je vzrok elektrika? Menjan imam izpuh, zobnik in pa frgazer 14/12
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

vidko napisal/-a: So Mar 20, 2021 8:33 am Lep pozdrav, imam eno uprasanje glede tomos jungsterja 25... Navadni cilinder in bat ki sta bla gor v orginalu sem zamenjal za lamelni cilinder in bat ...po moje bi moped z tem cilindrom mogel leteti bolj vendar je pocasnejsi kot z orginalnim cilindrom in mi vec ni jasno prej je sel 55 sedaj pa 40 moralo bi biti ravno obratno ce se vsaj malo prav spoznam .. Je mozno da je vzrok elektrika? Menjan imam izpuh, zobnik in pa frgazer 14/12
Navaden cilinder?
Si če si imel takšen A55 cilinder:
Screenshot_20210320-084641~2.png
Ta ima več moči kot A5( "lamelni").
vidko
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Feb 12, 2021 8:24 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a vidko »

Ja, taksen cilinder .. To pa res nisem vedel najlepsa hvala res..mogoce ves kaj bi bil vzrok da noce vec ko 55kmh.. Imam 26 zobinik in laser izpuh 14 12 frgazer z vecjo dizo in sportnim filtrom je lahko kaka fora v elektriki?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

vidko napisal/-a: So Mar 20, 2021 9:05 am Ja, taksen cilinder .. To pa res nisem vedel najlepsa hvala res..mogoce ves kaj bi bil vzrok da noce vec ko 55kmh.. Imam 26 zobinik in laser izpuh 14 12 frgazer z vecjo dizo in sportnim filtrom je lahko kaka fora v elektriki?
Mislim da se zadej lahko da še manjši zobnik vendar potem gre v hrib slabše (odvisno kaksen je cilj), ampak z original cilindrom A5 in 14/12 kaj več kot 60kmh je že kar problem dobit.
vidko
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Feb 12, 2021 8:24 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a vidko »

Sem ze iskal zobnik 22 za jungsterja ampak ga je tezko dobit. Mislil sem da se bi kako drugace dalo resit. Imam se doma 15/15 frgazer, ga lahko dam na orginal a5 cilinder? Ce bo mogoce kaj razlike potem
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

vidko napisal/-a: So Mar 20, 2021 10:49 am Sem ze iskal zobnik 22 za jungsterja ampak ga je tezko dobit. Mislil sem da se bi kako drugace dalo resit. Imam se doma 15/15 frgazer, ga lahko dam na orginal a5 cilinder? Ce bo mogoce kaj razlike potem
24, se dobi za zadej (oz pri youngstr sta prednji in zadnji verižnik enaka)
https://www.cilinder.si/a3a35/6409-zobn ... 4-zob.html

15/15 je bol primeren za kit 65ccm
Odgovori