Hip Hop predelava

Predelave pogonske sile mopeda
JAPAN
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Nov 15, 2018 8:30 pm

Hip Hop predelava

Odgovor Napisal/-a JAPAN »

Pozdravljeni, sem nov tukaj gor, zanima me ,da bi dal na hip hop kakšen kit cilinder, pa me zanima kaj bi pasalo gor, agregat je kot novejši alpino, se pravi alu cilinder velik. Kaj je to blok ,kot novi avtomatik ali kot APN. Kaj bi bilo dobro narest ,da bi mal boje šlo. Hvala.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Hip Hop predelava

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Cilinder kit za A55
http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=768

edino v nekaterih primerih je potrebno bat spodej skrajšat.

Potrebuješ še kakšen boljši avspuh in pa večji vplinjač npr dellorto 17.5

še ena tema, ki ti bo lahko v pomoč:
https://mopedist.si/viewtopic.php?f=14&t=2148
JAPAN
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Nov 15, 2018 8:30 pm

Re: Hip Hop predelava

Odgovor Napisal/-a JAPAN »

To imam poštarski Hip Hop, ki sem ga obnovil, avpuh sem očistil znotraj in mu zamenjal krivino s fi 28, dodal 5 brzino in prenos 14/34 original je 12/37 , ker je narejen za vleč težo. Motorja in carb nisem tikal in lepo pelje 65 km/h. Se bojim da bo vložek večji od pričakovanj. Sicer če dam kit,bom obvezno menjal carb in avspuh mi bo en delal, da bo zgledal original. Sem pa upal da pride gor prav kak kit za a35 44mm ker vizuelno zglda bolj podoben originalu.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Hip Hop predelava

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

JAPAN napisal/-a: Če Nov 15, 2018 10:01 pm To imam poštarski Hip Hop, ki sem ga obnovil, avpuh sem očistil znotraj in mu zamenjal krivino s fi 28, dodal 5 brzino in prenos 14/34 original je 12/37 , ker je narejen za vleč težo. Motorja in carb nisem tikal in lepo pelje 65 km/h. Se bojim da bo vložek večji od pričakovanj. Sicer če dam kit,bom obvezno menjal carb in avspuh mi bo en delal, da bo zgledal original. Sem pa upal da pride gor prav kak kit za a35 44mm ker vizuelno zglda bolj podoben originalu.
načeloma lahko daš tudi a35 kit ampak so kanali na bloku motorja večji od tistih na kitu (slika na linku)
https://scontent.fbud2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5C7F6BE4


probaš lahko tudi to predelavo:
podloži cilinder za 2mm (izdelaj alu podložko v obliki tesnila pod cilindrom) in zvrha skrajšaj cilinder za 2mm, ali pa znižaj glavo za 2mm, dvigni izpusni kanal za 1mm, poširi 1.5mm na vsako stran in krajšaj bat.
In z nekim ustrezno narejenim avspuhom ter odrezano cevko v airboxu in ponovno nastavitvijo carba gre baje bolše kot BT

sam imam tako pripravljen en hiphop motor, ki ga zaradi drugih projektov in obveznosti nisem uspel še sprobat :roll:
JAPAN
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Nov 15, 2018 8:30 pm

Re: Hip Hop predelava

Odgovor Napisal/-a JAPAN »

Ja, imaš prav lahko bi prej to sprobal, zgubit nimam kaj, še vedno lahko kit potem vzamem,če nebi bilo vredu. Imam soseda s stružnico,da mi pobere cilinder misliš izpušni 1mm pobrusit proti vrhu cilindra. Verjetno bo malo trpel navor ,ker tako original lepo vleče iz nizkih rpm. Jebat ,ne moreš met vsega. Rabim pa mal več končne, ker se vozim 3km po magistrali in je full kamijonov ki gredo tm cca 80, pa je nevarno ko te prehiteva ker vozi ob tebi precej časa. Res hvala zaenkrat.
zerjavist
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Jul 30, 2010 6:54 am

Re: Hip Hop predelava

Odgovor Napisal/-a zerjavist »

Koliko se pridobi ,če prevrtam luknjo s podaljšanim svedrom čez katalizator ?
Vrtal bi čez izpušno luknjico , tam kjer se kadi ,v satje katalizatorja.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Hip Hop predelava

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

zerjavist napisal/-a: Sr Dec 13, 2023 8:52 pm Koliko se pridobi ,če prevrtam luknjo s podaljšanim svedrom čez katalizator ?
Vrtal bi čez izpušno luknjico , tam kjer se kadi ,v satje katalizatorja.
https://mopedist.si/viewtopic.php?t=16525
Kje bi ti vrtal?
Naredi raje kakor je treba torej odstranitev če že ;) Torej prerezati na dveh delih in zavariti nazaj, tako kar lepo vleče z original avspuhom :)
zerjavist
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Jul 30, 2010 6:54 am

Re: Hip Hop predelava

Odgovor Napisal/-a zerjavist »

Torej razrezati, vz
eti ven satje in zavariti nazaj. A bo na tehničnem šlo skozi?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Hip Hop predelava

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

zerjavist napisal/-a: Po Dec 18, 2023 7:15 pm Torej razrezati, vz
eti ven satje in zavariti nazaj. A bo na tehničnem šlo skozi?
če hitrost ne bo presegla 45km/h bo šlo :)
zerjavist
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Jul 30, 2010 6:54 am

Re: Hip Hop predelava

Odgovor Napisal/-a zerjavist »

Do 50 še tolerirajo?
Odgovori