Izpuh po meri za BT-ja.

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

pa tudi dosezek je naštelan bing 18 v piko... poznam samo 2 taka motorja... od "tomos majstra" pa od "PVL" ja.

meni je bing 18 res velika uganka :D en dan svečka kavne barve naslednji dan črna ko zemlja....
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a PVL »

Formule v knjigah so ti okvirji iz katerih izhajaš,potem pa prilagajaš in spreminjaš da dobiš vn kar želiš. Izračune in mere določam po svojih meritvah in podatkih,izhaja pa se seveda iz osnov kot so L= (kot izp. kanala x 42545)/max power rpm . Sam problem je kr take formule so okvirne,dejansko motor ne dela tko. Če boš delal za e90,si malo poglej to sliko,to je roost naredu po meri za e90,je blo enkrat na forumu objavljeno.

Slika
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a pomartin »

hvala :D
bol star bol nor!
tomi122
zobnik
Prispevkov: 154
Pridružen: Če Maj 20, 2010 8:36 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a tomi122 »

Nekako sm se zmenu s tatom da mam lahk ta avspuh in ja hehe
Moj Atx/BT je u IZI ma res u izi pihnu yamaho 50ccm,ki a končno 90 km/h,mim s šel z četrto prestavo,sam kej mi pomaga k mi je motor isti dan ribnu jbg. bo treba TTS olje nabavt :)
od petrola negre več vanga
Edina predelava zravn avspuha je bil polkrog(lunca) na batu,da prej začne sesat mešanco,sledi pa še piljenje kanalov

Cena avspuha je kr visoka,je tud men mau težilo,sam rezultat je pa več kot ODLIČEN,tok da cena je kr solidna.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a Pich »

tomi122 napisal/-a:Nekako sm se zmenu s tatom da mam lahk ta avspuh in ja hehe
Moj Atx/BT je u IZI ma res u izi pihnu yamaho 50ccm,ki a končno 90 km/h,mim s šel z četrto prestavo,sam kej mi pomaga k mi je motor isti dan ribnu jbg. bo treba TTS olje nabavt :)
od petrola negre več vanga
Edina predelava zravn avspuha je bil polkrog(lunca) na batu,da prej začne sesat mešanco,sledi pa še piljenje kanalov

Cena avspuha je kr visoka,je tud men mau težilo,sam rezultat je pa več kot ODLIČEN,tok da cena je kr solidna.
Namesto TTS-a nabavi raje divinol olje, je cenejše in kvalitetnejše. pa sploh ni nujno, da ti je zaribal zaradi olja. ponavadi zariba zaradi slabo nastavljenega uplinjača ( preveč zraka ). olja pa ne dajati več kot 2% ker se motor z več olja bolj greje in ti zapaca motor s sajami. nakateri mislijo, da je bolje dajati več olja, vendar je tako razmišljanje napačno, zaradi navedenih razlogov.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a koroman »

pa še nekaj kanalov ne pilit v višino ker maš auspuh narejen za taki timing. kvečjemu poširi ga na ene 65% premera pa fertik.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a PVL »

Jaz sm uporabljal tts 2,5%,bing 18 glavna diza 95/stranska 30 na serijski BT airbox,BT original elektriko s predvžigom 0,8mm. Predlagam da si daš gor kak dellorto 20/21 pa še kanale mal uštimaj ter predvžig zmanjšaj,pol bo pa izpuh imel optimalno delovanje. Izpuh se res vrti dosti bol in zato mora bit res dobro nastavljen motor.

Koroman,ta izpuh sm naredil za piljene kanale ker je tomi122 rekel da ima namen povečati kanale.
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a pomartin »

Pich napisal/-a:
tomi122 napisal/-a:Nekako sm se zmenu s tatom da mam lahk ta avspuh in ja hehe
Moj Atx/BT je u IZI ma res u izi pihnu yamaho 50ccm,ki a končno 90 km/h,mim s šel z četrto prestavo,sam kej mi pomaga k mi je motor isti dan ribnu jbg. bo treba TTS olje nabavt :)
od petrola negre več vanga
Edina predelava zravn avspuha je bil polkrog(lunca) na batu,da prej začne sesat mešanco,sledi pa še piljenje kanalov

Cena avspuha je kr visoka,je tud men mau težilo,sam rezultat je pa več kot ODLIČEN,tok da cena je kr solidna.
Namesto TTS-a nabavi raje divinol olje, je cenejše in kvalitetnejše. pa sploh ni nujno, da ti je zaribal zaradi olja. ponavadi zariba zaradi slabo nastavljenega uplinjača ( preveč zraka ). olja pa ne dajati več kot 2% ker se motor z več olja bolj greje in ti zapaca motor s sajami. nakateri mislijo, da je bolje dajati več olja, vendar je tako razmišljanje napačno, zaradi navedenih razlogov.
tole z oljem... v e90 sem vedno stavu 4% mešanco sintetičnega olja... glede pacanja z sajami... o sajah ni nikjer niti sledu... drugo pa je bilo ko sem mešal še mineralno olje... tisto pa je katastrofa.
Sem pa tud pršu do podatka da je original mešanca za e90 4% :D

LP
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a Pich »

pomartin napisal/-a:
Pich napisal/-a:
tomi122 napisal/-a:Nekako sm se zmenu s tatom da mam lahk ta avspuh in ja hehe
Moj Atx/BT je u IZI ma res u izi pihnu yamaho 50ccm,ki a končno 90 km/h,mim s šel z četrto prestavo,sam kej mi pomaga k mi je motor isti dan ribnu jbg. bo treba TTS olje nabavt :)
od petrola negre več vanga
Edina predelava zravn avspuha je bil polkrog(lunca) na batu,da prej začne sesat mešanco,sledi pa še piljenje kanalov

Cena avspuha je kr visoka,je tud men mau težilo,sam rezultat je pa več kot ODLIČEN,tok da cena je kr solidna.
Namesto TTS-a nabavi raje divinol olje, je cenejše in kvalitetnejše. pa sploh ni nujno, da ti je zaribal zaradi olja. ponavadi zariba zaradi slabo nastavljenega uplinjača ( preveč zraka ). olja pa ne dajati več kot 2% ker se motor z več olja bolj greje in ti zapaca motor s sajami. nakateri mislijo, da je bolje dajati več olja, vendar je tako razmišljanje napačno, zaradi navedenih razlogov.
tole z oljem... v e90 sem vedno stavu 4% mešanco sintetičnega olja... glede pacanja z sajami... o sajah ni nikjer niti sledu... drugo pa je bilo ko sem mešal še mineralno olje... tisto pa je katastrofa.
Sem pa tud pršu do podatka da je original mešanca za e90 4% :D

LP
Original mešanica za E90 je bila 4%, poudarek je na "je bila". v tistih letih ko so izdelovali elektronika je bila kvaliteta olja neprimerno slabša od današnje kvalitete. Če si včasih delal mešanico 4%, delaš danes 2% mešanico z enim kvalitetnim oljem.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a macula »

pa pomoje je danc tut razlika, ker imamo močnejše 100 oktansko gorivo, v moto testu piše da se v ta motor tanka pa 86 oktansko gorivo..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori