tomos apn6 6sta prestava

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: tomos apn6 6sta prestava

Odgovor Napisal/-a pomartin »

5. prekratka in 6. predolga ?
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos apn6 6sta prestava

Odgovor Napisal/-a Pich »

pomartin napisal/-a:5. prekratka in 6. predolga ?
obe prekratki. poleg tega pa ima peta prestava enako število zob na obeh gredeh, kar spet ni dobro.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: tomos apn6 6sta prestava

Odgovor Napisal/-a pomartin »

Pich napisal/-a:
pomartin napisal/-a:5. prekratka in 6. predolga ?
obe prekratki. poleg tega pa ima peta prestava enako število zob na obeh gredeh, kar spet ni dobro.
je pač malo dalša kot klasična 5. brzina... zakaj je to slabo ?
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos apn6 6sta prestava

Odgovor Napisal/-a Pich »

Ni dobro zato ker moraš imeti zadnji verižnik manjši oz sprednji večji, kot pri dobrem menjalniškem razmerju, se pravi se ti tudi spodaj podre idealno razmerje, ker mora biti daljše. in zaradi daljšega razmerja v nižjih prestavah ne dosežeš končne hitrosti v idealnem času.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: tomos apn6 6sta prestava

Odgovor Napisal/-a pomartin »

zanimivo :D
no ma za tiste, ki se prvič srečajo s 6 brzinami oz. 7 brez prve, bi bil tale menjalnik vredu... drugače pa gospod izdeluje tudi zobnike po naročilu kolikor sem ga razumel.

LP
bol star bol nor!
tine-speed
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Nov 14, 2010 11:47 pm

Re: tomos apn6 6sta prestava

Odgovor Napisal/-a tine-speed »

poj lih ni to to k sm mislu al kva da je ful vredu se sesto met , kaj pa zobceniki od ctx pa piramida , a bi se dal ksno sliko vidt od ctx zobnikov ,piramide kolk majo zobov da me ksn k bom su po zobnikie nav nategnu pa mi dav od apnn 4. tnx :)
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: tomos apn6 6sta prestava

Odgovor Napisal/-a pomartin »

tine-speed napisal/-a:poj lih ni to to k sm mislu al kva da je ful vredu se sesto met , kaj pa zobceniki od ctx pa piramida , a bi se dal ksno sliko vidt od ctx zobnikov ,piramide kolk majo zobov da me ksn k bom su po zobnikie nav nategnu pa mi dav od apnn 4. tnx :)

zobniki APN 4 - APN 6 - T14 - T15 - BT in nasploh useh tomosovih 50ccm (na prestave) se razlikujejo od ctx/e90 le po prvi brzini: ctx in e90 (in menda tudi SL) ima v 1. brzini prenos 10-38, 50ccm motorji pa 9-39.

še ena razlika pa je v ctx primarnem zobovju: 50ccm imajo prenos s sklopke na tavelk zobnik 15-61, ctx pa 21-50

LP
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: tomos apn6 6sta prestava

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

pomartin napisal/-a:
tine-speed napisal/-a:poj lih ni to to k sm mislu al kva da je ful vredu se sesto met , kaj pa zobceniki od ctx pa piramida , a bi se dal ksno sliko vidt od ctx zobnikov ,piramide kolk majo zobov da me ksn k bom su po zobnikie nav nategnu pa mi dav od apnn 4. tnx :)

zobniki APN 4 - APN 6 - T14 - T15 - BT in nasploh useh tomosovih 50ccm (na prestave) se razlikujejo od ctx/e90 le po prvi brzini: ctx in e90 (in menda tudi SL) ima v 1. brzini prenos 10-38, 50ccm motorji pa 9-39.

še ena razlika pa je v ctx primarnem zobovju: 50ccm imajo prenos s sklopke na tavelk zobnik 15-61, ctx pa 21-50

LP
atx in bt(in verjtno tud 15) ima drugačno razmerje prve prestave ku apn
tine-speed
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Nov 14, 2010 11:47 pm

Re: tomos apn6 6sta prestava

Odgovor Napisal/-a tine-speed »

sm mav po garaz brskov pa sm najdu taprave zobcenike od ctx za menjalnik, sam se tavalizga pa sklopko rabm. a je kj narobe k sm tuki pisu tole al grem novo temo odpret pod kupim. :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: tomos apn6 6sta prestava

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tine-speed napisal/-a:sm mav po garaz brskov pa sm najdu taprave zobcenike od ctx za menjalnik, sam se tavalizga pa sklopko rabm. a je kj narobe k sm tuki pisu tole al grem novo temo odpret pod kupim. :)
kupim ;)
Odgovori