Tora Izpuh

Predelave pogonske sile mopeda
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Tora Izpuh

Odgovor Napisal/-a void »

Pozdravljeni,

Še nikdar nisem zasledil na tem forumu debato o Tora izpuhih (kar mi je ful čudno), ki jih že 30 let izdeluje gospod doma iz Srbije. Sam sem reskiral in naročil od gospoda izpuh. Poštnina je bila skoraj dražja od izpuha.

Za ceno masterja ali laserja dobiš doma narejen izpuh, ki izgleda res lepo in ima očiten prirastek na moči.
Z orginal izpuhom je bil top speed 44khm, s tem izpuhom 57kmh (merjeno z GPSom)

Slika

Slika

https://www.youtube.com/watch?v=oVER0HmLIGg
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tora Izpuh

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Lahko pošlješ kontakt?Koliko te je prišla še poštnina in carina? In čas dostave?
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Tora Izpuh

Odgovor Napisal/-a void »

https://www.facebook.com/tora.auspusi

kontaktiraj ga preko njegove uradne FB strani. Cena je 20€, poštnina 18€. Ampak da je reku da bo ceno dvignil, ko smo debatirali. Tako da ne vem kakšna je trenutno cena. Uglavnem tudi če je izpuh 30€ je še zmerj veliko boljši kot master in laser za 30€. Carine ni, je pa carinski postopek 5€.
Zadnjič spremenil void, dne Če Sep 10, 2020 9:40 am, skupaj popravljeno 2 krat.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tora Izpuh

Odgovor Napisal/-a jerjer »

ok fajn. bom naročil pri njemu. Lahko slikaš kako zgleda na tvojem mopedu? Sam iščem za Targo oz A35.
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Tora Izpuh

Odgovor Napisal/-a void »

Sem preverjal takrat če paše na A3, pa je reku da paše na vse avtomatike. A3,A35, A5.

https://www.youtube.com/watch?v=raV7xZGEGX8
Slika
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tora Izpuh

Odgovor Napisal/-a prlek »

void napisal/-a: Če Sep 10, 2020 8:04 am Pozdravljeni,

Še nikdar nisem zasledil na tem forumu debato o Tora izpuhih (kar mi je ful čudno), ki jih že 30 let izdeluje gospod doma iz Srbije. Sam sem reskiral in naročil od gospoda izpuh. Poštnina je bila skoraj dražja od izpuha.

Za ceno masterja ali laserja dobiš doma narejen izpuh, ki izgleda res lepo in ima očiten prirastek na moči.
Z orginal izpuhom je bil top speed 44khm, s tem izpuhom 57kmh (merjeno z GPSom)

Slika

Slika

https://www.youtube.com/watch?v=oVER0HmLIGg
Lepo, ampak nič posebnega. Z vsakim solidnim resonančnim izpuhom grem moped za dobrih 10kmh več. Prosil te bi, če bi navedel nekaj mer izpuha, vsaj osnovnih (fi stingerja, fi prirobnice na krivini, celotna dolžina, dolžina krivine, dolžina headerja, mida..) in dal podatke v tehnični arhiv, če je mogoče.
Uporabniški avatar
nejc780
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Avg 01, 2016 5:50 pm
Kraj: Ribnica
Kontakt:

Re: Tora Izpuh

Odgovor Napisal/-a nejc780 »

Zanimivo :D Dela izpuhe tudi za druge modele ? Kantor tudi dela izpuhe doma v Srbiji kajne ?
Nejc
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Tora Izpuh

Odgovor Napisal/-a void »

@Prlek mi lahko označiš na sliki meritve katerih delov izpuha te zanimajo... Namreč nisem toliko podkovan da bi vedel dele rezonančnega izpuha.

@Nejc ja, dela tudi APN izpuh. Najbolj da ga kontaktiraš, gospod je zelo prijazen in ustrežljiv.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tora Izpuh

Odgovor Napisal/-a prlek »

void napisal/-a: Če Sep 10, 2020 10:48 am @Prlek mi lahko označiš na sliki meritve katerih delov izpuha te zanimajo... Namreč nisem toliko podkovan da bi vedel dele rezonančnega izpuha.

@Nejc ja, dela tudi APN izpuh. Najbolj da ga kontaktiraš, gospod je zelo prijazen in ustrežljiv.
Poglej primere v tehničnem arhivu
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tora Izpuh

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

takole ga premeri

dolžine in premeri
Priponke
btoriginal.png
Odgovori