Manjše predelave APN 4

Predelave pogonske sile mopeda
pilkan
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Sep 29, 2016 7:15 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a pilkan »

Zdaj pa me zanima, katero "pot" naj izberem glede nadaljnjih in bolj obsežnejših predelav agregata?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a Berty »

-Oglej si teme glede piljenja kanalov, bolj zacetno je zaobljanje izpusnega kanala proti kapi.

-Racunanje kompresijskega razmerja je lahko zanimivo, potem ves kaksno razmerje imas (ponavadi z original kapo okrog 6-7 proti 1) in ce se nisi lahko znižaš kapo (po 0,5mm posnemaš naležno površino in prideš do večje kompresije)..

-Izdelava avspuha po teh dveh predelavah?
-Imaš v motorju 5. prestavo? :D
APN4M 83'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Berty napisal/-a:-Oglej si teme glede piljenja kanalov, bolj zacetno je zaobljanje izpusnega kanala proti kapi.

-Racunanje kompresijskega razmerja je lahko zanimivo, potem ves kaksno razmerje imas (ponavadi z original kapo okrog 6-7 proti 1) in ce se nisi lahko znižaš kapo (po 0,5mm posnemaš naležno površino in prideš do večje kompresije)..

-Izdelava avspuha po teh dveh predelavah?
-Imaš v motorju 5. prestavo? :D
za zaobljen izpušni pa znižano kapo bi ti izpuh po merah ? spet ga serješ berty :)
pilkan
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Sep 29, 2016 7:15 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a pilkan »

Kapo sem kot prej napisano že znižal. Glede izpuha pa se moram strinjati s prejšnjim komentarjem, saj bi ga dodal res na koncu vseh možnih predelav. Bolj me zanima ubistvu izbira cilindra; naj nadaljujem z original Apn-on ali naj nabavim kakšnega Bt ali Slc...?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a Berty »

Opa, se spet po glavi tepem :roll: mislil sem na menjavo izpuha za kakšnega resonančnega, čeprav jih veliko pravi da je original brez vsega not najboljši, takega imam tudi jaz :)
Z APN cilindrom se da priti do 80km/h tako da kar počasi :D
APN4M 83'
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Če bi rad obdržal cilinder z prisilnim hlajenjem, moraš seveda kanale dat pilit ---> tem na forumu je veliko o tem.
Če pa nepoznaš nikogar oz. tudi sam nisi vešč z tem, pa predlagam da nabaviš bt/sl (bt te pride cenej). Tema celindroma še kasneje bolj kanale izpiliš, samo boš mogo še pol verjetno kaj druga v motorju zamenjat. Fergazer in izpuh pa boš mogo v obeh primerih zamenjat.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
pilkan
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Sep 29, 2016 7:15 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a pilkan »

Trenutno imam gor resonančni izpuh Laser (se pozna, ampak je precej glasen).
Glede uplinjača predvidevam, da bo original 12 povrtan na 13 dovolj...?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a Pich »

Berty napisal/-a:Opa, se spet po glavi tepem :roll: mislil sem na menjavo izpuha za kakšnega resonančnega, čeprav jih veliko pravi da je original brez vsega not najboljši, takega imam tudi jaz :)
Z APN cilindrom se da priti do 80km/h tako da kar počasi :D
APN cilinder po dobrem tretmaju gre kar čez 100kmh. Seveda ob primernih ostalih komponentah.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a Pich »

pilkan napisal/-a:Trenutno imam gor resonančni izpuh Laser (se pozna, ampak je precej glasen).
Glede uplinjača predvidevam, da bo original 12 povrtan na 13 dovolj...?
Priporočam lamo cilinder prirejen za apn bloke po že tisočkrat omenjenem postopku. Ne bi bilo slabo, če bi mu privoščil tudi kak večji uplinjač ( 15/19 ).
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
pilkan
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Sep 29, 2016 7:15 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a pilkan »

Recimo, da želim ostati na 50cc in original APN cilindru. Kateri izpuh bi najbolje funkcioniral s tunanim cilindrom pa da ni narejen po merah?
Odgovori