Predelava original APN izpuha!

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
aljaž
kriva felna
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Apr 01, 2011 10:33 pm
Kraj: Maribor

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a aljaž »

kaj lahk ker tale upgrade auspuha mal bol na easy opiše prosim...kr opažam da je izpuh kr pomembna stvar...
:lol:
Burn rubber, not your soul!
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a pomartin »

evo čis po domače povedano:
avspuh od apn-a najprej čisto sprazniš, potem odrežeš dol tisto navojno palico s kolena in privariš koleno na lonec.
naslednji korak je izdelava protikonusa. Zelo vredu se obnesejo mere original SL izpuha, ki jih pa zmerim in napišem jutri.
koliko moraš zabiti konus noter pa se zračuna po formuli za dolžino izpuha.
dolžina= (kot izp. kanala x 42545)/ obrati, kjer hočeš da ima motor največjo moč
dolžina, ki si jo dobil je prbl. dolžina od bata do stinglerja- to je do konca konusa, oz. bol natančno do sredine konusa.
Zdaj pa moraš le še pomerit kje mora biti konec konusa in ga ustrezno namestiti.
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

to bi se dalo tudi na avtomatiku nardit ne?
sam tam je malo bol jeba zbit prekate vn ker je nakoncu avspuh spet skupi stisnjen
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a PVL »

Dejansko se za čisto serijski tomos apn ne splača delat resonance ker ima prenizko temp. izpušnih plinov,najbolje se obnese da se na original izpuhu skrajša koleno toliko da gleda 5cm v lonec(skoraj čez cel del kjer je notr ustavljena cev fi 26mm),tist prekat notr se pusti(samo kako luknjo se lahko doda za pretočnost),un umesen delček z 2 cevkama se lahko odstrani, pa pokrovček nakoncu tudi ostane z serijsko luknjo. Tak ror ti dela od 3500rpm-6500rpm popolnoma zvezno z močjo in navorom od apn mašine,za razliko od originala ki ti vleče od 2000-5500rpm ter dosega manjšo moč. Če se krajša krivino več kot to,kot pišete da se odreže stran cel del ki gleda v lonec in privari gor ste pomaknil delovanje headerja stran od območja največjega navora in pokvaril krivuljo,bo pa res nekaj malega več moči pri 4-6krpm.
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a pomartin »

evo mere protikonusa (..ja.. pri sprintu sem pozabil napisat t :P)
Slika
pa še slika izpuha in motorja, kateremu pripada (trenutno čaka na obnovo)

Slika Slika

Lp
bol star bol nor!
monsterenergija
zažgan bat
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Maj 27, 2010 10:39 pm
Kraj: Dobrna

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a monsterenergija »

sales0 napisal/-a:Jaz sem ga vedno predeloval po sledečem principu:
Sem odstranil koleno iz izpuha, nato sem odrezal koleno(tisti del, ki je v izpuhu)+ 10cm kolena(kar je že izven izpuha).
Ko sem to naredil sem odstranil šipko z navojem na katero se privije dušilec, nato pa sem z cevjo in kladivom izbil vse notranje prekate.
Ko sem to naredil sem pa vstavil dušilec nazaj v izpuh in izvrtal dve luknjici v izpuh in dušilez in ga zakovičil v izpuh.
Ko sem še to predeloval sem bil dost mlajši in nisem nikjer vedel kje dobiti protikonus katerega bi vstavil v izpuh, zato je bil pač na žalost brez tega in kar se je seveda posledično poznalo na performansu.

Ne dolgo nazaj sem pa predeloval tudi en org apn izpuh v katerega sem pa vstavilrotikonus in stinger(kateri je bil dolg 12cm in navrtan).
Protikonus sem pritrdil v izpuh tako, da sem zarezal z flex-om v izpuh(2 cm dolga zareza) z zgornje strani in z spodnje strani, potem sem vstavil protikonus do te zareze in na koncu samo na teh dveh mestih zavaril, tolko da se je prijel protikonus v izpuh. Ko je bilo to narejeno je iz zadnje strani štrlel stinger za slab cm iz izpuha.
Nato sem povrtal glavno luknjo od dušilca na tako luknjo kot ima premer stinger.
Sledilo je vstavljanje steklene volne okrog stingerja in na koncu prikovičenje dušilca.

Rezultat:
Odličen zvok in več kot odličen preformans od originalnega apn izpuha.
Zadeva je na eni 14tls od očetovega prijatelja,katero sem sestavljal jaz, je pa čisto vsaki del originalen.



L.p!



Aleš!

Zanima me kaj ti je potem držalo zadnjo kapo izpuha, če si odstranil šipko?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

monsterenergija napisal/-a:

Zanima me kaj ti je potem držalo zadnjo kapo izpuha, če si odstranil šipko?
neti
Uporabniški avatar
TuG4M3R
zobnik
Prispevkov: 231
Pridružen: So Avg 15, 2009 8:57 pm

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a TuG4M3R »

No js bom naredu tut tak protikonus za orginal APN izpuh. Protikonus bom vzel dolg 15cm, stinger pa dolg 10cm tako kot ste priporočili. Zdej me pa samo zanima kašn premer (fi) stingerja bi bil OK??Sam sem si zamislil 15mm, gre pa za APN cilinder, piljen na BT kanale, nižana glava, squish pas itd... Ter kok velike luknjice naj navrtam v stinger in koliko ?

Aja pa še to, a mi lahko kdo pove kakšen je kot odpiranja izpušnega kanala pri BT cilindru in pa na kakšne obrate nej nastavim največjo moč (približno) da bo izpuh še uporaben in da bom lahko izračunal dolžino izpuha in s tem dolžino od konca izpuha kjer bom lahko navaril protikonus

Hvala!
My mechanic told me, "I couldn't fix your brakes, so I made your horn louder."
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a filius »

TuG4M3R napisal/-a:No js bom naredu tut tak protikonus za orginal APN izpuh. Protikonus bom vzel dolg 15cm, stinger pa dolg 10cm tako kot ste priporočili. Zdej me pa samo zanima kašn premer (fi) stingerja bi bil OK??Sam sem si zamislil 15mm, gre pa za APN cilinder, piljen na BT kanale, nižana glava, squish pas itd... Ter kok velike luknjice naj navrtam v stinger in koliko ?

Aja pa še to, a mi lahko kdo pove kakšen je kot odpiranja izpušnega kanala pri BT cilindru in pa na kakšne obrate nej nastavim največjo moč (približno) da bo izpuh še uporaben in da bom lahko izračunal dolžino izpuha in s tem dolžino od konca izpuha kjer bom lahko navaril protikonus

Hvala!
Protikonus mora bit dolg 20 cm, kot je slika gor, ker če je krajši maš prevelik kot, kot je pa lahko mislim da 10°tam nekje... fi stringerja za 50 cc mislim da je okol 14mm nism pa ziher. Glede lukenj pa, čimveč lukenj premera caa 4mm .
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a golnar »

ni prostora za stinger. ti naredi samo 18 do 20cm konusa, in v konus izvrtaj lukne tko kkr so mal nazaj na slikah, konec konusa pa zablindiraj. če daješ še stinger potem zmanjka auspuha če hočeš ujet kj pametnga od resonance.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori