Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

spartanbp napisal/-a: Če Jul 19, 2018 9:15 pm Ze imam montiranega 50 cc. Sedaj ne bom tega stran dal ;) Sem gledal po temah in nasel tudi zadevo o Airsal cilindru. Tudi o izpuhih in to.

Govora je tudi o Dellortu 15-15 za ta cilinder in da je potrebno ravno sesalno koleno na 4 vijake znotraj pobrusiti na fi 15. Vse lepo in prav, nikjer pa ne pise o velikosti dize (sobe). Original ima 15-15 Dellorto 0.68 dizo. Katero pa so potem uporabniki uporabili, pa zal ne pise.

A pozna kdo uporabnika @Aljo69...mogoce bi on kaj vedel o set-upu. Ni mi namrec za kupiti set diz in 6x menjati le-te. Saj me stekate, iscem preverjen set-up.

Ce kdo ve, se priporocam :)
vsak setup ma svojo dizo ... dva motorja z istim setup nimata nujno iste dize ... set diz je nujno zlo da nastaviš motor... oz si vsaj sposodiš pri nekomu pa potem kupiš samo tisto pravo...
spartanbp
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 11:34 pm

Re: Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Odgovor Napisal/-a spartanbp »

No...danes sem sravfal ves popoldan, montiral Dellorto 15-15 in testiral razlicne velikosti sob. Najbolje gre Airsal 50 cc na mojem frcotu z dizo 0.68 (torej original).

Moped mocneje vlece in enakomerno cez vso delovno obmocje....se pozna razlika glede na originalni uplinjac Dellorto 14-12. Kolena nisem povrtaval, ampak pustil taksnega kot je. Za A35 na 4 vijake, ravno koleno.

Sedaj pa cakam izpuh Next R, da vidim kako bo moped reagiral. Mi pa pri vseh tesnilih sprica... :D Bo potrebno komplet tesnil kupiti.
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Odgovor Napisal/-a koroman »

spartanbp napisal/-a: Sr Jul 25, 2018 11:54 pm No...danes sem sravfal ves popoldan, montiral Dellorto 15-15 in testiral razlicne velikosti sob. Najbolje gre Airsal 50 cc na mojem frcotu z dizo 0.68 (torej original).

Moped mocneje vlece in enakomerno cez vso delovno obmocje....se pozna razlika glede na originalni uplinjac Dellorto 14-12. Kolena nisem povrtaval, ampak pustil taksnega kot je. Za A35 na 4 vijake, ravno koleno.

Sedaj pa cakam izpuh Next R, da vidim kako bo moped reagiral. Mi pa pri vseh tesnilih sprica... :D Bo potrebno komplet tesnil kupiti.
ravno koleno povrtaj z 15 svedrom in bo šlo še boljše.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
spartanbp
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 11:34 pm

Re: Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Odgovor Napisal/-a spartanbp »

Mi je zal, da nisem nabavil 16-16 ;) Komot bi sel gor in deloval normalno z 0.68 dizo. Ali pa 0.70...sem jo danes nabavil in testiram.
spartanbp
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 11:34 pm

Re: Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Odgovor Napisal/-a spartanbp »

Ceprav tehnicno gledano, bo zaloga moci za frcija kar zadosti potem. Za kaksnih 5 centlov bom se glavo znizal, v planu pa imam tudi vgradnjo CDI-ja z lazjim magnetom.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Odgovor Napisal/-a matijag »

Potem bo pa že sklopka problem.... Mogoče imaš še staro azbestno, novejše iz plute zdržijo bolj malo....
spartanbp
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 11:34 pm

Re: Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Odgovor Napisal/-a spartanbp »

Novejsa je iz plute. Frcomoto ima cnc varianto s sintrom, tezava pa je da imam A3 motor.....
spartanbp
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 11:34 pm

Re: Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Odgovor Napisal/-a spartanbp »

Kako ste resili vi to tezavo s sklopko....se priporocam za resitve :)
spartanbp
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 11:34 pm

Re: Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Odgovor Napisal/-a spartanbp »

Kako ste resili vi to tezavo s sklopko....se priporocam za resitve :)

Dodatno bi se vprasal, kje bi dobil LUK/INA semeringe, ker ti stari puscajo....
spartanbp
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 11:34 pm

Re: Airsal 50 cc + Tecnigas Next R + vplinjač...?

Odgovor Napisal/-a spartanbp »

@koroman...poznas koga, ki bi predelal Dellorto 15 na 16-tko?
Odgovori