Predelava original APN izpuha!

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a koroman »

golnar napisal/-a:ma saj to me je nekako okvirno zanimalo, koti naj bi bli (po jeningsu) nekje med 13 in 20
to je preveč ti kr povem. izbiraj med koti od 9 do 13. 10 stopinj je zelo primern. 12 stopinj pa ti da malenkost večjo moč ampak se pa ne vrti tako visoko
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a sales0 »

z@n napisal/-a:Zdej js notr nebom daju protikonusa, pa me zanima, pol ostaneta dve luknji v dušilcu(ena od une šipke pa pol še ena)
sepravi pustim obedve odprti, pa če se jih splača še kej povrtati?
Jaz sem delal tako, da je stinger stal iz dušilca za 1cm nekje.
Povrtaš glavno luknjo za tisto šipko kjer je izpuh privit na fi zunanjega premera stingerja.
V ono tadrugo luknjo ,aktera je namenjena v originalu za izhod izpušnih plinov, pa lahko vrežeš navoj pa priviješ vijak ali pa pustiš odprto.
Boljša opcija je privitje vijaka.
V glavnem se izgled izpuha ne spremeni, moč pa se poveča izjemno.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a z@n »

sales0 napisal/-a:
z@n napisal/-a:Zdej js notr nebom daju protikonusa, pa me zanima, pol ostaneta dve luknji v dušilcu(ena od une šipke pa pol še ena)
sepravi pustim obedve odprti, pa če se jih splača še kej povrtati?
Jaz sem delal tako, da je stinger stal iz dušilca za 1cm nekje.
Povrtaš glavno luknjo za tisto šipko kjer je izpuh privit na fi zunanjega premera stingerja.
V ono tadrugo luknjo ,aktera je namenjena v originalu za izhod izpušnih plinov, pa lahko vrežeš navoj pa priviješ vijak ali pa pustiš odprto.
Boljša opcija je privitje vijaka.
V glavnem se izgled izpuha ne spremeni, moč pa se poveča izjemno.



L.p!



Aleš!

Kaj pa če sploh ne daješ stingerja notr? se kej pozna ?
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a sales0 »

z@n napisal/-a:
sales0 napisal/-a:
z@n napisal/-a:Zdej js notr nebom daju protikonusa, pa me zanima, pol ostaneta dve luknji v dušilcu(ena od une šipke pa pol še ena)
sepravi pustim obedve odprti, pa če se jih splača še kej povrtati?
Jaz sem delal tako, da je stinger stal iz dušilca za 1cm nekje.
Povrtaš glavno luknjo za tisto šipko kjer je izpuh privit na fi zunanjega premera stingerja.
V ono tadrugo luknjo ,aktera je namenjena v originalu za izhod izpušnih plinov, pa lahko vrežeš navoj pa priviješ vijak ali pa pustiš odprto.
Boljša opcija je privitje vijaka.
V glavnem se izgled izpuha ne spremeni, moč pa se poveča izjemno.



L.p!



Aleš!

Kaj pa če sploh ne daješ stingerja notr? se kej pozna ?
stinger je potreben pri resonančnem izpuhu tako zaradi delovanja samega izpuha, kot tudi , da se da iz njega pol narediti dušilec.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
nrossi
zobnik
Prispevkov: 199
Pridružen: Ne Avg 01, 2010 11:00 am

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a nrossi »

nejc124 napisal/-a:
nrossi napisal/-a:mene pa zanima kko predelati nov alpino auspuh(ki ima še tko krivino oz. blokado narjeno)??

ker sm mislil sam krivino odrezat, pa vidm da se da še kej druzga. sprašujem, zato ker se tega auspuha ne da podret
tu je pa res, ni se treba sploh ukvarjat iz tem izpuhom, direkt dej gor lipnika pa se ti bo poznal za 10km/h zihr, garantiram ;) če se pa zarad policaju bojiš to gor dat dej pa tku k je golnar reku, od tastare šterke avspuh je tut kar vredu, sm nwm kk boš dav gor ga, nism še probov najbrš boš mogu mal predelat :)
aha thx. ne sej me ni strah polcajov
sam lipnik stane 50€ :x
Rajko, Rajko kak si lep,
manjka ti še svinjski rep,
manjka ti še svinjska glava,
pa boš svinja čisto prava!
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Glede novega izpuha je tako, da nimam pojma kako bi ga naredil, po moje se pa da na podoben način.
Odstranit tole cik cak koleno pa dat neko normalno koleno pol ga pa odpret pa vse nesnago vn zmetat.
Sem nekje zasledil na nekem forumu, da bi naj kao tile novi alpinoti in podobni izpuhi imeli kar katalizator.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

original izpuh ga seka... je imel na standardu en in je ful dobr delu...
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a filius »

klemenm2 napisal/-a:original izpuh ga seka... je imel na standardu en in je ful dobr delu...
Žumr je mel ja... Mel je enako narejen protikonus, pa homemade krivino, šlo je uredu... Sam problem je bil ker ni mel dušilca... Bil je no3 samo protikonus, potem pa direktno ven...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a golnar »

sem dons razkopou auspuh pa zbil ven tisto "steno". ugotovil sem da je za konus še zadost placa, ampk za stinger pa zmanjka auspuha po dolžini. ga bo verjetno treba podalšat, kar mi pa ni več tako všeč, saj na zunaj nebo več original.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Predelava original APN izpuha!

Odgovor Napisal/-a Pich »

golnar napisal/-a:sem dons razkopou auspuh pa zbil ven tisto "steno". ugotovil sem da je za konus še zadost placa, ampk za stinger pa zmanjka auspuha po dolžini. ga bo verjetno treba podalšat, kar mi pa ni več tako všeč, saj na zunaj nebo več original.
Stinger lahko porineš tudi v izpuh. kolikor ti ga gre ven ga daš pač ven ostanek pa notri. performance je isti, kot če bi imel celega zunaj.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori