TOMOS FLEXER 2017

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: TOMOS FLEXER 2017

Odgovor Napisal/-a A5f »

Poskušaj ali pa izračunaj prestavno razmerje. Verjetno bo prva metoda lažja
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: TOMOS FLEXER 2017

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

norc napisal/-a: Sr Okt 28, 2020 2:45 pm Evo flexer dela u piko, not sem dal dizo 65, svecka je lepe kavnate barve, uglaunm dela kot mora.
Sedaj pa me zanima, jaz bom v flexerja dal omejevalec obratov, da se bom po mestu lahko vozil 25 (da mi ne bo treba skos na števc gledat), ce kdo ve okvirno na koliko obratov naj naštimam omejevalec glede na to, da imam zadaj zobnik 28 (orig 33), kar pripomore k vecji hitrosti.
Vesel bom vsake informacije :)
Pelji 100 na uro, poglej obrate in deli z 4, če hočeš komplicirat.
Lahko pa enostavno zmontiraš omejevalec in nastaviš po števcu, kot si že dobil predlog.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: TOMOS FLEXER 2017

Odgovor Napisal/-a prlek »

Če bi pogledal malo v specifikacije flexerja kjer piše o njegovi moči in obratih bi že vsaj približno vedel.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: TOMOS FLEXER 2017

Odgovor Napisal/-a matijag »

Pa sploh deluje ta omejevalec na tomosovem vžigu? (menda ne). Bo z omejevalcem sploh dosegel dovolj obratov, da bi menjal v drugo prestavo? Pri skuterjih je vse drugače... :?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: TOMOS FLEXER 2017

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

matijag napisal/-a: Sr Okt 28, 2020 11:20 pm Pa sploh deluje ta omejevalec na tomosovem vžigu? (menda ne). Bo z omejevalcem sploh dosegel dovolj obratov, da bi menjal v drugo prestavo? Pri skuterjih je vse drugače... :?
Deluje če ima elektriko s pickup senzorjem
Če imaš na drugi prestavi mehko vzmet bo verjetno še prestavil v drugo.
norc napisal/-a: Sr Okt 28, 2020 2:45 pm Evo flexer dela u piko, not sem dal dizo 65, svecka je lepe kavnate barve, uglaunm dela kot mora.
Sedaj pa me zanima, jaz bom v flexerja dal omejevalec obratov, da se bom po mestu lahko vozil 25 (da mi ne bo treba skos na števc gledat), ce kdo ve okvirno na koliko obratov naj naštimam omejevalec glede na to, da imam zadaj zobnik 28 (orig 33), kar pripomore k vecji hitrosti.
Vesel bom vsake informacije :)
Nekje 4200rpm
Odgovori