Izdelava Izpuha za original APN6

Predelave pogonske sile mopeda
Dgollez
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 13, 2016 8:57 am

Izdelava Izpuha za original APN6

Odgovor Napisal/-a Dgollez »

Lp, na povsem originalnem, nič predelanem APN6, delorto fergazer, bi rad naredil resonančni izpuh. Zanima me če ima kdo izračune za idealen izpuh, ki bi dal rezultate kot recimo nekdaj MF power Cobra ali celo bolje. Kolikor sem bral na forumu opažam da izdelujete več ali manj izpuhe za že zelo nafrizirane cilindre, zato verjetno obstaja možnost da za nenafriziranega nihče ni delal izračunov in izpuha. Res bi rad sam naredil izpuh ker me to veseli, in bo uspešno izveden (če) projekt svojevrstno zadovoljstvo. Zanima me še, kako je s tistim priročnikom za friziranje tomosa? A tam tisti izračuni držijo? kolikor sem gledal pa so izračuni za že nafriziran cilinder, drži? Vnaprej hvala za pomoč in lep pozdrav, Jaka.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Izdelava Izpuha za original APN6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

mislim, da bi bilo dovolj, da vstaviš protikonus v original avspuh
viewtopic.php?f=65&t=13854
Dgollez
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 13, 2016 8:57 am

Re: Izdelava Izpuha za original APN6

Odgovor Napisal/-a Dgollez »

Hvala, za doseganje boljšega preformensa zagotovo super zadeva, ampak pri meni je poudarek na izdelati sam, pa tudi ta original dizaj mi ni prav nic ušeč. Oblikovno so mi tile JJ sistem izpuhi TOP!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 721
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Izdelava Izpuha za original APN6

Odgovor Napisal/-a Berty »

Naredi si sam, izpuh pa naj bo približek originalnega 15SLC s tistim konusom. S tem imaš za prvo izdelavo že nekaj igranja, pa tudi podlago si nabereš. Če bo dobro deloval s cilindrom super, če pa ne pa spreminjaš ali narediš novega, veš kaj imaš in potem se naučiš tudi kaj se spremeni, če katero stvar spremeniš. :D
APN4M 83'
Dgollez
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 13, 2016 8:57 am

Re: Izdelava Izpuha za original APN6

Odgovor Napisal/-a Dgollez »

Aha, ok, za zacetek bo. Zanima me pa do katerih obratov se je pripravlena taka mašina ki ima samo resonančen izpuh zavrtet? Če bom kej računal, da vem za koliko obratov vnesit? 7 8 9k?
Sem ugotovil da nimam kje dobiti izpuh od slc da bi pobral mere, če mi kdo lahko izmeri dolžino difuzorja, začetni in končni fi difuzorja. Hvala.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Izdelava Izpuha za original APN6

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Dgollez napisal/-a:Aha, ok, za zacetek bo. Zanima me pa do katerih obratov se je pripravlena taka mašina ki ima samo resonančen izpuh zavrtet? Če bom kej računal, da vem za koliko obratov vnesit? 7 8 9k?
Sem ugotovil da nimam kje dobiti izpuh od slc da bi pobral mere, če mi kdo lahko izmeri dolžino difuzorja, začetni in končni fi difuzorja. Hvala.
Priponke
SLC.png
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 721
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Izdelava Izpuha za original APN6

Odgovor Napisal/-a Berty »

Na slc je končni fi stožca 14mm semizdi (polovična mera od fi-ja na cilindru)...
APN4M 83'
Dgollez
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 13, 2016 8:57 am

Re: Izdelava Izpuha za original APN6

Odgovor Napisal/-a Dgollez »

Ok, sedaj sem malo pogledal še kako in kaj, malo poračunal in dobil sledeči rezultat. Če mogoče kdo ve da zadeva ne bo delovala mi prosim naj pove ali popravi. drugače gre zadeva v izdelavo v naslednjih dneh.
Priponke
izpuh APN.png
izpuh APN.png (4.7 KiB) Pogledano 3799 krat
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 721
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Izdelava Izpuha za original APN6

Odgovor Napisal/-a Berty »

Izpuh pride veliko daljši kot original slc, verjetno ker je mid preseka 64, namesto 70 kot original? To bo gledalo zadaj od kolesa še nazaj.
APN4M 83'
Dgollez
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 13, 2016 8:57 am

Re: Izdelava Izpuha za original APN6

Odgovor Napisal/-a Dgollez »

Ja, tole je izrisano od cilindra do konca, in pravkar sem imel priliko izmeriti MF Power Cobra, in je od cilindra pa do konca repka, merjeno nekje po sredini izpuha in meri 107cm, kar je nekje 13cm majn. To menda pomeni da je tuniran za nekoliko višje obrate kot ta ki sem ga jaz zračunal, jaz sem namreč računal za 7500RPM, mogoče še spremenim design, na višje. A mogoče ve kdo do koliko se je zmožna zavrtet APN mašina če ima vžig na platine??
Odgovori