pvl elektrika

Predelave pogonske sile mopeda
fryzer
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Maj 10, 2011 7:24 pm

pvl elektrika

Odgovor Napisal/-a fryzer »

zZdravo!
Sem nov na forumu,pa bi se rad mallo pozanimal glede take elektrike,kolko kej stane...pa kak se kej z njo dela?
Danes sem na youtube videl en posnetek od enga slovenca,ki jo ma namontirano na apn 6..prej so se mi dopadle bol apn4,zej sem pa skorde mal odnoru s tem apnjem6ko...hehe
Ja če ma kir čas pa bi mi malce razložu par stvari okoli te elektrike??
tuki sem pa vidu un posnetek http://www.youtube.com/watch?v=RDLHb2-Gc1k

lp fryzer!
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: pcl elektrika

Odgovor Napisal/-a dolinar »

fryzer napisal/-a:zZdravo!
Sem nov na forumu,pa bi se rad mallo pozanimal glede take elektrike,kolko kej stane...pa kak se kej z njo dela?
Danes sem na youtube videl en posnetek od enga slovenca,ki jo ma namontirano na apn 6..prej so se mi dopadle bol apn4,zej sem pa skorde mal odnoru s tem apnjem6ko...hehe
Ja če ma kir čas pa bi mi malce razložu par stvari okoli te elektrike??
tuki sem pa vidu un posnetek http://www.youtube.com/watch?v=RDLHb2-Gc1k

lp fryzer!
PVL elektrika-180€ :P

drugače pa
viewtopic.php?f=10&t=1549&sid=2b19b7c63 ... 788b725665
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: pcl elektrika

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tale slovenc je drugače PVL na forumu njegovo apn6 najdeš pod moj projekt ampak vrjetno je že mal praha gor ker ni nč novega oz ni objavil ...
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: pvl elektrika

Odgovor Napisal/-a pomartin »

Ja če ma kir čas pa bi mi malce razložu par stvari okoli te elektrike??
Ceno so ti že napisali, drugače pa dobre lastonsti so zelo lahek rotor, brezkontaktni senzor in ne-fiksen predvžig, slaba lastnost je to, da nima špule za luči.
drugače pa brez predelav bo sprememba malenkostna.

LP
bol star bol nor!
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: pvl elektrika

Odgovor Napisal/-a golnar »

kolikor vem so dve verzije PVL štroma, ena z fiksnim predvžigom in druga z variabilnim.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Alpino
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 3:26 pm
Kraj: Okolica Lj =)

Re: pvl elektrika

Odgovor Napisal/-a Alpino »

EN nasvet če hočš met pvl elektriko NI LUČI! za ugasnt si morš naštimat morš prevezat enostavn je za sestavt skupi kajlco morš mau pobrust čene negre notr magnet sicer je pa ITAK KONUSNI ane tako da ni problema ter bistvo je to da morš met hudo napilen motor ce hocs res pospeške pa končno govorim iz lastnih izkušn tko da nakonc sm mev use spilene kanale na alu cilindru na max max kukr da pa izpuh po meri narjen in sm se veselo 90 pa tut čez pelu tko da drgač pa prodajam pvl vžig PM PRIVAt prodam za pou cene kukr sm ga kupu (sori za off)

l.p
neo
Mojster
Prispevkov: 33
Pridružen: To Okt 12, 2010 9:34 pm

Re: pvl elektrika

Odgovor Napisal/-a neo »

Zdravo!

Tako imenovani "tuning vžigi" so lahko s fiksno ali variabilno nastavitvijo predvžiga, kot je že golnar napisal, ni pa vseeno kateri stane 180€... Jaz ziher ne bi dal 180€ za fiksnega...
Variabilni vžigi so edini s katerimi se splača ukvarjati, če se človek pošteno loti tuninga, v nasprotnem primeru tudi originalni vžigi zadoščajo, seveda do neke mere.. Je pa res, da za doseganje optimalnega delovanja motorja bi morali pri vseh motorjih (predelanih in nepredelanih) uporabiti variabilne vžige, ki ponujajo različne kote predvžiga vsaj v odvisnosti od vrtljajev.....

L.p.!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: pvl elektrika

Odgovor Napisal/-a Pich »

Ti variabilni vžigi na dirkalnih motorjih sploh ne pridejo tako do izraza, kot nekateri mislijo. vedeti je potrebno, da imajo dirkalni motorji zelo majhno uporabno območje vrtljajev in vse se dogaja od padca vrtljajev, ki je posledica prestavljanja do max vrtljajev in spet, torej v tistih 4-5 tisoč vrtljajih. spet odvisno od menjalnika in zunanjih prenosov. še najbolj je uporaben tak vžig pri cross motorjih, ki imajo uporabno območje dosti večje od cestakov.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: pcl elektrika

Odgovor Napisal/-a filius »

aljo69 napisal/-a:tale slovenc je drugače PVL na forumu njegovo apn6 najdeš pod moj projekt ampak vrjetno je že mal praha gor ker ni nč novega oz ni objavil ...
6-ka stoji, una ctx 100cc mašina je pa zdej na bt-ju končna 130+ sj je bil na adriji...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
fryzer
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Maj 10, 2011 7:24 pm

Re: pcl elektrika

Odgovor Napisal/-a fryzer »

Ja hvala za odgovore!,V Tako velikem številu =)
sam sem nekoč imel apn4 pa je tudi šla fajn.......... če pa se slučajno odločim za kako predelavo pa bom tak kej objavo :D
Doma mam še ne Meteor bat 42,5...sem dal nekoč delat za tretji batni obroček...sam nismo to pol nikol v praksi uporabl,so mi rekli da bi se prevč grelo,aja pa niti zagozde nismo znal nardit,al me je pa blo strah da bi kje ven padla.
Odgovori