Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pri nekaterih avtih je težko znižat glavo in zato se da notri špic bat, ki z obliko zapolni del zgorevalnega prostora in dvigne CR.
timmy123
batzajla
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Jan 16, 2011 12:59 pm
Kraj: kočevje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a timmy123 »

okej saj lahko pilim kanale, samo zanimalo me je, se spomnim da sem davno tega na enmu pony expresu probal, sicer sem ga samo malo pobrusil proti izpuhu in pretocnih. pa se ne spomnim kako se je obneslo. vseeno hvala
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Zanima me če je http://www.cilinder.si/mopedi-50cc/tomo ... -crna.html optimalna zadeva za airsal 65ccm za A35??
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a matijag »

Sem imel masterja (ne ta model, ampak tistega za 30€) na airsal kitu 50 ccm, se je kar obnesu, samo je slabo nerejen in je dobesedno razpadel. Sedaj imam Lipnika, pa je krivulja moči lepše razporejena in bolj primerna. Tudi izdelan je solidno. Priporočam.
http://www.cilinder.si/mopedi-50cc/tomo ... a3-35.html
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

matijag napisal/-a:Sem imel masterja (ne ta model, ampak tistega za 30€) na airsal kitu 50 ccm, se je kar obnesu, samo je slabo nerejen in je dobesedno razpadel. Sedaj imam Lipnika, pa je krivulja moči lepše razporejena in bolj primerna. Tudi izdelan je solidno. Priporočam.
http://www.cilinder.si/mopedi-50cc/tomo ... a3-35.html
lipnik je prešvoh oz je narejen za original moped... z airsalom 65 se zelo dobro obnese tecno krul oz circurit 55e na cilinder.si pod mašino pride :) edino kar je nemoreš met nožne zavore ... ima pa zlo dobre pospeške potem
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

matijag napisal/-a:Sem imel masterja (ne ta model, ampak tistega za 30€) na airsal kitu 50 ccm, se je kar obnesu, samo je slabo nerejen in je dobesedno razpadel. Sedaj imam Lipnika, pa je krivulja moči lepše razporejena in bolj primerna. Tudi izdelan je solidno. Priporočam.
http://www.cilinder.si/mopedi-50cc/tomo ... a3-35.html
Tolk slabo so narejeni masterji?? Pa kaj po zvarih je začel razpadat? Hvala za nasvet!
aljo69 napisal/-a: lipnik je prešvoh oz je narejen za original moped... z airsalom 65 se zelo dobro obnese tecno krul oz circurit 55e na cilinder.si pod mašino pride :) edino kar je nemoreš met nožne zavore ... ima pa zlo dobre pospeške potem
Nožna zavora me ne moti ker jo itak nimam. Moti me ker je ta lonc pod mopedom. Rabim ga tudi za kako slabšo pot. In tukej nasedeš oz lonc poviješ na prvem kamnu. Zato mi ne pride upoštev.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a matijag »

Mogoče je ta za 45€ boljše narejen, nosilec se je odlomil po 10 minutah vožnje, dušilec po cca 2 mesecih....
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Živ!
Zanima me ali sta izpuha od SL-a in od SLC-ja primerljiva glede resonance in ali bi SLC cilcinder prav tako dobro delal z SL izpuhom?
Hvala za odgovore. Lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

Bi pri avtomatiku z original airsal kitom zadostovala sklopka obložena z sf oblogo, da bi zdržala?
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a koroman »

prlek napisal/-a:Bi pri avtomatiku z original airsal kitom zadostovala sklopka obložena z sf oblogo, da bi zdržala?
Zdrži
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Odgovori