Alpino predelava

Predelave pogonske sile mopeda
Alpino07
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Feb 01, 2017 4:34 pm

Alpino predelava

Odgovor Napisal/-a Alpino07 »

Pozdravljeni, imam Alpinota letnik 2007 (alu cilinder), pred 3 leti sem ga dobil kot birmansko darilo in morem povedat da mi ni glih prevec vsec zaradi alu cilindra in 16 colnih platisc...
ampak sedaj ga moram obdrzati in bi rad cim bolj iztnisnil moci iz njega kolko se da, kaj naj se vse predelam, ce se splaca menjat cilinder ali bi ga dal brusit sam nevem ce se ti novi dajo, sem se novinec v tem : :cry:

sedaj je na mopedu
-izpuh lipnik ter zobnike spredaj 14

vsaka pomoc je dobrodosla
Priponke
izgleda takole
izgleda takole
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Alpino predelava

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

če se splača, to moraš sam vedet kolko bi rad da gre moped,
za začetek lahko še odrežeš cevko v airboxu (potem so potrebne manjše nastavitve uplinjača)
lahko daš še 5 prestavo, ampak potem za boljše pospeške daj 13 zobnik spredej

edina predelava original cilindra je:
podloži cilinder za 2mm in zvrha skrajšaj za 2mm, ali pa znižaj glavo za 2mm (s tako kombinacijo se da precej iztisnit iz original cilindra) (kaj več bi moral @Pata povedat)

ali pa imaš tudi možnost dat A55 65ccm AIRSALkit
Alpino07
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Feb 01, 2017 4:34 pm

Re: Alpino predelava

Odgovor Napisal/-a Alpino07 »

aha hvala zanima pa me ce bi dal ta airsal kit ali morem potem kaj predelat da paše gor? zanima me kateri uplinjač bi bil najboljši? kateri izpuh? pa priblizno kolko bi s tem dosegu koncno
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Alpino predelava

Odgovor Napisal/-a strmec »

Alpino07 napisal/-a:aha hvala zanima pa me ce bi dal ta airsal kit ali morem potem kaj predelat da paše gor? zanima me kateri uplinjač bi bil najboljši? kateri izpuh? pa priblizno kolko bi s tem dosegu koncno
Plug and play je 17,5 - 19mm uplinjač pa kšnga tehnigasa, lipnik... Ta kit mam na frčotu gre 70 s tem da ni gor primeren izpuh gor. Drugače dobro deluje tud original ulinjačem sam potrebna večja diza.
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Alpino predelava

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Alpino07 napisal/-a:aha hvala zanima pa me ce bi dal ta airsal kit ali morem potem kaj predelat da paše gor? zanima me kateri uplinjač bi bil najboljši? kateri izpuh? pa priblizno kolko bi s tem dosegu koncno
treba je malo pobrusit spodnji del bata ker ima automatic mašina malo drugačen karter, in pri alpinotu se bat zatakne v spodnji legi:
mam a55 kit in sta v karterju za brezveze dve izboklince vn in se bat v spodnji legi zaustavi. sem že use skup sestavu pa nism mogu pokurblat, sm razdru, pogledu in sm vidu tiste izboklince, sem popilu bat in zdej lepo laufa.( avtomatikova a55 mašina nima tistih dveh izboklinic)
Alpino07
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Feb 01, 2017 4:34 pm

Re: Alpino predelava

Odgovor Napisal/-a Alpino07 »

ja ampak ce kupim ta kit ki ima polek bat potem pa ga nerabim brusit. samo nevem ce je tako ali ne?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Alpino predelava

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Alpino07 napisal/-a:ja ampak ce kupim ta kit ki ima polek bat potem pa ga nerabim brusit. samo nevem ce je tako ali ne?
normalno da je bat polek kita, in ta bat je treba pobrusit spodej

kolko ti gre zdej alpino ?
Alpino07
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Feb 01, 2017 4:34 pm

Re: Alpino predelava

Odgovor Napisal/-a Alpino07 »

zdaj mi gre koncna priblizno 65km/h s tem da sem lahke kategorije oseba
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Alpino predelava

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

probaj za hec dat 15 zobnik spredaj, to je najbol enostavno kar lahko še probaš
itak ta mašina ima precej navora


https://www.youtube.com/watch?v=1uiYRX3Zom8&t
tak potencial ima original mašina, ta ima pomoje 15 zobnik spredej da mu gre v 3 60, je pa 5 pri takem prenosu neuporabna (se sliši na posnetku da v 5 nima moči) 110 kot piše pa vseeno ni šel pomoje :)
Alpino07
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Feb 01, 2017 4:34 pm

Re: Alpino predelava

Odgovor Napisal/-a Alpino07 »

Kaj če pa bi se dal pilit kanale a se splaca, bi pridobil dosti?
Odgovori