Struženje a35 glave

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Samo12345
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jan 18, 2017 2:58 am

Struženje a35 glave

Odgovor Napisal/-a Samo12345 »

pozdravljeni
Mam avtomatika a35, s cilinder kitom airsall 65ccm, pvl vžig, zdaj bom gor namestil fergazer dellorto phbg 19, trenutno mam gor original glavo a35, ki jo imam namen postružiti, tako da bo narejena za 44 bat in naredil še bon squish. Imam stružnico in frezalni stroj tako, da to nebo problem. Edino nevem kako bi zaškrnil glavo gor na stružnico. Ma kdo kako idejo?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Struženje a35 glave

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Naredi trn z navojem od svečke nato pa glavo preprosto naviješ in postružiš. Pri struženju ne smeš biti pregrob, da ne posnameš navoja, sicer pa ni problem.
LP
Samo12345
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jan 18, 2017 2:58 am

Re: Struženje a35 glave

Odgovor Napisal/-a Samo12345 »

Hvala za odgovor
Ja sem že študiral na ta način, da si naredim pripravo s takšnim navojem, kot ga ma sveča. Vem, da moram pazit, da nebi pobral dol preveč navoja za svečo. Štindiral sem, da sploh nebi na sredini stružil, ampak da samo čelno dol poberem kolko bo pač potrebno potem pa bi si zbrusil nož na 17stopinj ker ma bat takšen kot na vrhu, in potem samo preprosto naredim squich da bo nekjei 5 mm širok pa da bo nakoncu premer 44mm, ali maš kakšen drug predlog?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Struženje a35 glave

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Za začetek bo dovojl, samo po oprevljenem delu obvezno preveri iztis z cinom in izmeri in zračunaj KR.
LP
Samo12345
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jan 18, 2017 2:58 am

Re: Struženje a35 glave

Odgovor Napisal/-a Samo12345 »

ja to bom že zdaj zmeril s cin žico, da bom sploh videl kako daleč sem od glave, da vem potem kolko se postruži. Na koncu pa bom naredil da bat pride nekje 0.8 do squisha na glavi. Potem pa bomo vidli kak bo. Zdaj moram še neko tanko dihtungo kupit.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Struženje a35 glave

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Samo12345 napisal/-a:ja to bom že zdaj zmeril s cin žico, da bom sploh videl kako daleč sem od glave, da vem potem kolko se postruži. Na koncu pa bom naredil da bat pride nekje 0.8 do squisha na glavi. Potem pa bomo vidli kak bo. Zdaj moram še neko tanko dihtungo kupit.
Na glavi brez tesnila! Samo malo 300 stopinjskega silikona, ali pa vitonski o rink v glavo.
LP!
Samo12345
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jan 18, 2017 2:58 am

Re: Struženje a35 glave

Odgovor Napisal/-a Samo12345 »

Danes sem obdelal glavo, upam da bo dobro, ker sem squish pas naredil širok 7mm je to preveč?
Odgovori