tomos apn 6 tuning

Predelave pogonske sile mopeda
nejc ožbolt
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: So Apr 11, 2020 1:21 pm

tomos apn 6 tuning

Odgovor Napisal/-a nejc ožbolt »

dober dan,
ali mi lahko kdo poda kakšrn nasvet o friziranju oz tuningu tomosa apn 6. Zanima me s kakšno opremo bi lahko nafriziral motor na maximum(nebi menjal cele mašine ampak samo dal peto prestavo in drug cilinder, uplinjač in izpuh). Zanima me tudi ali kdo pozna koga ki bi mi po meri naredil izpuh. Drugače na tomosove motorje in za tuning se kar spoznam ampak ne poznam pa še vseh skrivnosti star sem 14 let imam nekaj izkušenj ampak ne vem še vsega. Če ima kdo kakšen cilinder od 15slc ali bt morda celo od ctxa ali umo 8 naj mi piše.

lp Nejc
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: tomos apn 6 tuning

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

maximum ? Najbolse za maximum bo alu cilinder, ki se prodaja na tem forumu. Potencial kr precejsn, sploh ce se gres custom izpuh. Bo pa treba predelat tut blok.

Bolj cenejsa varjanta je recimo brusenje kanalov in predelava stock auspuha z protikonusom, pa boranje frgazerja, ce mas dellorto sha. Prestav niti nerabis tikat, ker ti 5 ne prinese kaj dost. Isti efekt (manj obratov za dano hitrost) z mnogo manj dela lahko dosezes z povecanjem veriznika na masini (namesto 13, das 14-15).

Zelo popularna opcija na teh agregatih je tudi brusenje cilindra na 42mm in L stil bat in dvig kompresije.

Te predelave lahko po mili volji kombiniras (lahko samo brusis cilindr, kanale pustis).

Cist odvisno kaj bi rad (koncno brzino, navor, kaj tretjega) in koliko budgeta mas.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
nejc ožbolt
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: So Apr 11, 2020 1:21 pm

Re: tomos apn 6 tuning

Odgovor Napisal/-a nejc ožbolt »

jaz sem mislil nekako ga opremiti z cilindrom od slc15 ali z umo 8 in vem da za umo 8 predelavo potrebujem predelavo blokov,potem z 21mm uplinjačem in eno dobro resonanco in potem kot iziv bi sestavil piramido z sedmimi ali šestimi prestavami
nejc ožbolt
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: So Apr 11, 2020 1:21 pm

Re: tomos apn 6 tuning

Odgovor Napisal/-a nejc ožbolt »

ker sem imel že tomosa apn6 z 42l batom peto prestavo master resonančni izpuh in 14mm uplinjačem ampak sem ga hotel še bolj nafrizirati samo bi bilo ceneje če bi šel od začetka kot nadaljevati na tistem mopedu
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: tomos apn 6 tuning

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

ce hoces extreme, potem glej kaksen drug moped. Skuterji z am6 agregatom imajo mnogo vec tuning potenciala (z 100cc kitom gre do kakih 35HP) kot tomos.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
nejc ožbolt
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: So Apr 11, 2020 1:21 pm

Re: tomos apn 6 tuning

Odgovor Napisal/-a nejc ožbolt »

ja saj sem tudi že skuterje gledal samo na avtonetu se prodajajo večinoma kitajski ampak meni je cilj nafrizirati tomosa in ne skuterja
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: tomos apn 6 tuning

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

ce ti je cilj dobro nafrizirat apna, potem bo prej omenjeni alu cilinder pravi štart
https://mopedist.si/viewtopic.php?f=14&t=19110
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
nejc ožbolt
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: So Apr 11, 2020 1:21 pm

Re: tomos apn 6 tuning

Odgovor Napisal/-a nejc ožbolt »

cilinder sem pogledal in stvar kar uredu izgleda samo jaz bi verjetno kanale še malo pobral a se da še večji bat ali je to max za ta cilinder ker od slc 15 se mi zdi da se tudi da brusiti na 43mm potem pa sem gledal še umo 8 cilinder tisti pa ima premer 48mm če se ne motim ampak je potrebna predelava blokov kar meni ni problem
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: tomos apn 6 tuning

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Za umo08 je treba stojne vijake premaknit in bloke predelat, je ena takšna predelava tudi tu na forumu.
S cilindrom 15slc izgubiš prisilno hlajenje (odvisno kje se misliš vozit). Plus teh cilindrov je vedno manj razen če kupiš bt-junjor kopijo cilindra iz srbije.
Bolj pogosta je uporaba umo06 "lamo" cilindra na apnju.
nejc ožbolt
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: So Apr 11, 2020 1:21 pm

Re: tomos apn 6 tuning

Odgovor Napisal/-a nejc ožbolt »

nekako najhitreje bi naredil potem z cilindrom od 15ke če prav razumem ampak tudi predelava za umo 8 bi bil kar zanimiv projekt samo če bo z cilindrom od slcja bol šel in več moči proizvedel se mi ne splča potem predelovanje blokov
Odgovori