JJ system exhaust

Predelave pogonske sile mopeda
jery126
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jul 18, 2016 8:34 am

Re: JJ system exhaust

Odgovor Napisal/-a jery126 »

ro-bi napisal/-a: Pe Jun 01, 2018 11:05 am Super!
Je bilo pa zelo zanimivo gledat "motorke" z original bingi, kako letijo!
Škoda, da ni bil kak forumaš tam, da bi posnel film.
Narejen APN z original bingom (povrtanim) in original gus cilindrom dobesedno poje BTja in gre samo malo slabše od elektronika (če sploh)!??!
Mopedi gredo res neverjetno...z elektronikom se ravno ne kosajo..ampak btja pa zlahka nese
jery126
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jul 18, 2016 8:34 am

Re: JJ system exhaust

Odgovor Napisal/-a jery126 »

no pa še malo slikovnega materiala ;)

Slika

Slika


tale primerek izpuha na bt cilindru je bil izdelan za mopedista iz Hrvaške po njegovih željah

Slika

Slika

Je pa res da ni vse samo lepo in prav,...Pri cross izvedbah je prišlo do nekaj reklamacij pri pokanju izpuhov po zvarih, seveda veliko pripomorejo same vibracije pri vožnji po terenu, velik problem so pa tudi nepravilno zbalansirane gredi zaradi katerih moped nenormalno vibrira.
Posledično smo še več povdarka dali na samo varjenje.


Slika

Slika

Slika


Še ena odznotraj


Slika

Slika

in še ena opcija z inox dušilcem

Slika
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: JJ system exhaust

Odgovor Napisal/-a macula »

Zelo lepi izdelki :D
Ti pokajo na prirobnici? Jaz sem to pri nekaterih rešil z dodanimi rebri približno 20-30mm dolžine navzdol po izpuhu od prirobnice in da se izdela nosilec na gumi, ampak tako se še vedno izpuh premika in utrudi material. Še boljša rešitev je posebej prirobnica s konusom in potem izpuh pritrjen z vzmetmi, kot ima večina motorjev.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: JJ system exhaust

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

:shock:
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: JJ system exhaust

Odgovor Napisal/-a Berty »

Lepotci, tako vari kot kompletni mopedi. :D
Sva se že menila po telefonu, pa povej še tukaj kaj o projektu nastavljivega konusa v izpuhu, če ni skrivnost oz. če ga ne misliš patentirati, ker če boš tukaj objavljal kakšne ideje se ga potem neda več. :lol: ;)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: JJ system exhaust

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mislim da že to obstaja ? celo elektronski je bil ideja samo ne vem če je prišlo do realizacije ... da se izpuh prilagaja glede na obrate ? samo se ne spomnim več kje sem to slišal
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: JJ system exhaust

Odgovor Napisal/-a PVL »

Pohvale za lepe izdelke! Vidi se da se res trudiš pri izdelavi.

Ti pa dam nasvet...glede na to kako lepo narediš izpuh... v prihodnje nekaj časa vloži še v izračune... Verjetno si kdaj slišal da morajo biti 2t izpušni sistemi izdelani v določenem razmerju...tega razmerja nimaš prav postavljenega...in tukaj kar nekaj izgubljaš, prevsem na momentu...posledično tudi na moči.
apn BT kanali
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Jul 12, 2018 2:04 pm

Re: JJ system exhaust

Odgovor Napisal/-a apn BT kanali »

Imam apn 6 z piljenimi kanali od bt in pa na njej mf bullet izpuh baje da je prekratki motor gre samo iz starta uredu potem pa ne pride sploh do resonance se mi zdi se probal z cobro 3 od kolega pa je bilo super ,bi mi lahko gdo narediu izpuh pomerah za moje kanale.Lp
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: JJ system exhaust

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

aljo69 napisal/-a: To Jun 05, 2018 6:31 pm mislim da že to obstaja ? celo elektronski je bil ideja samo ne vem če je prišlo do realizacije ... da se izpuh prilagaja glede na obrate ? samo se ne spomnim več kje sem to slišal
Včasih so imeli nastavljivo dolžino dirkalni čolni.
Matic zadnik
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Okt 24, 2018 7:21 pm

Re: JJ system exhaust

Odgovor Napisal/-a Matic zadnik »

Kaj izpuhi se še izdelujejo
Odgovori